wibako

Jaki kurs wybrać?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jaki kurs wybrać?

Postprzez ŁukaszŁ » 17 Paź 2018 09:38

Cześć!
To mój pierwszy temat więc witam wszystkich!

Stoję właśnie przed wyborem rodzaju kursu jaki chcę zrobić. Zauważyłem, że są dostępne kursy na koparko-ładowarkę III albo łączone koparko-ładowarka III + koparka + ładowarka.
Czy koparko-ładowarka wystarczy na początek czy od razu szarpnąć się na wszystkie trzy uprawnienia?

Z góry dziękuję,
Łukasz.

-- 17 Paź 2018 08:38 --

Uprzedzając odpowiedzi poczytałem starsze posty o podobnej treści ale wszystkie są sprzed kilku lat i zadałem takie same pytanie, bo może realia się zmieniły.
Uderzyła mnie jeszcze inna rzecz. Czy ma prawdę stawki są teraz takie niskie a bez doświadczenia nie ma szans na pracę?

ŁukaszŁ
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Paź 2018 22:11

Maszyna: .

Firma: .


Reklama

simmet

Jaki kurs wybrać?

Postprzez dawidg2 » 17 Paź 2018 12:49

Stawka zależy od wielu czynników. Nieraz trzeba chwilę popracować za mniejszą stawkę by zdobyć doświadczenie.

Jak zrobisz na kop-ład kurs to masz też na małe ładowarki i na minikoparkach możesz robić.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaki kurs wybrać?

Postprzez Jarewa » 17 Paź 2018 16:52

ŁukaszŁ napisał(a):Uderzyła mnie jeszcze inna rzecz. Czy ma prawdę stawki są teraz takie niskie a bez doświadczenia nie ma szans na pracę?



Czy wynajmiesz maszynę prywatnie z operatorem który się uczy?? oczywiście płatność taka sama jak z tym po fachu..

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez ŁukaszŁ » 17 Paź 2018 17:00

Ostatnio brałem koparkę i nie pytałem o doświadczenie, może powinienem... Brałem dwóch ludzi i młody, pewnie z małym stażem okazał się dużo solidniejszy i dokładniejszy także nie ma reguły.

Powstaje pytanie jak nauczyć się zawodu skoro nawet sami operatorzy nie widzą miejsca dla młodych pracowników? Jakieś rady dla młodego adepta, gdzie się kierować po kursie?

ŁukaszŁ
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Paź 2018 22:11

Maszyna: .

Firma: .


Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez Jarewa » 17 Paź 2018 21:28

Nic się nie zmieniło realia nadal są takie same. Nawet mając umiejętności jest ciężko. Nawet tu na forum podejrzewam 70% (albo i więcej) operatorów niestety zaczynało od "łopaty" droga bycia operatorem jest ciężka. Tam gdzie jest zapotrzebowanie spore i częste to większość praca jak murzyn od świtu do ciemka nawet z niedzielami z marnym zarobkiem. A tam gdzie jest dobrze to niestety stanowiska są już zajęte zanim się zwolni miejsce.

ŁukaszŁ napisał(a):gdzie się kierować po kursie?


wiec się udaj do PUP i czekaj

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Jaki kurs wybrać?

Postprzez dawidg2 » 17 Paź 2018 21:31

Jarewa, 20 zł na rękę można mieć ale jak piszesz od świtu do nocy teraz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez Jarewa » 17 Paź 2018 22:24

Za 20/h nie chciało by mi się teraz z łózka wstawać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Jaki kurs wybrać?

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Paź 2018 22:55

A mówią że tak źle się zarabia w tym kraju a trzeba za granicę uciekać :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jaki kurs wybrać?

Postprzez Jarewa » 17 Paź 2018 23:06

Z 20lat temu tak bym powiedział bo wtedy sie zapierdzielało przy łopacie kurde kiedyś to sie przykanaliki ręcznie wrzucało i ustawiało o wykopach ręcznych na 2,5m nie wspomnę. . Ale czasy się zmieniają wtedy było naprawdę ciężko bo pracowników było sporo do wyboru do koloru. Ale trafiłem na dobrego pracodawcę i po prostu dał mi możliwości a miałem bardzo kiepsko ze zdrowiem.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Jaki kurs wybrać?

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Paź 2018 15:03

Czasy się zmieniają
Załączniki
kurla-kiedys-to-bylo_2017-12-21_22-08-14.jpg
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez miecho » 12 Lis 2018 10:01

zeppelin zm 15 napisał(a):A mówią że tak źle się zarabia w tym kraju a trzeba za granicę uciekać :mrgreen:



Są branże w których słabo się zarabia i są takie branże w których dobrze się zarabia. Chyba w każdym kraju tak jest.
I zawsze będą takie branże w których zarabia się bardzo dobrze i bardzo słabo.
Cóż,tego nie da się za bardzo przeskoczyć.
Tendencja zarobków jest raczej wzrostowa, ze względu na deficyt pracowników na rynku pracy.
Poza tym sam okres studiowania, charakteryzuje się licznymi preferencjami np korzystnymi kredytami studenckimi czy tańszymi kontami bankowymi które można znaleźć pod linkiem.
Ostatnio edytowany przez miecho, 06 Gru 2018 13:30, edytowano w sumie 1 raz

miecho
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 Paź 2018 11:19

Maszyna: --

Firma: --


Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez Młody92 » 18 Lis 2018 20:03

Jarewa napisał(a):Nic się nie zmieniło realia nadal są takie same. Nawet mając umiejętności jest ciężko. Nawet tu na forum podejrzewam 70% (albo i więcej) operatorów niestety zaczynało od "łopaty" droga bycia operatorem jest ciężka. Tam gdzie jest zapotrzebowanie spore i częste to większość praca jak murzyn od świtu do ciemka nawet z niedzielami z marnym zarobkiem. A tam gdzie jest dobrze to niestety stanowiska są już zajęte zanim się zwolni miejsce.

ŁukaszŁ napisał(a):gdzie się kierować po kursie?


wiec się udaj do PUP i czekaj


No Jarewa bez przesady z tą drogą operatora. Przecież nie jest to pilotarz F-16 i można się tego dosyć szybko nauczyć. Przecież starzy operatorzy nie będą wiecznie robić a młodzi muszą gdzieś się nauczyć fachu. Nie każdy jest alfą i omegą zaraz po kursie.
Ja sam jako młody się codziennie uczę czegoś innego z operatorki i znam takich co też się uczą.
Pozdrawiam :)

Młody92
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 17 Lip 2018 18:47

Maszyna: CAT

Firma: Jak to firma :)


Re: Jaki kurs wybrać?

Postprzez Adrinm123 » 19 Lis 2018 10:31

Każdy z nas, pracując ciągle się uczy, nie ma tu czegoś takiego, że osiągasz pewien pułap i koniec... A pracuje jakieś 3 lata na sprzętach i pewne rzeczy wychodzą mi wg mnie dobrze, a inne nie. Ale nie raz inny operator który nie pracuje tyle co ja pyta sie mnie co i jak zrobić, ale nie wszystkiego można nauczyć się przez teorię... Doswiadczeni i tylko doswiadczenie robi swoje...

Adrinm123
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 26 Wrz 2017 16:01

Maszyna: EW180C

Firma: *


Jaki kurs wybrać?

Postprzez Jarewa » 19 Lis 2018 21:12

Młody92 napisał(a):No Jarewa bez przesady z tą drogą operatora. Przecież nie jest to pilotarz F-16 i można się tego dosyć szybko nauczyć. Przecież starzy operatorzy nie będą wiecznie robić a młodzi muszą gdzieś się nauczyć fachu. Nie każdy jest alfą i omegą zaraz po kursie.
Ja sam jako młody się codziennie uczę czegoś innego z operatorki i znam takich co też się uczą.
Pozdrawiam



Wież przeważnie firm nie stać by przyuczać operatora. Firmy też mają kontrakty umowy z których muszą się wywiązywać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej