wibako

prosze o pomoc

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

prosze o pomoc

Postprzez grzesiek1986 » 24 Lip 2008 12:10

witam szanownych Formowiczów mam pytanie od sierpnia wybieram sie na kurs na operatora tylko nie wiem co wybrać czy koparki czy koparko-ładowarki nigdy wcześniej nie pracowałem na takim sprzęcie więc nie wiem czy trudna jest nauka i opanowanie wiedzy kurs bene odbywał w radom w COSM proszę o pomoc pozdrawiam kopacze grzesiek1986

grzesiek1986
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Lip 2008 09:14
  • Miejscowość: Kozienice /Mazowieckie

Reklama

simmet

Postprzez SOK » 24 Lip 2008 18:35

jak na początek chyba poleciłbym koparko ladowarke poniewasz bendziesz mugł robic praktycznie karzdym sprzentem kopionco ładujoncym.to znaczy wszystkie typ koparoładowarek,koparkami jednonaczyniowymi tylko bodeajrze do 1m3 i ładowar5kami tesz do ilus m3 ale niepamientam ilu,a jak zrobisz koparke jednonaczyniową to morzesz pracowac tylko na jednonaczyniuwce a na koparko ładowarke niemasz już prawa(tak przynajmiej nam tłumaczyli na kursie)tyle ze nieorientuje sie jak to jest z przesiadką z koparko ładowarki na koparke jednonaczyniową popwyrzej 1m3.musisz sam zdecydowac co ci sie bardziej przyda,ja zrobiłem koparko ładowarke i pracuje na jcb3cx a dorywczo na zeppelinie zm12 bo wzglendem ksionrzeczki operatora mam do tego uprawnienia.a ty jak zaczniesz kariere b konkretnej firmie i zobaczy boss ze masz dryk do roboty to morze sam ci zaproponowac zrobienie uprawnien na wiekszy sprzet i to za jego kase.muj kolega tak własnie zaczoł swoją kariere.przedewszystkim sie niepoddawaj i rub uprawnienia a puzniej zdobywaj doswiadczenie.morze to i byc na poczatek ostruwek.bendziesz go morze i klnoł ale praktyka czyni mistrza.bendziesz czuł maszyne na cą ją stac i co morzesz nia zrobic.jak bendziesz dobrze robil i niekatował maszyny to karzdy sie pozna odrazu jaki z ciebie operator.ja niebende sie chwalił ale robie na sprzecie niezpełna rok a uprawnienia mam jeszcze krucej a jusz kilka razy miałem propozycie pracy w innych firmach ale narazie jestem zadowolony z tej.pozdrawiam

SOK moze tak bardziej po polsku co ?? Nastepny post napisany w ten sposob usuwam. Agil
Ostatnio edytowany przez SOK, 27 Lip 2008 11:32, edytowano w sumie 1 raz

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Postprzez Grześ » 24 Lip 2008 18:41

SOK napisał(a):jak na początek chyba poleciłbym koparko ladowarke poniewasz bendziesz mugł robic praktycznie karzdym sprzentem kopionco ładujoncym.to znaczy wszystkie typ koparoładowarek,koparkami jednonaczyniowymi tylko bodeajrze do 1m3 i ładowar5kami tesz do ilus m3 ale niepamientam ilu,a jak zrobisz koparke jednonaczyniową to morzesz pracowac tylko na jednonaczyniuwce a na koparko ładowarke niemasz już prawa(tak przynajmiej nam tłumaczyli na kursie)tyle ze nieorientuje sie jak to jest z przesiadką z koparko ładowarki na koparke jednonaczyniową popwyrzej 1m3.musisz sam zdecydowac co ci sie bardziej przyda,ja zrobiłem koparko ładowarke i pracuje na jcb3cx a dorywczo na zeppelinie zm12 bo wzglendem ksionrzeczki operatora mam do tego uprawnienia.a ty jak zaczniesz kariere b konkretnej firmie i zobaczy boss ze masz dryk do roboty to morze sam ci zaproponowac zrobienie uprawnien na wiekszy sprzet i to za jego kase.muj kolega tak własnie zaczoł swoją kariere.przedewszystkim sie niepoddawaj i rub uprawnienia a puzniej zdobywaj doswiadczenie.morze to i byc na poczatek ostruwek.bendziesz go morze i klnoł ale praktyka czyni mistrza.bendziesz czuł maszyne na cą ją stac i co morzesz nia zrobic.jak bendziesz dobrze robil i niekatował maszyny to karzdy sie pozna odrazu jaki z ciebie operator.ja niebende sie chwalił ale robie na sprzecie niezpełna rok a uprawnienia mam jeszcze krucej a jusz kilka razy miałem propozycie pracy w innych firmach ale narazie jestem zadowolony z tej.pozdrawiam
Boże ... Totalna załamka .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez mietek » 24 Lip 2008 22:05

SOK napisał(a):jak na początek chyba poleciłbym koparko ladowarke poniewasz bendziesz mugł robic praktycznie karzdym sprzentem kopionco ładujoncym.to znaczy wszystkie typ koparoładowarek,koparkami jednonaczyniowymi tylko bodeajrze do 1m3 i ładowar5kami tesz do ilus m3 ale niepamientam ilu,a jak zrobisz koparke jednonaczyniową to morzesz pracowac tylko na jednonaczyniuwce a na koparko ładowarke niemasz już prawa(tak przynajmiej nam tłumaczyli na kursie)tyle ze nieorientuje sie jak to jest z przesiadką z koparko ładowarki na koparke jednonaczyniową popwyrzej 1m3.musisz sam zdecydowac co ci sie bardziej przyda,ja zrobiłem koparko ładowarke i pracuje na jcb3cx a dorywczo na zeppelinie zm12 bo wzglendem ksionrzeczki operatora mam do tego uprawnienia.a ty jak zaczniesz kariere b konkretnej firmie i zobaczy boss ze masz dryk do roboty to morze sam ci zaproponowac zrobienie uprawnien na wiekszy sprzet i to za jego kase.muj kolega tak własnie zaczoł swoją kariere.przedewszystkim sie niepoddawaj i rub uprawnienia a puzniej zdobywaj doswiadczenie.morze to i byc na poczatek ostruwek.bendziesz go morze i klnoł ale praktyka czyni mistrza.bendziesz czuł maszyne na cą ją stac i co morzesz nia zrobic.jak bendziesz dobrze robil i niekatował maszyny to karzdy sie pozna odrazu jaki z ciebie operator.ja niebende sie chwalił ale robie na sprzecie niezpełna rok a uprawnienia mam jeszcze krucej a jusz kilka razy miałem propozycie pracy w innych firmach ale narazie jestem zadowolony z tej.pozdrawiam




słownik słownik słownik matko BOSKA !!
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez marcin6c » 25 Lip 2008 16:27

Witam panów serdecznie!!! O ile przepisy nie zmienily sie(12.2006) to na koparko-ladowarce masz uprawnienia bez ograniczen, natomiast na jednonaczyniowej dostaniesz trzecią kategorie do 0,8m/3. Warto zrobić i jedne i dugie bo nigdy nie wiesz na czym w firmie bedziesz robil dzis tym a jutro tamtym.

Pozdrawiam Marcin UDS-Gliwice

marcin6c
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 22 Lip 2008 12:21
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez grzesiek1986 » 25 Lip 2008 16:37

dziękuje wszystkim za odpisanie na moje pytanie tylko od czego zacząć czy od koparek czy od koparko-ładowarek pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

grzesiek1986
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Lip 2008 09:14
  • Miejscowość: Kozienice /Mazowieckie

Postprzez hans » 27 Lip 2008 13:30

ja robilem kurs na jedno i drugie a gadalem na kursie z kolesiem ktory robil tylko jednonaczynowki bo na codzien robil na kop-lad to mowil ze na kop-lad na budowie ganiaja Cie jak psa , robisz wszystko , glownie przodem , wozisz palety , wozisz beton , sprzety co ciezsze to tez do lyzki Ci wrzuca i kaza wjechac gdzie sie da. natomioast na koparce mial chlop luz bo co wykopal to jego a nikt go nie ganial bo tym za duzo nie nawyczyn9ia poza kopaniem dziur ;)
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez jogibubu » 27 Lip 2008 16:57

Kolego , musisz sie zorientowac na co jest zapotrzebowanie na twoim terenie , i wtedy zdecydujesz kop-lad czy koparka , duzy plus kop-lad jest taki ze nauczysz sie duzo wiecej robic i w razie zmiany sytuacji wskoczysz na koparke lub ladowarke i tez bedziesz pracowal bez problemu . ja czasami siadam na kop. kolowa i bije godziny. Pozdrawiam
ps. kolega SOK mnie podlamal !
Jogi

jogibubu
Pomocnik operatora

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 11 Mar 2008 11:25
  • Miejscowość: Dolnyslask
  • Pochwały: 1

Postprzez grzesiek1986 » 13 Sie 2008 10:53

witam wszystkich już zdecydowałem wczoraj zapisałem sie i zostałem przyjęty na kurs operatora koparki od poniedziałku sie zaczyna kurs trwający przez 4 tygodnie dziękuje wszystkim za podpowiedzi pozdrawiam grzesiek1986

grzesiek1986
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Lip 2008 09:14
  • Miejscowość: Kozienice /Mazowieckie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej