wibako

kruszarka do gruzu

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

kruszarka do gruzu

Postprzez SOK » 24 Lip 2008 13:43

witam.chciałbym sie kogos poradzic czy opłacalny jest zakup na potrzeby własne kruszarki do gruzu.wpadł mi ostatnio pomysł zeby można było kupic tako kruszarke jak np:Makrum 40.15 wydajnosc15*35 m3/h.otwór wlotowy 400*700.i przerabiac gruz na tłuczen i go sprzedawac tak około 50zł,t.morze ktos ma tako działalnosc i jest zorientowany czy to przedsiewziencie było bu na dluzszy czas rentowne.koszt takiej kruszarki z przygotowaniem do pracy przewiduje około 60tys zł.do tego zakup młota do koparko ładowarki.pozdrawiam

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez Zettelmeyer » 24 Lip 2008 14:29

Chciałem kiedyś otworzyć taki zakład przeróbczy. Niestety jak to w Polsce bywa nie udało się. Najpierw rada miasta jednoznacznie uznała, że taka maszyna jest potrzebna, jednak później miasto zaczęło sprawiać problemy. Problemem było przede wszystkim gdzie postawić maszynę ponieważ ogromny hałas mógł przeszkadzać mieszkańcom. No i tak wraz z UM chcieliśmy gdzieś te maszynę ustawić. Tylko pojawił się problem. Nim sprowadziłem maszynę do polski ochrona środowiska chciała pieniądze za to że będę zanieczyszczał powietrze. Co ciekawe jak dotąd nie prze kruszyłem ani jednej tony a już chcieli pieniądze. I w ten sposób straciłem 2 tyś marek zaliczki za kruszarkę.

Zettelmeyer
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 22 Paź 2006 09:07

Postprzez dawidg2 » 24 Lip 2008 22:11

SOK napisał(a):50zł,t
duzo na moje, porzadny tłuczen kosztuje cos 25 zł/t. ja mam goscia co juz mi 3 razy kruszył i brał zawsze koło 17 zł/t zalezy ile ton. nie wiem jak teraz po tych podwyzkach paliw bo ma kruszarke zasila ja z wału WOM z ciagnika, koparka Atlas ładuje i ma kop-ład CAT z młotem

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej