wibako

kurs na koparkę i koparko ładowarkę

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

kurs na koparkę i koparko ładowarkę

Postprzez Remek878 » 29 Sty 2019 13:40

Witam mam pytanie robię kurs na koparko ładowarkę jednak jeszcze mogę zmienić na koparę samą i tu moje pytanie co się bardziej opłaca koparka czy koparko ładowarka za co więcej płacą chcę także pracować za granicą gdyż znam dobrze j. angielski lecz wiem że bez doświadczenia mnie nie zatrudnią w Polsce tylko na przeczekanie pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Remek878
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2019 13:35

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: kurs na koparkę i koparko ładowarkę

Postprzez gruszon18 » 29 Sty 2019 14:49

Ogólnie to za granicą raczej już na jednonaczyniowych firmy pracują.. W Polsce to zdecydowanie więcej jest koparkoladowarek. Ogólnie kiedyś było tak że jak zrobiłeś uprawnienia na koparke to mogłeś jeździć koparkoladowarka jakąś mini ładowarka i etc. Teraz przepisy są inne

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


kurs na koparkę i koparko ładowarkę

Postprzez Remek878 » 29 Sty 2019 15:23

teraz po kursie na koparkę nie mogę wcale jeździć koparko ładowarką ? a ty mi co bardziej polecasz?

Remek878
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2019 13:35

Maszyna: brak

Firma: brak


kurs na koparkę i koparko ładowarkę

Postprzez gruszon18 » 29 Sty 2019 22:45

Z tego co się orientuje, a może być inaczej, uprawnienia np koparko-ładowarkę, koparkę, ładowarkę to trzy oddzielne uprawnienia. Jedynie wiem że z kategorią koparkoładowarki możesz pracować na ładowarce do 8t a na koparce do 4t Ale w sumie i tego nawet pewien nie jestem. Miło by było gdyby wypowiedział się ktoś obeznany w faktycznych przepisach bo przepisy mogą się zmieniać całkiem szybko w dzisiejszych czasach..
Co do polecania , to wszystko zależy od rynku, od Twoich okoliczności. Jak masz zamiar wyjechać za granice, tam są innaczej uprawnienia więc to też trzeba wziąć pod uwagę. Kolega który pracował w Polsce na koparko ładowarce pojechał do Szwecji pracować na kołówce ale pewnie robił uprawnienia przed wyjazdem..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


kurs na koparkę i koparko ładowarkę

Postprzez Remek878 » 29 Sty 2019 22:48

ok dzięki masz racje że na koparko ładowarkę jest w tym koparka mini 4t i ładowarka mała 8t tylko nie wiem co z tą koparą jutro zadzwonię i się spytam bo teraz znieśli drugą klasę a 3 jest do 25 ton. A z tą zagranicą to jeszcze dodatkowo uprawnienia bym potrzebował ? na kursie gadali że wszędzie w unii będę mógł

Remek878
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2019 13:35

Maszyna: brak

Firma: brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej