wibako

Fundamenty

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Fundamenty

Postprzez bykuu93 » 23 Lut 2019 21:36

Siemka. Podpowie mi ktoś ile wziąć od całości fundamentu? Ile bierzecie za mb? Przyjmijmy że średnio kopiemy na 1 metr.
Jeszcze pytanie ile za godzinę pracy z wiertnicą? Czy tutaj liczyć od dołka? Minikoparka JCB.

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: Fundamenty

Postprzez Pavlo1 » 26 Lut 2019 23:04

hmm.. co oznacza dla Ciebie ten mb wykopu? Chyba inny koszt łyżką 30 na 1 głęboko a inny 60 na 1m.
Cena zależy od ilości mb, dojazdu, skomplikowania budynku, gruntu..
Ile za godzinę za mini jcb? a który z dwudziestu modeli jcb?!!
Tragedia.. Coraz trudniej z rzeczowymi pytaniami..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Fundamenty

Postprzez lojabna » 06 Mar 2019 10:05

Ciężko jest wycenić taką usługę bez znajomości reszty szczegółów.

lojabna
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Mar 2019 10:03

Maszyna: Najlepsza

Firma: Moja


Fundamenty

Postprzez fromKRK » 07 Mar 2019 15:17

Żeby kopać fundamenty "od całości" to trzeba już mieć troszkę doświadczenia, aby po zobaczeniu planów wiedzieć ile to będzie kosztować.
Mam co prawda koparko -ładowarkę, ale pamiętaj że przy kopaniu fundamentów ważne jest kilka czynników:
- ile ściągać humusu?
- jak szerokie są ławy ?
- czy ziemie się odwozi (jak daleko?)czy zostawia między ławami ?
- ile jest narożników ?
- czy są wykusze ?
- czy są dodatkowe wykopy pod słupy ?
- ile jest miejsca na działce, czy duża czy mała?
W/w rzeczy są ważne gdyż wszystko wiąże się z czasem (np. im bardziej skomplikowane ławy i ciaśniejsza działka tym więcej razy trzeba się przestawiać ustawiać itd itd)
Osobiście z reguły kopie fundamenty JCB 3cx na godziny, bo oprócz tego w trakcie roboty, "majstry" sobie jeszcze wiele rzeczy wymyślą ( kopnij tu, podrównaj tam .... itd) i jest to moim zdaniem najkorzystniej dla każdej ze stron, chyba że ktoś się bardzo uprze od całości to wtedy też, tylko tak trzeba policzyć żeby nie dołożyć ale to rzadko.

Awatar użytkownika
fromKRK
Młodszy operator

  • Posty: 141
  • Rejestracja: 24 Sty 2011 16:54
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 6

Maszyna: JCB 3CX, JCB 8015, ISUZU NPR,

Firma: własna


Re: Fundamenty

Postprzez gruszon18 » 07 Mar 2019 20:28

Sam też kopalem nie raz fundamenty, przyłącza wodociągowe. Zasada jest taka, że jak masz "mała robotę(nie skomplikowaną)" to bierzesz z godziny. Jak dużą, dajmy na to przyłącze wodociągowe, wykop na 1.60m łyżka 60cm, długości 100 metrów, to taka robota idzie szybko i sprawnie, metry szybko nalatują i możesz wyjść lepiej biorąc z mb niż z godziny.. Jeśli chodzi o stawki, to jeszcze w zeszłym roku brałem 100 zł od godziny, a z metra pozwalałem liczyć, a raczej i wybrać czy liczyć z mb czy z godziny majstrowi z którym jeździłem na przyłącza. On się dogadywał całą sumą, czyli materiały robocizna i koparka w jednym i nigdy na tym pokrzywdzony nie byłem. Ale tak jak mówię, za "szybkie metry" liczę około 10 zł /mb w razie jakiejś kolizji czy złamań etc.. Miałem tak że prosty odcinek 100 metrów kopalem 4 godziny bo były małe schody, więc 4 godziny 400zl.. A z metra, liczysz sobie 100 mb po 10 zł masz tysiaka.. Jeszcze pozostaje kwestia zasypania wykopu, w przypadku fundamentów odwoz urobku. Wszystko zależy od sytuacji.. U mnie jedynie jest taka sytuacja ze ja pracuje w firmie i faktycznie w większości wypadków rozlicza się za mnie szef. Tylko w przypadku przyłączy biorę kasę do ręki i dajmy na to 20 proc od kwoty zarobionej idzie do mnie a do tego jeszcze szef opłaca moją dniowke..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej