wibako

Nie świecący kogut na budowie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Nie świecący kogut na budowie

Postprzez twisteer » 18 Mar 2019 18:29

Witam dziś miałem taką sytuację. Pracuje na drodze s52 Bielsko Cieszyn pod ruchem, pas jest wypięty. Jak to na budowie szlak trafił żarówkę od lampy ostrzegawczej (koguta) kolo 12 podjechał Pan policjant i powiedział że jeśli do 20 minut nie naprawie koguta to mandat od 50 do 100 zł. Żarówkę wymieniłem ale moje pytanie jest czy pan policjant miał prawo się tak zachować?

twisteer
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 12 Lis 2011 09:50

Maszyna: Vovlo

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Nie świecący kogut na budowie

Postprzez gruszon18 » 18 Mar 2019 19:10

Miałem kiedyś podobna sytuacje u siebie w firmie przy zbieraniu ziemi z poboczy. Pan policjant zatrzymał się, wyprosil mnie na słówko z kabiny, odprowadził parę metrów z maszyny i pyta, czy maszyna prawidłowo oświetlona i czy stanowisko pracy jest odpowiednio zabezpieczone. No mowie nie, lampa ostrzegawcza nie pracuje ale stanowisko jest, są separatory ruchu i jest oznakowanie pionowe informujące o pracach drogowych i zajęciu pasa drogowego. Pan policjant powiedział że w sądzie by to przeszło, ale prawidłowo separatory powinny być z oświetleniem ostrzegawczym pulsujacym, i prawidłowo tak jak to było na kursie, teren pracy powinien być zabezpieczony w takim areale jaki ma zasięg pracy osprzęt maszyny.. Dodatkowo powinien być wyznaczony pracownik do obsługi ruchu, a nawet dwóch a maszyna powinna pracować na światłach awaryjnych i mieć włączony kogut czyli światło ostrzegawcze.. Potem przyszedł kierownik i coś tam rozmawiał jeszcze ale podobno chciał policjant wyjeżdżać z paragrafami ale przyszedł drugi i go zabrał.. Faktycznie nie sprawdzałem czy coś przepisy stanowią o tym wszystkim, wiadomo oznakowanie prac i tak dalej ale czy ma prawo reagować to nie wiem. Tak mówię o tym co mi się przydarzyło w ramach dyskusji

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Nie świecący kogut na budowie

Postprzez twisteer » 18 Mar 2019 19:23

No tutaj oznakowanie prac jest napewno dobre bo to droga ekspresowa więc jak to się mówi lipy nie ma wszystko mruga są strzałki. Chodzi o sam fakt że kogut nie działał. Wdlg mnie nic mu do tego no w nocy maszyna też stoi na pasie kogut nie mruga bo nie ma możliwości. Ciężka sprawa

twisteer
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 12 Lis 2011 09:50

Maszyna: Vovlo

Firma: Własna


Nie świecący kogut na budowie

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Mar 2019 23:09

Sorki ale miał prawo. Tłumaczenie w sądzie może wyglądać tak że nie było światła błyskowego kierowca się zagapił i przywalił w ciebie. Ja na drodze i budowie zawsze mam wariota włączonego niech się kręci.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Nie świecący kogut na budowie

Postprzez Jarewa » 18 Mar 2019 23:18

Ma prawo i to nawet z kilku paragrafów.. To ze droga wyłączona z ruchu wcale nie oznacza że wszystko można tam robić akurat policja potwierdza wytyczne co do zmiany organizacji ruchu i zabezpieczenia itd... I nie tylko na S ale na każdym kawałku zajmowanej drogi.

Wiec nawet gdyby był upierdliwy mógł by zrobić tobie koło du... bo przez twoje zaniedbanie mógł wstrzymać roboty...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Nie świecący kogut na budowie

Postprzez twisteer » 19 Mar 2019 10:05

Dzięki za odpowiedzi wszystkim. Problem dla mnie nie wielki żarówkę miałem więc moment wymieniłem raczej jak mam koguta to używam.

twisteer
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 12 Lis 2011 09:50

Maszyna: Vovlo

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej