wibako

Postój na wynajmie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postój na wynajmie

Postprzez ktomekk » 23 Kwi 2019 17:00

Witam. Panowie mam do Was takie pytanko. Wyjechałem na robotę do gościa 100km od bazy. Robota na ok 3 tygodnie. W ciągu 2 tygodni drugi dzień wolny bo coś tam nie dojechalo bo geodeci bo coś. Czy za taki postój kasować gościa A jak tak to ile? Maszyna stoi nie zarabia A na miejscu roboty uciekają.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Postój na wynajmie

Postprzez Luka » 23 Kwi 2019 17:18

Zależy jak dogadane. Ja kasuje cały czas, niezależnie co robię. Nie w moim interesie jest przygotować front.
Jak będziesz brał kasę, to geodeci moment się znajdą. Jak odpuścisz, to ci 2 tyg braknie żeby przyjechali.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Postój na wynajmie

Postprzez ktomekk » 23 Kwi 2019 17:28

Luka napisał(a):Zależy jak dogadane. Ja kasuje cały czas, niezależnie co robię. Nie w moim interesie jest przygotować front.
Jak będziesz brał kasę, to geodeci moment się znajdą. Jak odpuścisz, to ci 2 tyg braknie żeby przyjechali.


No właśnie nie było nic gadane na ten temat. Bo nie brałem czegoś takiego pod uwage. Jak byś kolego za taki postój policzyl?

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Postój na wynajmie

Postprzez raudek » 23 Kwi 2019 17:41

To musisz się teraz dogadać. 60-80% to moja propozycja, tylko dlatego żeby utrzymać ten wynajm.
Wynajmij jakąkolwiek maszyną, to płacisz za godzinę (za dobę), nikogo nie obchodzi czy ona pracowała.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: Postój na wynajmie

Postprzez ktomekk » 23 Kwi 2019 17:49

raudek napisał(a):To musisz się teraz dogadać. 60-80% to moja propozycja, tylko dlatego żeby utrzymać ten wynajm.
Wynajmij jakąkolwiek maszyną, to płacisz za godzinę (za dobę), nikogo nie obchodzi czy ona pracowała.


Dzięki. Pozdrawiam

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Postój na wynajmie

Postprzez pamoko » 30 Maj 2019 07:38

Na przyszłość od razu uprzedzaj klientów że jak jest postój z ich winy to płacą a najlepiej przygotuj sobie umowę w której to uwzględnisz.

pamoko
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Maj 2019 07:10
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Postój na wynajmie

Postprzez Pavlo1 » 02 Cze 2019 00:35

W umowie napisać można, że pracujesz od daty do daty, przerwy spowodowane przez pogodę się nie liczą, a przez złe planowanie pracy to np. 50 procent dniówki.
Tylko pamiętaj że jak Ty będziesz maił jakąkolwiek awarię to też Cię wyczyszczą z kasy. Wali przewód, godzina postoju to płać np. za 5 ludzi wypłaty, zus, i brak zarobku zleceniodawcy ..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Postój na wynajmie

Postprzez vitus » 05 Cze 2019 10:51

Ja bym brał przynajmniej 50% dniówki jak postój nie jest z Twojej winy. A co do umowy to faktycznie warto byłoby cos takiego zrobić i zapisać. Myślę, że warto też uwzględnić w umowie coś o awarii maszyny.

vitus
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Sty 2019 13:25

Maszyna: JCB 8014

Firma: obecnie przerwa


Postój na wynajmie

Postprzez OlekW » 19 Lip 2019 10:35

Ja teraz bez umowy nic nie robię, jak raz chciałem pójść dla gościa na rękę to mnie podkablował że na lewo robię bo nie chciałem zejść z ceny. Teraz umowa to podstawa, warunki współpracy określone, cena też, jak jest postój nie z mojej winy 80% dniówki jak z mojej to robię aż zrobię albo schodzę z ceny.

OlekW
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lip 2019 10:21
  • Miejscowość: Ełk

Maszyna: Koparka Caterpillar CAT 318CL

Firma: działalność własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej