wibako

Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez Emeryt 12 » 08 Maj 2019 21:25

Hej! chciałbym się przebranżowić i zarabiać na usługach koparką. Co prawda dopiero za miesiąc będę miał uprawnienia na koparko ładowarki, ale już szukam informacji na tematy związane z branżą. Chciałbym zaraz po kursie zacząć pracę na koparkach i mam dylemat - czy iść na etat i nabrać wprawy, zdobyć doświadczenie, czy może kupić minikoparkę lub koparko ładowarkę i zacząć pracę na własny rachunek ?

Z pracą na etacie jest ten problem, że wszędzie wymagają doświadczenia, a jak już coś znajdę, to za takie pieniądze, że nie mam szans na utrzymanie 5 osobowej rodziny.

Z własną działalnością jest ten problem, że nie mam wprawy i doświadczenia, chociaż z drugiej strony czy na etacie czy praca dla klienta, to usługa musi być wykonana jak należy.

Jeśli zdecydowałbym się na DG, to w jaką maszynę najlepiej na początku zainwestować? Minikoparkę czy koparko ładowarkę? Na jaką maszynę będę miał najwięcej zleceń? Czy opłaca się kupować używany np. 10 letni sprzęt? Czy da się kupić coś o takim przebiegu co popracuje przynajmniej ze 2 sezony bez awarii?

Dodam, że jestem z Rudy Śląskiej i chciałbym działać w promieniu 50 km od Rudy Śl.

Z góry dziękuję za pomoc i wasze komentarze :-)

P.S. Czy są jakieś branżowe czasopisma lub książki w tym temacie?

Emeryt 12
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Maj 2019 21:05

Maszyna: minikoparka jcb

Firma: JDF Serwis


Reklama

simmet

Re: Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez dawidg2 » 09 Maj 2019 00:22

Idź na etat masz bardziej pewną sprawę że będziesz miał kasę co miesiąc na koncie. Przy koparce trafi Ci sie awaria za kilka tys i masz po miesięcznym zysku.

Jest deficyt operatorow więc robotę znajdziesz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez makumba » 09 Maj 2019 06:21

jak nie masz doświadczenia na sprzęcie to się nie bierz za prywatkę bo nie zarobisz nic ,a jeszcze mała awaria i po sprawie , trzeba iść na etat nabrać doświadczenia i wtedy można coś myśleć , kupisz maszynę to musisz w rezerwie mieć jakieś 30 tys bo inaczej klops , a jeszcze trzeba być troche mechanikiem

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez pamoko » 30 Maj 2019 07:32

Teraz z etatem nie trudno, idź, popracuj, zobacz co i jak a za kilka lat jak dalej będziesz chciał to założysz własną firmę. Bez doświadczenia spaprzesz kilka robót i pójdzie plotka że jesteś niekompetentny i klientów nie będzie.

pamoko
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Maj 2019 07:10
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez Piotr mc 85 » 30 Maj 2019 14:14

Emeryt 12 napisał(a):Z pracą na etacie jest ten problem, że wszędzie wymagają doświadczenia, a jak już coś znajdę, to za takie pieniądze, że nie mam szans na utrzymanie 5 osobowej rodziny.

Spróbuj znaleźć kogoś z maszyną co da Ci popracować pod swoim nadzorem, wtedy jak pójdziesz do firmy i zapytają o doświadczenie, to powiesz że masz bo jak załapiesz co i jak w ciągu kilku dni to raczej się nie zorientują że jesteś zielony.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Dylematy nowicjusza. Jak zacząć przygodę z kopaniem

Postprzez cosi » 02 Paź 2019 11:58

Piotr mc 85 napisał(a):Spróbuj znaleźć kogoś z maszyną co da Ci popracować pod swoim nadzorem, wtedy jak pójdziesz do firmy i zapytają o doświadczenie, to powiesz że masz bo jak załapiesz co i jak w ciągu kilku dni to raczej się nie zorientują że jesteś zielony.


a Ty przyjąbyś do pracy kogoś co na dzień dobry Cię w wała robi ???

data zdobycia uprawnien to jedno brak praktyki wyjdzie w pracy

też zamierzam zrobić uprawnienia na jednonaczyniową kl.III i się przebranżowić, ale nie pokusiłbym sie o działanie proponowane przez Ciebie ,może będe szukał pracy dlużej ale uczciwie (taka moja zasada)

cosi
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Paź 2019 08:25

Maszyna: czarna łopata

Firma: samozatrudnienie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej