wibako

Otwarcie własnej działalności na KRUSie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Otwarcie własnej działalności na KRUSie

Postprzez chrupek30 » 23 Cze 2019 23:24

Witam szanowne grono grupowiczów. Mam nadzieje że na tej grupie zdobęde potrzebne informacje :) otóż od 3 lat opłacam składki krus i utrzymuje się z tego co mi urośnie a że różnie z tym bywa chciał bym prowadzić pozarolniczą działalność będąc dalej na krusie. Chciał bym zająć sie handlem maszynami rolniczymi albo budowlanymi lub też jedno i drugie wiadom nie na wielką skale i to raczej stare maszyn o nie dużych wartościach.Przykładowo kupie ostrówka za 9000 zl sprzedam za 10000 zl czyli zarobie 1000 zl to jaki podatek od tego odprowadze czy jak kupie to musze 2% od wzbogacenia opłacić ?? Czy jest jakiś limit kwotowy którego miesięcznie nie moge przekroczyć ?? Jak by to wyglądało w mojej sytuacji

chrupek30
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Cze 2019 23:14

Maszyna: Brak

Firma: Fuh


Reklama

simmet

Otwarcie własnej działalności na KRUSie

Postprzez Mareckki » 23 Lip 2019 14:39

Nie wiem jak to jest z maszynami rolniczymi ale z samochodami jest coś takiego że jak kupisz auto to możesz je sprzedać po upływie 0,5 roku jak sprzedasz wcześniej to powinieneś zapłacić podatek od wzbogacenia. Ale to jest jak nie masz firmy.

Mareckki
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Lip 2019 14:21
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Komatsu

Firma: obecnie niepracujący


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej