wibako

Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

Postprzez Swiezak97 » 24 Lut 2020 22:58

Witam,
Mam 23 lata, rok temu całkiem przypadkowo (poprzez urząd pracy) miałem możliwość zrobienia uprawnień na koparko-ładowarki kl 3. (z tego co wyczytałem mogę jeździć wszystkimi)
Oczywiście zdałem egzamin, posiadam książeczkę i tak dalej, i tak dalej.
Przechodząc do sedna sprawy, aktualnie pracuję za 2200 miesięcznie i jednak dochodzę do wniosku, że chciałbym coś zmienić w swoim życiu (chociaż minimalnie ''sobie polepszyć'') i dlatego parę dni temu przyszła myśl... a jakby tak wykorzystać uprawnienia które kiedyś tam zrobiłem?
Docelowo chciałbym pracować na ŁADOWARCE, z moich obserwacji ta praca wygląda naprawdę całkiem przyjemnie, a uwierzcie mi, że jestem całkiem wybredny jeśli chodzi o pracę (nie boje się ciężkiej pracy, ale mało do której chodzę z uśmiechem na twarzy) !!
Tak więc tak jak wspomniałem, posiadam koparko -ładowarki kl.3 i chciałbym zdobyć jakoś doświadczenie na tym sprzęcie oraz aktualnie odkładam pieniądze na uprawnienia na ŁADOWARKI. Gdyż z tego co wiem, posiadając moje uprawnienia mogę jeździć ładowarkami do 8 ton masy całkowitej. Jestem kompletnie zielony, macie jakieś porady jak ''ruszyć z miejsca''? Przyznam szczerze, ze nigdy nie pracowałem na koparko - ładowarce i boje się nawet ruszyć do pracodawcy...no bo prawda jest taka, ze ja nie potrafię używać tego sprzętu... (tylko tyle co wtedy na praktyce i na egzaminie... czyli wiecie jak to jest... prawie nic..)
Jakieś porady? Jak zacząć, co zrobić. I jak to wygląda z tymi ładowarkami, muszę pierw zrobić 3 klasę potem 2 potem 1? czy jak..
Za jakakolwiek odpowiedz, nawet nie związana z moimi pytaniami.. będę bardzo wdzięczny.. nawet za taka życiowa poradę, bo przyznam się szczerze.. ze nie mam nikogo kto mógłby mi doradzić, czy pomoc.
Pozdrawiam serdecznie !

Swiezak97
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 Lut 2020 22:45

Maszyna: Niestety brak

Firma: Niestety nadal szukam pierwszej pracy (jako operator)


Reklama

simmet

Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lut 2020 23:17

Kiedyś trzeba zacząć, nie można się bać. Na pewno nie zatrudni ciebie ktoś odrazu jako operatora. Jedynym rozwiązaniem zatrudnić się gdzieś do łopaty w takiej firmie co mają również sprzęt z możliwością że dadzą ci nieraz porobić. Jak będziesz się do tego nadawać i zauważą to w firmie to masz jakiś tam start. Inaczej tego nie widzę. Nie zawsze uprawnienia dają szansę na zatrudnienie. Często się zdarza że na budowie ten operator bez papierów radzi sobie lepiej niż ten z papierami...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

Postprzez dawidg2 » 24 Lut 2020 23:20

Swiezak97 napisał(a):I jak to wygląda z tymi ładowarkami, muszę pierw zrobić 3 klasę potem 2 potem 1? czy jak..

nie ma już klas.

Szukaj a znajdziesz robotę ale nie licz na kokosy jako świeżak

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panow

Postprzez Swiezak97 » 25 Lut 2020 06:12

dawidg2 napisał(a):
Swiezak97 napisał(a):I jak to wygląda z tymi ładowarkami, muszę pierw zrobić 3 klasę potem 2 potem 1? czy jak..

nie ma już klas.

Szukaj a znajdziesz robotę ale nie licz na kokosy jako świeżak


@zeppelin zm 15, dzięki za odpowiedź

@Dawidg2, czysto teoretycznie, jeśli chciałbym jeździć taką ładowarką która waży 20 ton, to jakie papiery muszę posiadać?
Zdaje sobie sprawę, że płaca zależy głównie od doświadczenia i umiejętności, spokojnie :D

Swiezak97
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 Lut 2020 22:45

Maszyna: Niestety brak

Firma: Niestety nadal szukam pierwszej pracy (jako operator)


Re: Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panow

Postprzez adrinm » 02 Mar 2020 08:25

Jak to nie ma klas? Chyba jest 3 i 1?

adrinm
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 09:54

Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

Postprzez arturb86 » 03 Mar 2020 21:59

Czyli jak ładnych parę lat temu robiłem na kop-ład kl III i na kop do 0,8m3 to co się zmieniło jeśli chodzi o uprawnienia ?

arturb86
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Sie 2012 19:00

Maszyna: Atlas 404


Witam, jestem całkiem zielony i mam pytanie do was panowie..

Postprzez dawidg2 » 04 Mar 2020 00:10

poczytajcie sobie viewtopic.php?f=6&t=30213

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej