wibako

Jak, gdzie diagnozować cisnienie Układu hydraulicznego.

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jak, gdzie diagnozować cisnienie Układu hydraulicznego.

Postprzez Merkur1 » 13 Wrz 2020 22:26

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w naprowadzeniu mnie na rozwiązanie mojego problemu.

Zajmuje się systemami telemetrycznym w kontroli pracy pojazdów i maszyn budowlanych. Pracuję na bardzo różnym sprzęcie.
Pojawił mi się ostatnio ciekawy i duży temat u jednego z moich klientów. Chciałbym go przedstawić i zapytać czy w waszej opinii dobrze do tego podchodzę i czy może widzicie jakieś prostsze rozwiązanie.

Chodzi o to, by zliczać czas faktycznej pracy pod obciążeniem koparek(wtedy kiedy faktycznie kopie, rusza ramieniem.

Wszystkie narzędzia związane z tym mam, brakuje mi tylko wiedzy jak najprościej do tego podejść.

Urządzenia które montuje na maszynach potrzebują tylko sygnału prądowego który będzie oznaczał "pracę"

Pomysł mam taki by wykorzystać czujnik ciśnienia na układzie hydraulicznym który będzie sygnalizował skok, pytanie gdzie mógłbym go zainstalować by tak to faktycznie działało. Myślałem o rozdzielaczu tylko nie wiem czy w każdym będzie taka mozliwosc. A może gdzieś w koparce jest coś takiego w co mógłbym się podpiąć, może jakieś sterowanie pompy..

Istotnym parametrem też jest prostota tej instalacji, dostępu i możliwości montażu

Będę wdzięczny za sugestię

Merkur1
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Wrz 2020 22:05

Maszyna: Volvo 360, Volvo 700, Volvo a40D,Dossan, JC

Firma: GPSOnline


Reklama

simmet

Re: Jak, gdzie diagnozować cisnienie Układu hydraulicznego.

Postprzez Jamar » 17 Wrz 2020 18:15

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie tego komplikować to będziesz musiał budować indywidualne instalacje pod każdy sprzęt. Dla przykładu koparki takie jak JCB, Doosan czy Hyundai mają dwa czujniki on/off na rozdzielaczu, w momencie gdy ruszysz któryś z joystick'ów czujnik czyta ciśnienie i podaje sygnał masowy na sterownik żeby ten następnie podniósł obroty silnika, drugi czujnik jest analogicznie od jazdy. Możesz wykorzystać sygnały z tych czujników, ale dalej w zależności od marki występują czujniki npn lub pnp, więc gotowa instalacja pod JCB nie będzie pasować do Hyundai'a.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jak, gdzie diagnozować cisnienie Układu hydraulicznego.

Postprzez Merkur1 » 17 Wrz 2020 22:21

Mogę do Pana podjechać na przykład w poniedziałek lub wtorek i spróbować to omówić? Temat jest dość duży i wydaje się wart uwagi. Może by Pan chciał nas wspomóc wiedzą?

Merkur1
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Wrz 2020 22:05

Maszyna: Volvo 360, Volvo 700, Volvo a40D,Dossan, JC

Firma: GPSOnline


Re: Jak, gdzie diagnozować cisnienie Układu hydraulicznego.

Postprzez Jamar » 20 Wrz 2020 17:29

Numer telefonu masz w podpisie.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej