wibako

Smarownica na bateryjkę...

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Pająk » 18 Paź 2020 20:00

Ciągle mi przybywa punktów smarowych,a że o żelazo dbam i regularnie smaruję naszło mnie na smarownicę akumulatorową.
Odłogiem sobie u mnie leży ładowarka i akumulator 18V 5Ah "Milłoki". Zaczynam myśleć czy się nie pochylić nad zakupem smarownicy rzeczonej firmy - samo body M18.
-Ma ktoś z Kolegów takie ustrojstwo? Usprawnia pracę/wnerwia przy obsłudze? Działa dłużej niż okres gwarancji? Może ktoś "diluje" takimi sprzętami?
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Reklama

simmet

Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Luka » 19 Paź 2020 17:43

Marka z tych najlepszych, więc sądzę, że o ile nie trafisz na felerny egzemplarz to będzie działać. Ogólnie czytałem dobre opinie o użytkowaniu tych elektrycznych smarownic.
Ja się nie zdecydowałem iść w tę stronę, że względu na koszty zakupu i koszt eksploatacji (koszt kartuszy). Poszedłem w kierunku pneumatycznej smarownicy, z dużym zbiornikiem na smar, który bez problemu można przełożyć z dużego wiaderka.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Smarownica na bateryjkę...

Postprzez gruszon18 » 19 Paź 2020 18:14

Wygodne toto na pewno. Pyk paluszkiem myk myk myk całą maszynkę na bateryjce oblecisz. Albo i dwie. Ale naboje i tak musisz zmieniać. A i w końcu zapomni Ci się naładować bateryjkę. o ile może w Twoim przypadku to tam sobie skoczysz na warsztat, albo drugą baterię albo naładujesz. Ale Pragnę zauważyć jedynie że taka możliowść też ma miejsce. Jesteś zależny od prądu sieciowego.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Ksancio » 19 Paź 2020 18:55

Używam żółtej nie czerwonej, chociaż podobno czerwona mocniejsza i jest super.

Ksancio
Młodszy operator

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 03 Paź 2018 19:06

Maszyna: Hanomag55

Firma: Piast


Re: Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Pająk » 20 Paź 2020 07:32

Luka napisał(a):Marka z tych najlepszych, więc sądzę, że o ile nie trafisz na felerny egzemplarz to będzie działać. Ogólnie czytałem dobre opinie o użytkowaniu tych elektrycznych smarownic.
Ja się nie zdecydowałem iść w tę stronę, że względu na koszty zakupu i koszt eksploatacji (koszt kartuszy). Poszedłem w kierunku pneumatycznej smarownicy, z dużym zbiornikiem na smar, który bez problemu można przełożyć z dużego wiaderka.

Koszt,fakt jest. Trochę mogę go "obciąć" bo już mam ładowarkę i akumulator - kupując samo body. Koszt zakupu smaru pomijam,bo jest niewspółmiernie mały w porównaniu do remontów niesmarowanych/zaniedbanych maszyn. Zawszę mówię:
"Było na wóz,trzeba mieć na przewóz" (czyt. obsługę).

-- 20 Paź 2020 06:28 --

gruszon18 napisał(a):Wygodne toto na pewno. Pyk paluszkiem myk myk myk całą maszynkę na bateryjce oblecisz. Albo i dwie. Ale naboje i tak musisz zmieniać. A i w końcu zapomni Ci się naładować bateryjkę. o ile może w Twoim przypadku to tam sobie skoczysz na warsztat, albo drugą baterię albo naładujesz. Ale Pragnę zauważyć jedynie że taka możliowść też ma miejsce. Jesteś zależny od prądu sieciowego.

Adam do pneumatycznej też jest potrzebny prą do sprężarki,lub silnik wysokoprężny ze sprężarką (ciężarówka/traktor). Ręczne i duże nożne zostają... Mam spory zestaw,dwie nawet - jedną pneumatyczną i jedną ręczną wysłałem mojemu widzowi z "Jutuba".
-Pneumatyczną,bo była upierdliwa ze względu na rozwijanie/zwijanie węża,który był potrzebny do jej obsługi
-Ręczną,bo była jedną z lepszych,które używałem. Jeszcze była wyprodukowana w byłym NRD i przyjechała do mnie z IFĄ.
Taka o którą pytam na jednym ładowaniu "wypompuje" jakieś 5-7 naboi ze smarem... Raczej prądu nie zabraknie przy smarowaniu :mrgreen:

-- 20 Paź 2020 06:32 --

Ksancio napisał(a):Używam żółtej nie czerwonej, chociaż podobno czerwona mocniejsza i jest super.

Z racji,że mam ładowarkę i akumulator od czerwonej,to tylko taką "nada pakupić" :mrgreen:
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Re: Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Ksancio » 20 Paź 2020 11:00

Ja też niedługo kupuję czerwoną. Myślę , że "dobry wybór"

Ksancio
Młodszy operator

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 03 Paź 2018 19:06

Maszyna: Hanomag55

Firma: Piast


Smarownica na bateryjkę...

Postprzez dawidg2 » 20 Paź 2020 13:38

Pająk, kupuj śmiało.

Z nabojami zawsze się można pobawić w napełnianie mając pneumatyczną co by zredukować ilość śmieci plastikowych tylko trzeba zatyczki zostawiać.

Są chyba 500ml do napełniania ale chyba żadnej aku nie ma na nie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Pająk » 20 Paź 2020 15:12

dawidg2 napisał(a):Pająk, kupuj śmiało.

Z nabojami zawsze się można pobawić w napełnianie mając pneumatyczną co by zredukować ilość śmieci plastikowych tylko trzeba zatyczki zostawiać.

Są chyba 500ml do napełniania ale chyba żadnej aku nie ma na nie.

No właśnie,te "pięćsetki" do żadnej nie zapakujesz,ale zawszę można luzem zapakować...
...A wprawę mam,bo za gówniarza jak ujeżdżałem Stalincem,to nie było gotowych naboi. :mrgreen:
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Smarownica na bateryjkę...

Postprzez dawidg2 » 20 Paź 2020 16:51

400 też się napełni tylko jak pisałem trzeba dekielki zostawić sobie co by zamknąć je co by syfu nie naleciało.

Zresztą rocznie ile zużyjesz? 20 kg smaru?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Luka » 22 Paź 2020 08:38

Jak masz już napoczęty system tego producenta w postaci akumulatora i ładowarki, to na pewno samo body będzie "taniutkie" w porównaniu do kompletu.

Ja również wolę smarować niż remontować, dlatego wolę kupić dobry smar w dużych pojemnikach niż najtańszy w kartuszach.

To tak dla wyjaśnienia, jak już masz inne systemy sprawdzone i chcesz sprawdzić kolejny, a możesz to zrobić stosunkowo tanio - kupuj. Daj znam później znać jak wrażenia :)

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Smarownica na bateryjkę...

Postprzez Pająk » 02 Lis 2020 18:14

Smarownica kupiona. Pierwsze koty za płoty :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=esBx9vr ... FZMsef-uWl

-Znajdę chwilę czasu,to będę smarował resztę żelaza w gospodarstwie...
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej