wibako

Kopanie w podmokłym terenie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Kopanie w podmokłym terenie

Postprzez czarnowidz » 19 Sty 2021 22:37

Witam. Przygotowuję się do wykopu pod kanalizację, na głębokość niecałe 2m. niestety woda pojawia się na 1 metrze. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ? Czy pompa do wody brudnej się do tego nada ? Będę kopał minikoparką, boję się :D

czarnowidz
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Cze 2020 11:59

Maszyna: Komatsu PC02

Firma: .


Reklama

simmet

Kopanie w podmokłym terenie

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Sty 2021 22:58

Raczej igłofiltry. Taka pompka może nie dać rady.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kopanie w podmokłym terenie

Postprzez gruszon18 » 20 Sty 2021 00:19

Zależy jaki będzie napływ wody. Ale i tak, najlepiej szlamówka. Ale porządna.. Taka żeby minimum te 1000 litrów na minutę dała radę pogonić wystarczy by na bieżąco wodę odbierać. Ale chodzi ze nie będziesz pompować czystej wody, tylko z piachem, ziemią. Więc im większa wydajność tym lepiej, bo ziemia nie będzie tak stawać w wężach. A wiem co mówię.. Trochę już się włuczyłem po awariach wodociągów to wiem czym to pachnie. Taka pompa 150 l /min też da radę. Ale będzie się trzeba użerać z tym że się będzie zapychać. Kolejna sprawa. Woda na 1m, a kopać trzeba będzie na 2. Wykop się będzie składać. Najrozsądniejszym (co nie znaczy że najtańszym, po za tym Trzeba będzie odczekać by to dało efekt) rozwiązaniem by pewnie było wykopanie rowów o głębokości metra by woda z działki schodziła do nich, a rowy żeby ją odprowadzały gdzieś dalej. Zależy co masz robić. Jak tylko wykop pod rury kanalizacyjne i zbiornik to jedynie problem będzie ze składającymi się wykopami.. I później z nachodzącą wodą, której faktycznie może być dość dużo. Nie wiem jaki to faktycznie teraz, ale lepiej być gotowym na wszystko

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Kopanie w podmokłym terenie

Postprzez zygfryd » 29 Mar 2021 17:19

czarnowidz napisał(a):Witam. Przygotowuję się do wykopu pod kanalizację, na głębokość niecałe 2m. niestety woda pojawia się na 1 metrze. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ? Czy pompa do wody brudnej się do tego nada ? Będę kopał minikoparką, boję się :D



Tak z aktualności, w ramach pogaduch ;)
Ustawiłem sobie jako tapetę pulpitu.
Załączniki
kop.jpg
Kanał Sueski, marzec 2021

zygfryd
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Sie 2020 16:02

Maszyna: JCB8020 chyba

Firma: EP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej