wibako

Żwirownia

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Żwirownia

Postprzez Pawel B » 29 Gru 2008 23:26

Czy ktoś może wie jak otworzyć żwirownie?

Pawel B
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 05 Kwi 2008 22:20
  • Miejscowość: lubelskie

Reklama

simmet

Postprzez Bartek » 30 Gru 2008 10:18

ogrodzic czytaj zabezpieczyc skrywą, no i kopac w dół
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez bartosz37 » 30 Gru 2008 17:56

Od 2009 roku nie bedzie juz tzw. małych koncesji czyli koncesji na poszukiwanie złoża, teraz poprostu przygotowuje sie dokumentacje zloza i zaczyna starania o koncesje na wydobycie, kopalnia do 2 ha w starostwie, powyżej to juz dużo wiecej papierzysk i wizyt w urzedzie marszalkowskim, generalnie trzeba sie trzymac z dala od obszarów chronionych, natura 2000 i inne takie,

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 4:58 pm ]
W starostwie Powiatowym ci wszystko wytłumacza krok po kroku, najlepiej znalesc dobrego geologa i on juz wszystko przygotuje, wszystkie papiery to okolo 12 tys zł, do tego musisz miec kierownika zakladu górniczego

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Re: Żwirownia

Postprzez Jarewa » 30 Gru 2008 18:01

Pawel B napisał(a):Czy ktoś może wie jak otworzyć żwirownie?


Kluczem :lol:

A pozatym u mnie jast tak że musisz uzyskać pozwolenie od Wydziału Górnictwa. Dużo składania papierków geologicznych też pozatym musisz określić wielkośc złoża. I musisz mieć odpowiednia osobe do zarzadzania wydobyciem. Co miesiąc składasz zeznanie ile wydobyłeś i placisz ileś tam od tony. I jesli określisz złoże na 100tys/ton to tyle musisz też wydobyć nic wiecej nic mniej.

Troche sie o tym dowiedziałem bo czesto ładuje na żwirowni i ten główny kierownik co ma na tym rekę troche powiedział co i jak :) Bo ma kilka żwirowni pod sobą małe.

A jak chcesz nielegalnie to tak jak kolega wyżej.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez DamianP » 30 Gru 2008 19:40

Głupoty piszesz Jarewa aż sie czytać nie , ałeś
Ostatnio edytowany przez DamianP, 11 Mar 2009 19:49, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez Jarewa » 30 Gru 2008 20:24

DamianP napisał(a):Głupoty piszesz Jarewa aż sie czytać nie , od kiedy sie płaci za to ile sie ton wykopie? większych głupot to ja nigdy nie czytałem , jakie określenie ile masz wydobyć ton? kto ci stoj 24h i liczy ile samochodow załadowałeś czy ile wykopałeś > oo matko nie masz pojecia o temacie to sie nie wypowiadaj .
My mamy żwirownie od 1996 roku i pierwsze słyszę takie głupoty jak ty wypisałeś


Ja powiedziałem jak jest u mnie. A że umnie są tereny kopalniane KGHM. To nie jest tak łatwo o pozwolenie. Nie pilnuja tylko że musisz sie rozliczac. Groszowe sprawy a jednak. Dobrze wiem co mówie bo mówił mi o tym dlatego zebym mu podawał ile załaduje bo on musi sie z tym rozliczyć. A ten kierownik naprawde jest kumaty w tym temacie.

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 7:52 pm ]
Prosze bardzo ciekawy artykuł może koledze pomoże dotyczy WYDOBYCIE KRUSZYWA A BUDOWA STAWÓW RYBNYCH W ŚWIETLE PRZEPISÓW PRAWA http://www.min-pan.krakow.pl/Wydawnictw ... 2/krol.pdf czytaj od strony 4 bo dopiero ona tłumaczy o wydobyciu kruszywa pisze też o opłacie ( ołata eksploatacyja za wydobytą kopaline ze złoża)

A kolege wyżej sie spytam czy maja koncesje na wydobycie?

Bo jak ktoś kopie to wcale nie oznacza że legalnie.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez DamianP » 30 Gru 2008 21:00

Jasne że mamy koncesje na wydobycie , w mojej okolicy jest pełno kopalni taki teren i każdy kopie legalnie i zgodnie z przepisami .
Pozdro i sorry nie wiedziałem że u ciebie są tereny KGHM a to bardzo dużo zmienia

DamianP


Postprzez romek7313 » 02 Sty 2009 02:23

DamianP napisał(a):Głupoty piszesz Jarewa aż sie czytać nie , od kiedy sie płaci za to ile sie ton wykopie? większych głupot to ja nigdy nie czytałem , jakie określenie ile masz wydobyć ton? kto ci stoj 24h i liczy ile samochodow załadowałeś czy ile wykopałeś > oo matko nie masz pojecia o temacie to sie nie wypowiadaj .
My mamy żwirownie od 1996 roku i pierwsze słyszę takie głupoty jak ty wypisałeś



heheh się ośmiałem normalnie do łez doświadczenie od 96 roku a nie słyszałeś o opłacie eksploatacyjnej odprowadzanej na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ok 0,50zł za wydobyta tonę...ładnie się skubie państwo albo od 96 roku kopiesz wszystko na lewo...albo nie wiem jak się jeszcze nikt tego nie dopatrzył.. i nie musi ci nikt liczyć wywrotek człowieku tylko przychodzi taki pan co się nazywa geolog i wymierzy ci wszystko co do metra sześciennego i co roku wypełniasz zeznanie które jest weryfikowane...Doświadczenie to ty masz nie wątpię ale w ściemnianiu. I nie ma tu nic do rzeczy obszar KGHM hehe

romek7313
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Lis 2007 01:04
  • Miejscowość: xxx

Postprzez DamianP » 02 Sty 2009 14:59

Nie wypowiadaj się w mojej sprawie bo nie masz pojęcia

DamianP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej