wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Paweł CAT » 25 Lut 2007 17:58

Tego to niewiedziałem. dodam nawet że pół roku jezdziłem koparką mając tylko b a c zrobiłem rok temu ze względu na ciężarówki a nie na koparki no ale obeszło się bez kontroli policji :lol: . Dzięki za info!!

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

Reklama

simmet

Postprzez tomygun » 26 Mar 2007 11:45

SITEMASTER napisał(a):Ja robiłem uprawnienia w Krakowie. Koszt jest podobny. Stopień srudności ? Jak ktoś pracuje na sprzęcie to jest bułka z masłem. Chociaż zdażają sie starzy operatorzy, którzy robię I kat i nie zdają.
W Krakowie nie trzeba czekać aż grupa się zbierze, tylko trzeba czekać na jakieś wolne miejsce w grupie na dany miesiąc, tylu jest chętnych, zwłaszcza zimą. Ale zawsze gdzieś się można wcisnąć.


Witam.
Ogólnie chciałbym się przywitać na forum :)
Mam pytanie, też jestem z krakowa, w sumie znalazłem dwa ośrodki, gdzie robią kursy, choć możliwe że jest ich więcej, generalnie poza ilością ośrodków, bardziej interesowało by mnie który jest godny polecenia, ponieważ skoro administrator jest z krakowa to chyba się troszkę bardziej oriętuje w temacie :) interesuje mnie kurs na koparki i koparko-ładowarki, żeby udało się to zrobić w jednym terminie, i w sumie jak dzwoniłem to jest i taka możliwość, cena miała by być ok 2500zł, jestem zielony jak trawka na wiosnę w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość i z góry dzięki:)
Pozdrawiam.

tomygun
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 Mar 2007 11:28
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez SITEMASTER » 26 Mar 2007 22:10

Jestem Moderatorem a nie ADministratorem ale nic nie szkodzi.

Piszesz że jesteś zielony w tym temacie więc polecam osrodek na Balickiej. Są tylko dwa w Krakowie. W tym drugim nic cię nie nauczą praktyki. Teorię uczą dobrze ale jest mało zajęć praktycznych.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Motif » 30 Mar 2007 08:47

witam, jestem tu nowy więc przedstawię się- mam na imię Paweł i jestem z okolic Stalowej Woli.Akurat tak się składa ze z miesiąc temu zrobiłem sobie uprawnienia na koparko ładowarki.Jeśli chodzi o kurs i wykłady z teori to jestem bardzo zadowolony-mieliśmy łącznie około 80 godzin wykładów natomiast jeśli chodzi o praktykę to każdy z nas miał po około 2 godziny na Ostrówku-a sam egzamin praktyczny to farsa-maszyna ustawiona na podporach, nabrać w łyżkę koparkową ziemi i wysypać-ot cały egzamin praktyczny- jesli chodzi natomiast o egzmin teoretyczny to trzepali nas dobrze-kilka osób oblało.Generalnie wszyscy twierdzą ze kopac to nauczysz się na maszynie jak będziesz na niej pracował a nie na kursie.Właśnie sam rozglądam sie za koparko-ładowarka bo mam zamiar ją kupic, szukam maszyny na równych kołach i generalnie widze ze jak kupować to JCB4cx lub 3CX super.Pozdrawiam wszystkich

Motif
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez lychasc » 30 Mar 2007 10:30

Witam też jestem tu nowy kurs skonzyłem z miesiąc temu i nie jest prawdą że trzeba mieć prawojazdy kat C są to maszyny wolnobierzne i potrzebe jest prawo jazdy kat B a kurs robiłem w Rudzie śląskiej i też moge polecić ten ośrodek wykładów dużo i praktyki też (do znudzenia)

lychasc
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 18:40
  • Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez Paweł CAT » 30 Mar 2007 20:37

lychasc napisał(a):Witam też jestem tu nowy kurs skonzyłem z miesiąc temu i nie jest prawdą że trzeba mieć prawojazdy kat C są to maszyny wolnobierzne i potrzebe jest prawo jazdy kat B a kurs robiłem w Rudzie śląskiej i też moge polecić ten ośrodek wykładów dużo i praktyki też (do znudzenia)


musisz mieć kat.b jezeli śmigasz koparko-ładowarka a jak jeżdzisz jakąś większa koparką lub ładowarką to musisz mieć C.
Ile płacileś za kurs w rudzie i na co robiłeś bo ja planuje tam iść podwtzszyć sobie uprawnienia na koparki jednonaczyniowe.

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez kpablo » 01 Kwi 2007 10:07

SITEMASTER napisał(a):Jestem Moderatorem a nie ADministratorem ale nic nie szkodzi.

Piszesz że jesteś zielony w tym temacie więc polecam osrodek na Balickiej. Są tylko dwa w Krakowie. W tym drugim nic cię nie nauczą praktyki. Teorię uczą dobrze ale jest mało zajęć praktycznych.


witam
Też polecam ośrodek OSDiDZ na Balickiej w Krakowie - http://www.szkolenie.com.pl.
Dużo praktyki, nawet można umówić się z instruktorem na sobotę i potrenować na CASE. A poza tym zajęcia teoretyczne po południu.
Ja jestem po szkole mechanicznej i wydawało mie się, że wszystko z teorii już wiem ;), ale na tych wykładach dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy i dużo nowości.

pzdr kPablo

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez dudus » 01 Kwi 2007 17:34

Witam wszystkich! Mam małe pytanko jak kilka osób na tym temacie. Nie wie ktoś czasem gdzie w Nowym Sączu (małopolskie) można zrobić kursy na operatora koparko - ładowarki?? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
dudus
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 Kwi 2007 17:31
  • Miejscowość: Ochotnica Dolna

Postprzez SITEMASTER » 01 Kwi 2007 21:30

Nasz wyszukiwarka nie znalazła w Sączu ośrodków szkolenia, są dwa w Krakowie jeśli Cię to interesuje.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Huntmaster » 02 Kwi 2007 05:49

Przepraszam, że pociągnę ten temat jeszcze...
Nie trzeba mieć prawa jazdy kat C na duże maszyny, tak naprawdę to niby w ogóle nie trzeba żadnego prawa jazdy, ale wyjeżdżając na drogę publiczną trzeba znać przepisy ruchu drogowego - i w jakiś sposób należałoby to udowodnić... więc kat. B załatwia całkowicie sprawę (a nawet prawo jazdy na ciągnik rolniczy).
No i to tyle jeżeli chodzi o poruszanie się po drogach publicznych (uprawnienia + znajomość przepisów).

Awatar użytkownika
Huntmaster
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 Mar 2007 07:44
  • Miejscowość: Szczecin

Postprzez dudus » 02 Kwi 2007 16:32

a no:) a była by taka możliwość podania adresów tych ośrodków z Krakowa?? dzięki

Awatar użytkownika
dudus
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 Kwi 2007 17:31
  • Miejscowość: Ochotnica Dolna

Postprzez kpablo » 02 Kwi 2007 18:05

Kraków, Balicka 73, na przeciw giełdy RTV na Balickiej, a telefon ze strony www 12 636 08 00
mają stronę z mapką dojazdu - http://www.szkolenie.com.pl

zapytaj bo załatwiają też tanie noclegi dla chętnych

pzdr

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez dudus » 02 Kwi 2007 19:16

O o o o o dziękówa :D

Awatar użytkownika
dudus
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 Kwi 2007 17:31
  • Miejscowość: Ochotnica Dolna

Postprzez SITEMASTER » 02 Kwi 2007 19:49

Drugi ośrodek jest na Miodowej 53 AGROSPRZĘT (12)4296116 4310589

Huntmaster skąd masz takie info, mnie uczyli że trzeba mieć C.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez wojart » 02 Kwi 2007 19:55

Kategoria T uprawnia Cie też do kierowania maszynami samobieżnymi!!!!!
wojart

wojart
Młodszy operator

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 02 Lip 2006 09:23
  • Miejscowość: Kraków

kategoria prawa jazdy na maszyny wolnobieżne

Postprzez kpablo » 03 Kwi 2007 09:31

Jeżeli koparko-ładowarke lub inny sprzęt zgodnie z art.66 Prawo o Ruchu Drogowym jest zarejestrowany jako maszyna wolnobieżna, to do jazdy drogami publicznymy zgodnie z art. 88 tego Prawa takimi maszynami uprawnia posiadanie przynajmniej jednej z kategori:
1. kat. B - art. 88 pkt 3 C
2. kat. C - art. 88 pkt 5
3. kat. D - art. 88 pkt 7

a tu link do Prawa o Ruchu Drogowym:

http://www.prawojazdy.com.pl/files/kode ... ogowym.swf

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2007 10:41 am ]
i jeszcze:
4. kat T - art. 88 pkt 9

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez mietek » 18 Kwi 2007 15:21

Witam wszystkich :)

Mam do was prośbę mogli byście mi wytłumaczyć tak na prosty rozum jak to jest z tymi uprawnieniami na koparko ładowarkę

mam 20 lat za kilka dni kończę technikum budowlane i chciał bym pójść na taki kurs

gdzie na terenie śląska można to zrobić ?
jakie dokumenty są potrzebne ?
ile to kosztuje ?
ciężko zdać egzamin ?


i o co chodzi z tymi klasami

a kurs chciał bym na mniej wiecej takie coś
http://www.allegro.pl/item185772770_kop ... actor.html

bo to na koparki chyba do 8 tan czy jakos tak

z góry bardzo dziekuje za odpowiedz :wink:
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez niesobia » 18 Kwi 2007 17:27

Na tego JCB wystarczy III klasa uprawnień , bo to maszynka o pojemności naczynia roboczego do 0,8 m3 tzn . pojemność łychy koparki . Nie wiem jak na Śląsku , ale w Łodzi kurs z opłatą egzaminacyjną kosztuje 1850 zł . Musisz mieć od lekarza , specjalisty medycyny pracy zaświadczenie o braku przeciwskazań do odbycia kursu dla operatorów . Jeśli chodzi o egzaminy , to w Łodzi jest kicha , bo egzaminatorzy są z Warszawy i udupiają co trzeciego zdającego . Loteria !!! Ja też jestem w trakcie kursu i kuję budowę , hydraulikę , hydrodynamikę , elektromechanikę , BHP i inne bzdury . 170 godzin zajęć . Kurs "praktycznie" czysto teoretyczny . 6 godzin na sprzęcie , ale za to do wyboru jaki chcesz . CAT , JCB i jeszcze jakieś inne .
Właśnie zaczynam kurs operatora , a w życiu poza wojskiem nie miałem nic wspólnego z ciężkim sprzętem do robót ziemnych . Właśnie z tego powodu loguję się w tym forum .

niesobia
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Kwi 2007 14:08
  • Miejscowość: Łódx

Postprzez Tomek_ » 18 Kwi 2007 18:47

Małe sprostowanie: Kurs na koparko-ładowarke robisz na wszystkie typy nie ma jakiegos podziału na poj. łyżki, na pojemność robisz na koparki i tam sa III klasy do 0,8m3 do 1,5m3 i pow. 1,5 m3. A co do Łodzi to nie jest tak zle :lol: gadac muszą ale nie oblewaja tak bez przesady :D :D :D

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Postprzez Paweł CAT » 18 Kwi 2007 18:57

Na śląsku to najbliżej masz chyba w tychach tam prawie każdy zdaje a kurs kosztuje 1250zł.

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej