wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez inkoguto1977 » 16 Wrz 2007 14:05

Tome2k8 napisał(a):Czego sie spodziewac prosze was o szczera pomoc .



Z tego co sie orietuje to nalezy miec ogolne pojecie o budowie maszyny,obsludze i eksploatacji oraz podstawowa wiedze na temat robot ziemnych. Ale ja ten kurs robilem kilka lat temu w Radomiu i co nie co moglo sie zmienic,moze podpowie Ci jeszcze ktos kto zdawal egzamin stosunkowo niedawno. W kazdym bądz razie nie stresuj sie sito egzaminacyjne nie jest zbyt geste. Powodzenia :wink:
jestem prawie z miasta

inkoguto1977
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 25 Sie 2007 22:30
  • Miejscowość: z okolic miasta

Reklama

simmet

Postprzez goral » 16 Wrz 2007 14:34

U mnie również zbliża się egzamin więc jeżeli ktoś mógłby podać jakieś przykładowe pytania to było by miło :D
Pozatym dziś miałem zajęcia praktyczne na których pierwszy raz siedziałem w ogóle w maszynie :mrgreen: Szczerze powiem że piździec :mrgreen: Pojeździłem sobie 2x15min i w moim wykonaniu jest to istna tragedia. Używaliśmy dziś samej ładowarki. Cięzko jest mi w ogóle wyczuć maszyne. Do tego instruktor bardzo nerwowy :mrgreen: Mam nadzieje że z czasem nabiore troche wprawy ale po pierwszych zajęciach się lekko załamałem :D

goral
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Lip 2007 13:07
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez Tome2k8 » 21 Wrz 2007 22:33

Witam ponownie .Dzieki za pomoc inkoguto ,jeszcze tydzien i bede zdawal .Praktyka na koparce calkiem calkiem (atlas ;) ), teraz czeka mnie spotkanie z koparko-ladowarka a pozniej oczywiscie egzamin ustny .Musze troche przysiasc wykuc pare regulek ,zasad moze sie uda ,troche mnie przeraza ogrom teori (wkuc 90 kartkowy zeszyt w tydzien ?:), ale spokojnie nie takie rzeczy sie robilo ze szwagrem po tequili :)Jesli ktos ma jakies sugestie co do czego gdzie jak i kiedy to przyjmuje wszystko do wiadomosci :)Tak na marginesie wiecie moze ile kosztuje to szkolenie kurs etc na walec ? Ciezej niz na koparki jest ? Dzieki za pomoc i niech moc bedzie z wami .Musze chyba odpoczac bo moc nie kojarzy mi sie juz ze swietlnym mieczem eh :)
Prawie jak operator...:)

Tome2k8
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Wrz 2007 11:55
  • Miejscowość: Darłowo

Postprzez tomeqi » 22 Wrz 2007 13:02

Witam, mam pytanie. Otóż potrzebuję zrobić uprawnienia, które pozwolą mi pracować na minikoparce waga ok 1600kg. Którą kategorię muszę zrobić lub którą najlepiej zrobić, tak żebym w razie potrzeby mógł robić też na innej większej maszynie??

tomeqi
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Wrz 2007 12:59
  • Miejscowość: Tarnów

Postprzez Paweł CAT » 25 Wrz 2007 18:52

trójke! musisz sobie zrobic kolego :wink:

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez KRUSZYNA » 05 Paź 2007 14:10

witam mam pytanie!!! chcę zapisać sie do ośrodka w jastrzębiu zdrój BIAłECKI !!! i badzo prosze o jakies informacje na temat tego osrodka ile kosztuje kurs na koparko-ładowarki jak ten kurs wyglada i czy ttrudno go zdac!!wielkie dzieki i juz nie umiem sie doczekac dołeczenia do waszcego grona!!! pozdrawaim i dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: Nie Paź 07, 2007 2:18 pm ]
co sie z wami dzieje nikt mi nie chce odpowiedziec na moje pytanie bardzo prosze i nadal czekam i dziekuje za wszlka pomoc

KRUSZYNA
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Paź 2007 10:31
  • Miejscowość: Korzeńsko

Postprzez kpablo » 09 Paź 2007 21:56

KRUSZYNA napisał(a):witam mam pytanie!!! chcę zapisać sie do ośrodka w jastrzębiu zdrój BIAłECKI !!! i badzo prosze o jakies informacje na temat tego osrodka


witam,

opinia o ośrodku jak najlepsza, czyste sale, klimatyzacja, dostępne napoje ciepłe i zimne, jakieś przekąski do kupienia

co do kursu: dostajesz długopis, zeszyt, książki i do nauki :), praktyki wystarczająco dużo żeby opanować maszynę

ze stron http://www.bialecki.pl dowiedziałem się że mają też ośrodki w Krakowie i Rudzie Śląskiej

co do ceny to najlepiej zadzwoń do nich bo z tego co wiem jak połączysz dwie maszyny to jest taniej
tel: 32 476 24 45 albo infolinia 0 801 08 06 08

aha i co najważniejsze w tych ośrodkach jest bardzo duża zdawalność

polecam kPablo

ps zdawaj i dołączaj ;) czekamy

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez KRUSZYNA » 10 Paź 2007 09:43

dzięki kPablo na to czekalem i ciesze sie ze wkoncu ktos sie odezwal!!! juz nie umeim sie doczekac jak do was dołącze!!! pozdrawiam i dziekuje!!!

KRUSZYNA
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Paź 2007 10:31
  • Miejscowość: Korzeńsko

Postprzez Tome2k8 » 13 Paź 2007 11:35

Witam ponownie :wink: Pochwale sie ze zdalem ten egzamin ,ale co z tego jak z dostaniem sie na kopare w moim miescie graniczy z cudem ...moze na wiosne ...heh.Mimo wszystko dzieki za jakakolwiek pomoc w tym temacie.Pozdrawiam .
Prawie jak operator...:)

Tome2k8
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Wrz 2007 11:55
  • Miejscowość: Darłowo

Postprzez goral » 14 Paź 2007 19:07

Tome2k8 napisał(a):Witam ponownie :wink: Pochwale sie ze zdalem ten egzamin ,ale co z tego jak z dostaniem sie na kopare w moim miescie graniczy z cudem ...moze na wiosne ...heh.Mimo wszystko dzieki za jakakolwiek pomoc w tym temacie.Pozdrawiam .

Ja mam egzamin za tydzień. Czy mógłbyś napisać o co Cie pytali i ogólnie jak tam sytuacja wyglądała? Dużo osób nie zdało? Będę wdzieczny za każdą informacje, bo bardzo zależy mi żeby zdać i denerwuje sie już :D

goral
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Lip 2007 13:07
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez kobvi » 16 Paź 2007 13:50

witam :)
Ja zdałem egzamin niedawno był organizowany przez osrodek szkolenia w Radomiu i co do kursu to jestem zawiedziony wykładowcy no może poza dwoma tragedia przy reszcie trzeba było pilnować sie żeby nie zasnąć :? praktyka na rozpadającej sie koparce waryński która nie trzymała na wieńcu i ciekło z każdej strony i na kop-ład JCB nie wiem jaka bo nigdzie nie pisało :? ale pracowaliśmy tylko na części kaparkowej i to w piasku
ogólnie sprzęt udostępniał prywaciarz i "instruktora" a raczej stróża swojego pracownika
egzamin praktyczny rozpoczął sie awanturom instruktora że nie wolno kopać pod przewodami wysokiego napięcia później 3 godziny szukania innego miejsca w czasie egzaminu to egzaminator pokazał i wytłumaczył dokładnie jak się kopie
praktyczny nie zdała tylko 1 osoba na rozszerzenie ale to dlatego że nie przeczytał DTR tej koparki
pierwsze pytanie to było czy wolno kopać pod przewodami wysokiego napięcia :twisted: na część kaparkową pytali przynajmniej mnie mechanizmy napędu gąsienic jak się naciąga gąsienice jaki ma mieć luz o ciśnieniach na pompach jak wymienić uszkodzony wąż jaki osprzęt można zamontować do koparki jak ustawić koparkę do kopania obsługę techniczna i transportową o zaworze krzyżowym o kop-ład juz mu sie mnie nie chciało pytać i mnie pytał tylko o zespole napędowym tzn zmiennik momentu budowa ciśnienie temperatura skrzynia biegów ciśnienie i most :)
w sumie była to rozmowa na luzie wystarczy jak sie tylko orientujesz o co chodzi coś się odpowiada
w sumie to niewiele się nauczyłem dobrze ze miałem gdzie się nauczyć tyle ze dostałem papier i nie musiałem codziennie do Krakowa się wozić
pozdrawiam

kobvi
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Lip 2007 22:35
  • Miejscowość: tarnów

Postprzez goral » 17 Paź 2007 13:30

Bardzo ciekawa relacja :mrgreen: Ja praktyke mam jutro a teorie pojutrze więc też opiszę jak to wygladało u mnie.

[ Dodano: Czw Paź 18, 2007 7:46 pm ]
Praktyka rzecz jasna zdana. Wszystko robione dla picu i na odwal. Wszyscy oczywiście zdali. Sito będzie jutro na teorii :mrgreen:

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 10:43 pm ]
Teoria jak się okazało również łatwizna. Rozmowa i pytania wyłącznie z samych podstaw. Ogólnie fajnie, tylko roboty nie ma :mrgreen:

goral
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Lip 2007 13:07
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez BlukeR » 27 Paź 2007 14:45

Witam serdecznie

Na poczatek sie przedstawie . Mam na imie Dawid mam 22 lata i wlasnie wrocilem z Anglli i chcialbym zarobione pieniadze jakos dobrze ulokowac :) wiec zaczolem pare kursow min. na kat C na motocykl i wozek widlowy . I teraz mam pewien problem . Szukalem na terenie Częstochowy firmy zajmujacej sie kursami na koparko ładowarki . Niestety okazało sie ze albo za slabo szukam lub poprostu nie ma . I teraz moje pytanie . Czy orientuje sie ktos z was gdzie najblizej Częstochowy mozna by taki kurs odbyc (lub ewentulanie blisko Wrocławia) ? nie mam zadnego doswiadczenia w pracy z taka maszyna wiec , potrzebowałbym w miare pozadnego kursu a nie tylko świstka . Jesli ktos z was wie cos na ten temat prosze o kontakt .

dzieki bardzo z gory

Dawid

BlukeR
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Paź 2007 14:31
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Sobek » 27 Paź 2007 18:45

zobacz w tym temacie http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=575

tam jest tez link gdzie jest wyszukiwarka ośrodków gdzie możesz znaleźć w swojej okolicy miejsce gdzie można zrobić kurs na kop-lad :wink:

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Postprzez lukas1105 » 28 Paź 2007 16:48

Mam pytanko kto sie orjętuje gdzie w woj kujawsko-pomorskim mozna zrobic taki kurs i ile kosztuje?
Mam pytanie do was gdzie mozna zrobic kurs na te koparko-ładowarki w kujawsko-pomorskim województwie? prosze o odp

lukas1105
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Paź 2007 16:36
  • Miejscowość: wabrzezno

Postprzez Bartek » 28 Paź 2007 17:03

Spidermax radze Ci zrobić sobie uprawnienia na kopład i III klase koparek. PZDR.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez BlukeR » 28 Paź 2007 18:09

Wrocław
Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów
Wrocław, ul. Orzechowa 2
tel. 071 373 10 10, fax 071 373 12 17

Witam co mozecie powiedziec na temat tego osrodka ?
Jak juz pisalem nie mialem stycznosci z koparko ladowarkami wiec potrzebuje porzadnego szkolenia . Prosze o opinie .

PS.Ile trwa taki kurs ? chodzi mi mniej wiecej ile , lub tez jesli ktos wie ile konkretnie trwa we wroclawiu ? I koszt jesli to mozliwe :]

Pozdrawiam

Dawid Blukacz

BlukeR
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Paź 2007 14:31
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Bartek » 28 Paź 2007 18:15

Kurs trwa miesiąc
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez pp » 29 Paź 2007 20:59

Witam !!!
Jestem nowy i bez uprawnień
Chciałem Was zapytać czy mieliście styczność z firmą szkoleniową POLKAR z Żukowa (pomorskie), jestem laikiem :mrgreen: jeśli chodzi o koparki a kurs kosztuje 1500teoria, 400praktyka, 50lekarz, a niechciałbym w nieskończoność zdawać egzaminów. Chciałbym zrobić kurs na koparko-ładowarkę ale obawiam się czy nie utopie kasy ,a później nie będzie etatu dla takiego gostka jak "ja" (bez prawdziwej praktyki i doświadczenia).
Czy jest ogólnie zapotrzebowanie na operatorów ? - za granice mnie jakoś nie ciągnie !!!
Z lekka jestem ciemny z mechaniki takich maszyn i nie wiem czy sobie dam radę.\
Proszę o wyrozumiałość :wink:
Pozdrawiam
Piotr

pp
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Paź 2007 20:47
  • Miejscowość: Tczew

Postprzez lordkubus » 30 Paź 2007 00:51

ja tez robiłem kurs na wakacje teraz i koparke widziałem tylko na zdjeciu :/ a jak znalazłem prace to przez pierwsze dni to mi serce waliło dwa razy mocniej bo musiałem pracować na strasznie ruchliwej drodze :/ normalnie to była masakra myślałem ze sie pochlastam :/ każą mi coś kopać koparko-ładowarką pół metra od drogi i es top non stop przy wozić jakiś piasek i ziemie nie polecam nikomu tak iść na świeżaka na taka robote :/

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej