wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez davidsss » 15 Kwi 2010 19:13

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy wiec prosze nie bic xD
Mam wielka prośbe. Czy ktoś z Was moze udostepnic zawartosc linkow ponizej:

http://www.plikus.pl/zobacz_plik-Plik_P ... 06460.html
http://www.plikus.pl/zobacz_plik-Plik_P ... 06462.html

na innym serwerze lub przeslac na mail ? davidsss@wp.pl
(mam problem z zarejestrowaniem sie na plikusie. Nie dochodzi mail z aktywacja konta.)
Bede wdzieczny za pomoc ;)

Ps: Już dostalem to co chcialem.
Dziekuje tym którzy pomogli ;)

wrzucilem na rapida bo dostalem kilka maili z prosba o udostepnienie. waga 124 mb
http://rapidshare.com/files/380763113/K ... owarka.rar

davidsss
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 19:02
  • Miejscowość: z Polski

Reklama

simmet

Postprzez Spokojny` » 12 Maj 2010 00:34

Mam pytanie czy aby przystąpić do kursu trzeba zrobyć psycho testy jeśli tak to jak one mniej więcej wyglądaja ?

Awatar użytkownika
Spokojny`
Młodszy operator

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 11 Gru 2008 17:38
  • Miejscowość: LUBUSKIE

Postprzez leniu » 12 Maj 2010 23:27

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale postaram się żyć w zgodzie z obowiązującymi tu zasadami, liczę na pomoc i sam nią służę na ile będę mógł.

Właśnie robię kurs w ośrodku Białecki w Krakowie i jeśli chodzi o psychotesty, to są one konieczne do zrobienia uprawnień, ale nie do rozpoczęcia kursu, przynajmniej w moim ośrodku. Psychotesty były wliczone w cenę kursu, a wyglądają dość prosto. Były dwa zadanka na szybkość - pierwsze na wpisywanie odpowiednich znaków zamiast cyfr, a drugie na skreślaniu odpowiednich liczb z tabeli. Prócz tego było dopasowywanie obrazków zgodnie z jakąś logiczną zasadą (taki quasi-test na inteligencję) i ankieta. Od wyników badań lekarskich i psychotestów zależy okres na jaki dostaniesz uprawnienia. Jeszcze napiszę coś odnośnie tego, czy trudniej zdać tam, czy siam. Z tego, co mi powiedziano jest jedna warszawska komisja podzielona na pół (jedni Polskę północną, drudzy południową) i ośrodek nie ma znaczenia, bo nie on przeprowadza egzamin. Ważne, żeby nie było odpowiedzi, że czegoś nie wiesz. Odnośnie budowy zawsze można powiedzieć, że "wszystko jest określone w DTR'ce" i pół problemu z głowy :D I co jest na egzaminie praktycznym najważniejsze - BHP. Możesz robić wszystko powoli i nic Ci nawet nie powiedzą (zresztą podobno tam, gdzie ja robię zawsze jest tylko jeden dziadek), ale jak odbezpieczysz ramię, a nie opuścisz łap, to oblane. Kiedyś podobno jeden gość zdał w minutę, bo miał przejechać maszyną niby na inną budowę, i przy składaniu ramienia wysypał ziemię z łyżki (a było jej niewiele, a ramie miał prawie dociągnięte). Zdał za to, że "myślał", bo to podobno lubią. Za dwa tygodnie, jak już będę po egzaminie, to podzielę się wrażeniami.

leniu
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Maj 2010 22:58
  • Miejscowość: Lublin/Kraków

Postprzez sigmaxp1989 » 24 Maj 2010 12:37

witam Was wszystkich, jestem nowy na forum i mam do Was kilka pytan, na poczatku z gory dziekuje za Wasze odpowiedzi i pomoc :) i chcialem przeprosic jezeli bede zadawal "glupie" pytania ponieważ jestem zielony


oto moje pytania:

-Mam teraz mozliwosc zrobic z urzedu pracy kurs operatora koparki i moge sobie wybrac, czy to koparko-ladowarki, koparko-spycharki koparki jednonaczyniowej czy innych (cos jeszcze bylo ale juz niepamietam) i prosze mi powiedziec, co wybrac, po czym sa duze szanse zatrudnienia i w miare godziwe pieniadze

-czy na koparko ladowarke sa jakies klasy?, czy jak zrobie kurs na koparko-ladowarke bede mogl smigac wszystkimi niezaleznie od masy i wielkosci

-w jakich granicach oscyluja zarobki operatora np koparko-ladowarki, ( na reke) i co jest np w przypadku np. zimy, albo okresow w ktorych nie da sie pracowac, czy sa jakies stale pieniadze nawet jak sie nie pracuje czy poprostu nie placa....

-ile trwa taki kurs np na koparko ladowarke, i jakim egzaminem jest zakonczony?( czy trudno go zdac) czy to tylko teoretyczny czy tez i praktyczny egzamin

-co sadzicie o tym zawodzie?> czy nie lepiej by mi bylo zrobic kurs operatora walca drogowego? poniewaz tez mam taka mozliwosc( i czy tam sa tez klasy, czy wystarczy kurs i moge kazdym walcem smigac)



takze czekam na wasze odpowiedzi i jeszcze raz z gory dziekuje :) :roll:

sigmaxp1989
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 12:23
  • Miejscowość: Przemyśl

Postprzez pabllo2525 » 24 Maj 2010 15:15

Witam kolege odnośnie twoich pytań to tak z tego co się orientuje i widze w necie to najwięcej jest ofert pracy na koparko-ładowarce uprawnienia na tą maszyne są bez klas czyli nie ma ograniczeń możesz śmigać wszystkim co jest koparko-ładowarką ,odnośnie zimy bo nie pracują maszyny jeżeli ktoś jest szanowanym operatorem lub robi w dobrej firmie to ma płacone mrozowe ale przeważnie to czas na urlopy ,l4 lub robienie nowych uprawnień ,zarobki to chłopaki na forum piszą że jakieś 12-15 zł zależy od doświadczenia ,jeżeli jest straszna pogoda lub teren tak namoknięty że nie da się pracować to pracownicy albo coś robią na bazie i mają płacone postojowe .Kurs na uprawnienia kl.III trwa ponad 200 godzin w tym około 50 godzin zajęć praktycznych to zajmuje 4-6 tygodni i kończy się egzaminem państwowym ,na którym zdaje się część praktyczną proste czynności a jak się zda to później jest teornia kilka pytań przeważnie łatwych chyba ,że ktoś chodził w kratke na teorie to mogą go zagiąść .Koparko-spycharek to chyba już nie ma albo jest nie wiele kiedyś była białoruśka a teraz to nie wiem .Jeżeli chodzi o walec to są klasy chyba 3 zależe od wagi maszyny .Ogólnie mówiąc operatorów jest dużo głównie przez urząd pracy niewielu decyduje się przyjąść po kursie bez doświadczenia chyba ,że miałbyś sie gdzie po znajomości wkręcić .Powodzenia

pabllo2525
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:24
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez zeus » 24 Maj 2010 15:46

witam jestem tu nowy mam pytanko jakie uprawnienia sa potrzebne na JCB JS220

zeus
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 15:42
  • Miejscowość: rzeszów

Postprzez pabllo2525 » 24 Maj 2010 15:55

Witam potrzebne są uprawnienia na koparke jednonaczyniową pewnie kl.II chyba że kl.III i rozszerzenie na tą maszyne .Klasa III jest na koparke ale z łyżką do 0,8 m3 a do takiej maszyny raczej nikt nie założy takiej łyżki .

pabllo2525
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:24
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez sigmaxp1989 » 24 Maj 2010 16:12

dzieki za info a ile trwa kurs zwyklej koparko-ladowarki?? i np. myslalem zeby poprostu isc do jakiejs firmy na staz, za mneijsza kase ale jeszcze urzad Ci doplaca, i firmie sie oplaca bo mi placi ok 5 zl/h i mi bo dostaje z urzedu jeszcze kase i lapie doswiadczenie, a kazde doswiadczenie jest cenne

sigmaxp1989
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 12:23
  • Miejscowość: Przemyśl

Postprzez pabllo2525 » 24 Maj 2010 16:56

Jeżeli robiłbyś kurs na własną ręke w jakimś dobrym ośrodku to tak 4-6 tygodni trwa kurs zależy ile będzie trzeba czekać na egzamin bo warszawa musi mieć wolny termin może sie zdarzyć że zrobisz kurs a na egzamin będziesz musiał jeszcze czekać a jak chcesz robić przez urząd to nie wiadomo ile to potrwa ale pewnie dłużej bo wiadomo jak to z urzędami .Odnośnie tego stażu to pomusł dobry tylko ,że jak ktoś cię weźmie na taki staż to on nie musi ci już płacić tych 5zł/godz to tylko była by ich dobra wola choć za staż i tak jest teraz około 800zł i jeszcze nie chcą przyjmować niedoświadczonych bo każdy się boi dać maszyne za np.ponad 100 000 zł osobie po kursie bo myślą ,że młody to zaraz coś upie...li i nawet staż nie jest dla nich zachętą .Jest też inna opcja szukasz pracodawcy ,który potwierdzi ,że cię przyjmie jak zdobędziesz uprawnienia robisz uprawnienia sam w jakim chcesz ośrodku a urząd ci zwraca kasę za niego tylko ,że tam się podpisuje jakieś papierki ,że nie możesz odejść przez rok czy jakoś tak ale masz normalną wypłate i doświadczenie .Radziłbym ci się zoriętować jak jest z pracą na takim sprzęcie w twojej okolicy wszędzie jest inaczej .Pozdrawiam

pabllo2525
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:24
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez sigmaxp1989 » 24 Maj 2010 18:08

tak dokladnie, tylko gdzie teraz nabrac tego doswiadczenia jak nikt nie przyjmie do pracy bez doswiadczenia? ;/ to jest ten problem i bol ;/, a tak na stazu to zawsze wpadnie to doswiadczenie nawet jakby mi nie placili tych 5 zl/h to i tak z urzedu jest 840 zl, wiem ze to marne pieniadze ale nabralbym praktyke a i moze pozniej pracodawca by mnie zostawil na stale. Tyle ze na stazu mozesz pracowac maksymalnie od pon do piatku 8 h, a na koparkach nieraz sie pracuje dluzej, nieraz w soboty wiec mysle ze i tak pracodawca by mi cos tam doplacal, chyba ze bylby perfidnie rzadny pieniadza tylko dla siebie

sigmaxp1989
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 12:23
  • Miejscowość: Przemyśl

To jest ten problem,ze...

Postprzez Dzikulec » 24 Maj 2010 19:56

...chlopaki robia uprawnienia i nic z tego im nie wychodzi.
Ja mialem ten sam problem,i w sumie dalej mam problem, rownie powazny,tzn.brak pewnej,stalej,nie najgorzej platnej pracy na sprzecie.
Juz pisalem na ten temat,ze ze zleceniami na roboty koparkami,koparko-ladowarkami jest teraz gorzej,bo nastapil przez ostatnie lata przerost ilosci operatorow gotowych pracowac nad iloscia miejsc pracy.Z tego powodu szanse na prace maja jak najbardziej wykwalifikowani,doswiadczeni,dyspozycyjni operatorzy.
Swiezo po kursie maja male szanse,znikome wrecz,aby zasiasc za sterami maszyny,a troche doswiadczeni imaja sie tych maszyn okresowo,sezonowo,rzadko.
Jesli jestes "swiezakiem',musisz wykazac sie sprytem albo "zacisnac zeby",aby zniesc zdobywanie doswiadczenia za darmo,jak za dawnych lat uczeszczania na praktyki szkolne.
Mnie np.nagminnie proponowali prace za darmo,ale za to sie nie bralem,bo po prostu nie bylo mni stac,aby za darmo uczyc sie pare miesiecy.
Amen

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez peter5on » 24 Maj 2010 21:03

Jeżeli nie masz jakiś znajomości kogoś kto cię wkręci to marne szanse na pracę w tym zawodzie. Rób walca może dźwigi, kopaczy jest już do oporu.

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


Postprzez sigmaxp1989 » 25 Maj 2010 21:13

a jak jest z operatorami walca drogowego? sa jakies klasy walca? czy jak zrobie kurs na walec to kazdym bede mogl jezdzic? w sumie ta praca troche prostsza, a jak z zarobkami? ile tez tak +- trwa kurs godzin i ile kosztuje?

sigmaxp1989
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 12:23
  • Miejscowość: Przemyśl

Postprzez pabllo2525 » 26 Maj 2010 11:55

Tutaj masz co i jak to nie jest kryptoreklama poprostu mają tabelki a nie chciało mi się szukać http://www.bialecki.pl/kursy_maszyny.php kurs trwa około 200 godz .Praca na walcu wcale nie jest taka fajna jeździsz kilka godzin w tą i spowrotem ciąge wyginając sie żeby dokładnie dojrzeć szyja pewnie boli od oglądania sie za siebie podczas jazdy do tyłu nie wiem jakie jest czucie jak jedziesz z włączoną wibrą .

pabllo2525
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:24
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez kane » 02 Cze 2010 14:29

Mam pytanie do kolegów, którzy zdawali egzamin na op. koparki kl. II. Czy o wiele ciężej jest w porównaniu z egzaminem na III klasę? Pamiętacie może jakie mieliście pytania? pozdr.
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Prawde mowiac,to nie powinno byc trudniej

Postprzez Dzikulec » 02 Cze 2010 19:59

Na egzaminach pytaja wlasciwie z zakresu wiedzy technicznej,ktora dotyczy dzialania ukladow i obslugi oraz calej technologii robot,wiec biorac pod uwage co najmniej roczne doswiadczenie na 3 klasie,zazwyczaj egzaminatorzy oceniaja ,JAKA MASZ WIEDZE PRAKTYCZNA I CZY ROZUMIESZ CALY JEJ ZAKRES dla operatora maszyny.
Mnie np.nie pytal o budowe i zasade dzialania,chocby ukladu napedzajacy gasiennice,ale zapytal o to,jakbym zastosowal odzyskana energie opadajacego ramienia ,a przede wszystkim jak ja odzyskal.Takie o to pytania wynikajace z praktyki

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez padalec » 03 Cze 2010 10:55

Witam, piszę pierwszy raz. Mam zamiar zapisać się na kurs na koparkę w KRAKOWIE, są 2 ośrodki szkolenia do wyboru: OS BIAŁECKI i AGROSPRZĘT. O AGROSPRZĘCIE chodziły wcześniej różne opinie, ale może teraz coś się zmieniło i "nie ogląda się tylko maszyny z zewnątrz". Proszę o wypowiedzi osoby które robiły ostatnio kursy w AGROSPRZĘCIE jak tam teraz jest???? I który osodek byście mi polecili????

[ Dodano: Czw Cze 03, 2010 11:58 am ]
Uzupełnienie do mojego postu powyżej. Kolega chodził ostatnio na kurs na koparki do OS BIAŁECKI w Krakowie ( kurs od 1 marca do 15 kwietnia) i zajęcia praktyczne wyglądały następująco: praktyka trwała 1 tydzień po 0.5 godziny potem jeszcze 0,5 godz. przypomnienia przed egzaminem. Łącznie spędził na maszynie 3 godz. Kurs kosztował 1250 zł (bez badań z badaniami wyszło łącznie 1350, bad. lekarskie 50 zł + psychologiczne 50 zł). Nie wspomnę, że instruktor praktycznej nauki notorycznie się spóźniał. Za 1250 zł siedział na maszynie tylko 3 godziny, wiec na co poszła reszta kasy? Na wykłady???? Cena 1 litra ON to średnio 4,40 zł, taka koparka pali max 15l/mth (na pewno spaliła mniej ale dam najwyższą wartość ponieważ 1mth nie zawsze równa się 1 godz zegarowa) i wychodzi za 3 godziny pracy spali 15*3=45 litrów, 45l*4,40zł=198zł!!! To ja się pytam na co poszła reszta kasy?????? NA WYKŁADY?????? Proszę o opinię tych, którzy robili kurs w Agrosprzęcie jek tam teraz jest????

[ Dodano: Czw Cze 03, 2010 12:13 pm ]
Zapomniałem dodać, że egzamin kosztuje 250 zł (teoria + praktyka) i jest wliczony w cenę czyli 1250- 250= 1000zł
1000 - 198zl( koszt praktyki wg. moich obliczeń)= 802 zł- tyle kosztują WYKŁADY!!????!!!!!!

padalec
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Cze 2010 10:44
  • Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez dawidg2 » 05 Cze 2010 22:28

1250 to tanio w Poznaniu kosztuje 1950zł http://www.kann.pl/sub,pl,cennik-szkolen.html no i faktycznie siedzi się tylko pare godzin w maszynie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez kpablo » 17 Cze 2010 20:00

padalec napisał(a):Witam, piszę pierwszy raz. Mam zamiar zapisać się na kurs na koparkę w KRAKOWIE, są 2 ośrodki szkolenia do wyboru: OS BIAŁECKI i AGROSPRZĘT. O AGROSPRZĘCIE chodziły wcześniej różne opinie, ale może teraz coś się zmieniło i "nie ogląda się tylko maszyny z zewnątrz". Proszę o wypowiedzi osoby które robiły ostatnio kursy w AGROSPRZĘCIE jak tam teraz jest???? I który osodek byście mi polecili????


Pewnie kolega nie zdał egzaminu, narzeka i szuka winnych ;)
Jak ja chodziłem na kurs do tego Ośrodka Białecki to miałem 2 tygodnie zajęć + powtórki przed egzaminem. Poza kopaniem koparkoładowarką miałem jeszcze obsługi maszyny, przygotowanie do transportu, dokumentacje, smarowanie. I egzamin zdałem bez problemu, bo tak naprawdę to wystarczy kilka godzin pracy na maszynie i już wiesz czy się tego nadajesz czy trzeba szukać innej pracy.
Pozdrawiam

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez Gracjan » 19 Cze 2010 22:50

Witam drogich użytkowników, zastanawiam się nad przystąpieniem do kursu na koparke lub koparko-ładowarke, na co bardziej teraz polecalibyście mi pójść?
Kilka lat temu podobno bardziej opłacało się iść na kop-ład a teraz jak wygląda sytuacja, jest ktoś obcykany? :D
Chciałbym zdawać w Kursalu w Bydgoszczy. Pytanie do tych, którzy zdawali tam bądź też co nieco słyszeli o tym ośrodku. Jak wygląda sprawa z zajęciami czy praktyka jest kilkugodzinna czy rzeczywiście porządna? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam wszystkich operatorów :wink:

Strona ośrodka http://www.kursal.pl/index.php?page=maszyny

A może polecacie inne ośrodki w Bydgoszczy? Też chętnie się dowiem :)

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej