wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Gering » 18 Lut 2010 18:08

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy. Chciałbym się dowiedzieć czy na jednym szkoleniu mogę jednocześnie zrobić 2 kursy:
1- na koparko- ładowarkę
2- na koparkę kl. III
Dodam, ze nie posiadam żadnego udokumentowanego stażu pracy na którejkolwiek z wyżej wymienionych maszyn.

Gering
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Lut 2010 17:51
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 18 Lut 2010 18:12

Raczej można ale to zależy od ośrodka.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Andrexxxx » 18 Lut 2010 21:23

mojsza napisał(a):
sppawel3 napisał(a):Pytanie dla fachowców, zamiar rozpoczęcia kursu, co wybrać, koparko-ładowarke, czy koparko-spycharke? W czym jest wiecej prawy ( może samą koparkę? )


A kto Ci powiedział, że są kursy na koparko spycharkę? :lol: Owszem są koparko spycharki typu stara poczciwa Białorusinka, ale kursy są robione na koparko ładowarki. Jak skończysz kurs i zdasz egzaminy, to będziesz mógł pracować zarówno koparko ładowarką jak i koparko spycharką. Co do pracy, to bez doświadczenia będzie ciężko czy na koparkę czy na koparko ładowarkę, ale każdy kiedyś zaczynał. Wybierz sprzęt, który bardziej Ci się podoba. A jeśli będzie to koparka, to na początek jedyne uprawnienia jakie możesz zrobić to klasy III do 0,8 m3 pojemności łyżki. Resztę doczytaj na forum bo było to wałkowane wiele razy.

Pozdrawiam i powodzenia


mojsza I tu się grubo pomyliłeś Koparko-ładowarka i koparko-spycharka to dwa odrębne uprawnienia i posiadając upr. na koparko-ładowarkę nie możesz pracować koparko-spycharką (białoruśka)
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez mojsza » 18 Lut 2010 22:36

mojsza I tu się grubo pomyliłeś Koparko-ładowarka i koparko-spycharka to dwa odrębne uprawnienia i posiadając upr. na koparko-ładowarkę nie możesz pracować koparko-spycharką (białoruśka)


Bardzo możliwe, jeśli tak jest to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ja uprawnienia swoje robiłem 3 lata temu i gdy poszedłem się zapisywać nie było dla mnie różnicy w nazewnictwie koparko ładowarka a koparko spycharka. Powiedziałem do Pani za biurkiem, że chcę się zapisać na kurs koparko spycharki, a ona odpowiedziała, że nie ma takich kursów, są tylko koparko ładowarki. A teraz się zastanawiam nad znaczeniem dopisku w książeczce "wszystkie typy" :crazy: łyżka dzielona przypadkiem nie czyni z koparko ładowarki, koparko spycharki? Bo rozumiem jeszcze podział na koparki i ładowarki i koparko ładowarki, ale jeszcze podział w koparko ładowarkach? Czysta jawna kradzież, paranoja...

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez sppawel3 » 20 Lut 2010 08:34

rozumiem ze nie podnosi sie ktegori na kop-lad tylko podnosimy na koparki
III kat na kop-lad jest na wszystkie wielkosci i rodzaje.

sppawel3
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Lut 2010 15:19
  • Miejscowość: Polska

Postprzez mojsza » 20 Lut 2010 18:56

sppawel3 napisał(a):rozumiem ze nie podnosi sie ktegori na kop-lad tylko podnosimy na koparki
III kat na kop-lad jest na wszystkie wielkosci i rodzaje.


Kolego, masz tu link http://www.swiatek.tkdami.net/portfolio ... orzadzenie z tabelką w której jest podział na kategorie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez tomasz_w » 23 Lut 2010 16:27

Witam,
czy ktoś może wie gdzie można "kupić" uprawnienia na kop-ład kl.III ? lubelskie-mazowieckie. pozdro

tomasz_w
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Lut 2010 16:19
  • Miejscowość: lubelskie

Postprzez Andrexxxx » 23 Lut 2010 16:44

tomasz_w, w każdym osirodku szkolenia operatorów
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez surfer7 » 23 Lut 2010 23:06

witam !!!!czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w okolicy Gdańska,albo jeszcze lepiej Gdyni zrobić kurs na koparko-ładowarki.pozdrawiam

surfer7
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Lut 2010 22:59
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez radix » 23 Lut 2010 23:12

surfer7 napisał(a):witam !!!!czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w okolicy Gdańska,albo jeszcze lepiej Gdyni zrobić kurs na koparko-ładowarki.pozdrawiam


Myślę że tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=575

Awatar użytkownika
radix
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 08 Kwi 2008 22:49
  • Miejscowość: Wlkp

Maszyna: NH LB110B ; Kramer 480, Kramer 312SE


Postprzez tomasz_w » 24 Lut 2010 14:51

Andrexxxx napisał(a):tomasz_w, w każdym osirodku szkolenia operatorów

ok, a może ktoś ma namiar na konkretną osobę która odpłatnie pomoże?

tomasz_w
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Lut 2010 16:19
  • Miejscowość: lubelskie

Postprzez wojtekteleskop » 24 Lut 2010 17:40

Jesli kupisz gdzies papiery to napewno niebedzie to oryginał. Istnieje centralny rejestr "maszynistow" OPERATOROW. Bylem obecny przy wizycie PIPu na budowie, klada teraz duzy nacisk na sprawdzanie papierow, dwóch panow prawie operatorow pojechało niebieskim T4 podobno dostali zawiasy, wiecej ich niespotkałem bylo to 2 lata temu w Slupsku.
Ostatnio edytowany przez wojtekteleskop, 19 Mar 2010 17:41, edytowano w sumie 1 raz

wojtekteleskop
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 29 Paź 2007 20:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez surfer7 » 24 Lut 2010 21:47

czy ktoś może mi objaśnic jak to jest z uprawnieniami* koparko-ładowarki i koparki kl-III. co mi daje jedno a co drugie.co lepiej zrobić żeby nie robic dwa razy,czy jedno uprawnia do drugiego.dzięki za pomoc

surfer7
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Lut 2010 22:59
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez Andrexxxx » 24 Lut 2010 22:26

surfer7, masz tu link http://www.swiatek.tkdami...#rozporzadzenie z tabelką w której jest podział na kategorie. To jest ten sam likn który podał kolega mojsza parę postów wyżej.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez tomasz_w » 25 Lut 2010 16:33

wojtekteleskop napisał(a):Jesli kupisz gdzies papiery to napewno niebedzie to orginał .Istnieje centralny rejestr ,,maszynistow,,OPERATOROW .Bylem obecny przy wizycie PIPu na budowie ,klada teraz duzy nacisk na sprawdzanie papierow dwuch panow prawie operatorow pojechało niebieskim T4 podobno dostali zawiasy, wiecej ich niespodkałem bylo to 2 lata temu w Slupsku.

To może znajomego egzaminatora? Nie chcę mieć lewych papierów tylko w łatwiejszy sposób zdany egzamin. Mam doświadczenie jako operator ale niestety nie mam czasu aby poświęcić np. 9 weekendów na zrobienie uprawnień.

tomasz_w
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Lut 2010 16:19
  • Miejscowość: lubelskie

Postprzez dawidg2 » 25 Lut 2010 16:57

tomasz_w napisał(a):niestety nie mam czasu aby poświęcić np. 9 weekendów
ja robiąc kurs jeżdziłem cały miesiąc dzień w dzień tzn od pon do pt i jedną sobote po 75km w jedną strone. I nic nie marudziłem, a jak dostane teraz robotę to w przyszłą zimę jak będzie luz będe robił kolejne uprawnienia.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mojsza » 25 Lut 2010 17:24

tomasz_w napisał(a):To może znajomego egzaminatora? Nie chcę mieć lewych papierów tylko w łatwiejszy sposób zdany egzamin. Mam doświadczenie jako operator ale niestety nie mam czasu aby poświęcić np. 9 weekendów na zrobienie uprawnień.


Egzaminy czy praktyczny czy teoretyczny są stosunkowo dość proste do przejścia. Jeśli pracujesz na sprzęcie nie masz się czego obawiać, natomiast co do teoretycznego to musisz mieć jakieś pojęcie o budowie koparki i najważniejsze na teoretycznym, nigdy nie mów "nie wiem", najlepiej zacząć coś tam gadać, coś tam wpleść "słyszałem ale wyleciało mi z pamięci" itd. Przydaje się jak zaczynają się pytania o cyferki :crazy: Ośrodek, który organizuje kurs musi swoją dolę wziąć, a operator musi wysiedzieć na kursie określoną ilość godzin. Myślę, że musisz się przejść do ośrodka, dowiedzieć się kto prowadzi kursy i bezpośrednio z Panami od wykładów pogadać. Przy dobrych układach postawisz po butelce dla każdego z wykładowców i listę obecności będziesz podpisywał raz :mrgreen:
A tak jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia? Czy pracujesz w firmie i szef wymaga uprawnień? Nie jestem pewien, ale szef może Cię wysłać na taki kurs, kiedyś ktoś mi mówił, że mogą to sobie odpisać od podatku, chociaż tego nie jestem pewien.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez dawidg2 » 25 Lut 2010 17:55

Tak moze sobie firma odpisać. Ja robiłem z polecenia firmy i brałem fakturę i w koszty wszystko, a duże firmy nawet chyba dofinansowania dostają na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników ale nie jestem do końca pewien tylko coś tak mówili jak robiłem ostatnio kurs na palacza CO.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez iimichalii87425 » 25 Lut 2010 20:33

surfer7, Siema w Żukowie jest dobry ośrodek POLKAR teraz już kurs się rozpoczął ale można dasz rade się jeszcze zapisać a jak nie to za 1.5 miecha będzie następny:P pozdrawiam :mrgreen:

iimichalii87425
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 25 Sty 2010 13:01
  • Miejscowość: Elbląg

Postprzez stator » 25 Lut 2010 21:36

Dokładnie tak, jak pisze kolega mojsza. Moja firma w ten sposób zainwestowała we mnie i jeszcze dwóch mechaników, sponsorując im kurs, a sobie odliczając od podatków.
A kurs nie jest taki głupi, znów się czegoś dowiedziałem, choćby i tego jak nie zabić siebie, ani swoich kolegów w wykopie.
zapytałem kumpla, gdzie leczą zęby pod znieczuleniem - On podał mi nazwę jakiejś knajpy w Kartuzach...

stator
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Sty 2010 10:41
  • Miejscowość: Gdańsk

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej