wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez mioare » 16 Wrz 2010 23:08

Mysle nad Osrodkiem w warszawie czyli sa jakies zajecia praktyczne jakie tamaty sa na teorji co pytaja co na praktyce co sie zdaje ile czasu jaki koszt ajak to jest z tym rokiem udokumentowanej pracy

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Postprzez mm2811 » 18 Wrz 2010 17:13

witam. niech ktos napisze jakie pytania sa na egzaminie albo gdzie mozna je znalesc. z gory dzieki

mm2811
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Wrz 2010 17:08
  • Miejscowość: białystok

Postprzez inat » 18 Wrz 2010 19:11

Pytania i Odpowiedzi Egzaminacyjne znajdziesz na moim chomiku jak nie pisać na pw
http://chomikuj.pl/peter4565
Ostatnio edytowany przez inat, 19 Wrz 2010 15:55, edytowano w sumie 1 raz

inat
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Paź 2008 10:06
  • Miejscowość: zachodniopomorskie

Postprzez hudini79 » 19 Wrz 2010 14:58

cześć wam mam pytanie gdzie moge dostac odpowiedzi napytania robie kurs na ładowarki 3 kategori ł200

hudini79
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Wrz 2010 19:13
  • Miejscowość: ruda sl

Postprzez Jebaniutki » 13 Paź 2010 23:09

Witam.
Kończę technikum elektroniczne i jako że wiem że nie nadaję się do tego zawodu myślę nad zrobieniem papierów na cięższy sprzęt.
Mam 18 lat i prawko kat. B, mieszkam na podkarpaciu.
Czy mogę taki kurs zrobić? Czy wg warto takie coś robić? Na co najlepiej (koparka, koparko-ładowarka itd)? Jakiej kategorii? :D

Jebaniutki
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Paź 2010 23:05
  • Miejscowość: Podkarpacie

o to cale realia

Postprzez Dzikulec » 16 Paź 2010 20:31

Zrobisz uprawnienia,ale moze tak byc i to calkiem prawdopodobne,ze porobisz na sprzecie tyle,ile na kursie ci pozwolili.

Obecnie jest taka dysproporcja miedzy iloscia roboty a iloscia operatorow,ze tylko najbardziej doswiadczeni i najbardziej wprawieni maja stala prace,chyba ze jestes co najwyzej przecietniakiem i robisz na sprzecie za stawke taka,jaka dostawalabys,wykonujac zwykle prace fizyczne

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez padalec » 17 Paź 2010 15:37

Jebaniutki, prawda jest taka, że na początek przy łopacie więcej zarobisz. Urzędy pracy " naprodukowały" teraz operatorów i jest ich nadmiar, więc pracodawcy "ruchają" ich jak mogą, i z robotą w całym roku też jest krucho. Ja mam III klasy koparki, koparko- ładowarki i ładowarki i do dziś szukam roboty, bo przyjmują tylko doświadczonych. Więc robię sobie prawko C+E i spierd.... na międzynarodówki. Ja bym Ci polecił żebyś zrobił jakąś szkołę policealną budowlaną (nawet w czasie trwania nauki robotę znajdziesz) np. na murarza czy tynkarza. Szczerze to odradzam Ci robienie tego kursu i pchanie się w ten sprzęt.

padalec
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Cze 2010 10:44
  • Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez Jebaniutki » 17 Paź 2010 17:23

Pewnie to nie w temacie forum a o tirach lub autobusach (tudzież autokarach) co sądzicie?

Jebaniutki
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Paź 2010 23:05
  • Miejscowość: Podkarpacie

Zgadza się...

Postprzez Dzikulec » 17 Paź 2010 18:46

Jak pisalem,na moim przykladzie mozna stwierdzic,ze pracodawcy sa cwani i "ruchaja" operatorow ,jak tylko moga.Ja mam upr.na koparko-ładowarki od 2007 roku i na koparki kl.2 od konca 2009 roku i od tego czasu stalej roboty nie mam.Warunki zatrudienia ,jakie mi czesto proponowali,pozostawialy wiele do zyczenia.Nie chodzi tu o to,ze np.ktos moglby zaproponowac mozliwosc przyuczania sie do danego typu roboty koparka za...10zl/h,bo to oczywiste,ze kiedy nowy pracownik pojawia sie w pracy,to wzorem zakaldow,magazynow,przelozeni powinni tego nowego pracownika wprowadzic w system,charakterystyke danej pracy.Chodzi o to,ze np.proponuja prace na koparce,po czym okazuje sie,ze wcale nie chodzilo im o to,abys na koparce pracowal...albo chodzi o to,ze ty rozmawiasz uczciwie z potencjalnym pracodawca,a on i tak cie nie wysluchuje,tylko eksperymentuje na tobie,kierujac cie na budowe i ma nadzieje,ze w koncu jakis operator przypodoba sie kierownikowi budowy (..a okazuje sie,ze chca pozbyc sie maszyn tego szefa z budowy)

[ Dodano: Nie Paź 17, 2010 6:56 pm ]
..trafic po kursie na kogos,kto wezmie cie na sprzet i bedzie cie przyuczac,po roku da ci wiecej pieniedzy na zachete,to jak ustrzelic dziesiatke w tarczy na strzelnicy cyrkowej.
tak udawalo sie zdobywac doswiadczenie jeszcze ponad 2 lata temu,kiedy majac checi i zapal do nauki,szef widzac to,pozwalal ci zdobywac doswiadczenie,a potem pracowales u niego "na stale".
Teraz to albo od razu cie wyrzuca z budowy,jesli cos zniszczysz i to z powodu zlej organizacji pracy kierownika,majstra,albo zmienia ci warunki zatrudnienia na bardzo niekorzystne,albo beda na tobie eskperymentowac,albo dadza ci robote na bardzo krotki okres

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Alek2010 » 22 Paź 2010 15:11

A gdzie w wielkopolskim dobry kurs (bez ściemy) można zdobyć?. Kurs z praktyką i teorią z naciskiem na praktykę? W okolicach miast Poznań - Konin
...malymi krokami do przodu...

Alek2010
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Paź 2010 15:06
  • Miejscowość: wielkopolska

Postprzez Przemek1204 » 23 Paź 2010 20:39

Kurs można zrobić bez problemu ja robiłem w koninie w ZDZ ale z naciskiem na praktyke raczej nie znajdziesz. Chyba że jest mała grupa osób no to masz wtedy więcej czasu dla siebie by sobie pokopać.

Przemek1204
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Maj 2010 20:14
  • Miejscowość: Konin

Postprzez Alek2010 » 23 Paź 2010 23:15

mmm tak myślałem;
a ogólnie taki egzamin to ciężki jest. ja totalnie zielony jestem w te klocki i w zasadzie zmieniam branże całkowicie i tym samym prace.
...malymi krokami do przodu...

Alek2010
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Paź 2010 15:06
  • Miejscowość: wielkopolska

Postprzez Przemek1204 » 25 Paź 2010 14:33

Jak miałeś styczność z jakimiś maszynami, bądź masz jakiekolwiek pojecie o budowie maszyn to zdasz bez problemu a jak nie to będziesz musiał trochę wiedzy przyswoić no bo za nic kwtów nie dają. Sam egzamin to nic w porównaniu z późniejszym znalezieniem roboty bo bez doświadczenia nie chcą przyjmować. Chyba że ręka rękę popchnie.

Przemek1204
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Maj 2010 20:14
  • Miejscowość: Konin

Postprzez spoks21 » 29 Paź 2010 11:00

Witam, jestem nowy na forum. Jestem obecnie operatorem wózka widłowego i chciałem zmienić preferencje zawodowe na operatora korarki. Czy wiecie może gdzie można sie zapisać gdzieś w łodzi na kurs finansowany z uni, bo szukam na necie i jedno znalazłem na stronie "Inwestycjawkadry.pl" . Niestety długo sie nie cieszyłem bo jak tam zadzwoniłem to dowiedziałem sie że wszystkie wymogi spełniam oprócz jednego że pracuje w dużej firmie. Ten kurs jest skierowany do osób pracujących w małych lub mikro firmach a u mnie pracuje niestety 700 osób. Czy ktoś zna jeszcze jakieś miejsce gdzie można sie zapisać na taki kurs? Pozdrawiam forumowiczów.

spoks21
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Paź 2010 10:45
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez friqq » 30 Paź 2010 09:52

Witam Szanownych Kolegów :)
To mój pierwszy post na tym forum. Profil postanowiłem założyć jako że powoli muszę sie wdrażać w "te" tematy (te- czyli związane z kop-ład żeby nie było :p )
Zapisałem się na kurs, całośc finansowana przez unie zatem czemu nie spróbować.
Postanowiłem się udzielić w temacie bo widzę że są koledzy którzy myślą że większą kariere zrobią za kółkiem "dużego mobilka". Tak sie składa że troche sie orientuję w temacie, sam robiłem na wywrotce w tym sezonie. W temacie międzynarodówki też troche sie orientuje. Czy jest różowo? Nie powiedział bym. Nie orientuję sie na razie jak wygląda sprawa zatrudnienia na koparko ładowarki, wiem natomiast że sprawa zatrudnienia leży jesli chodzi o kierowców cięzarówek. Branża transportowa jest pogrążona w kryzysie. Znaleźć cokolwiek lepszą robote za kółkiem i to bez doświadczenia to niemalże niemożliwe. Z kolei znaleźć byle robote to też za przeproszeniem gówno nie wyjście. Jeździć po UE za 3tyś to lepiej zostać w domu. Do tego wszystkiego dochodzą koszta samych uprawnień. Obecnie kat C - 1800zł, C+E 1700zł, obydwa egzaminy na kategorie po około 190zł, do tego kwalifikacja wstępna ~3500zł, badania psychologiczne i lekarskie łącznie ok 250zł. Zrobisz uprawnienia, wyłożysz kupe kasy a potem bedziesz chodził i prosił o to żeby jakis cwaniaczek dał ci zarobić na chleb :roll:
Ja póki co postanowiłem sobie to odpuścić, mam okazje to spróbuje na kop-ład, chociaż już z tego co przeczytałem na tym forum to różowo nie będzie (heh dobrze że przynajmniej taniej :D )

friqq
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Paź 2010 09:02
  • Miejscowość: Rzeszów

Frigg,na przykladzie "operatorki"...

Postprzez Dzikulec » 30 Paź 2010 21:47

...jeszcze bardziej widac,ze jest trudno o normalna,platna robote.
Doswiadczenia wymagaja wiekszego niz w przypadku kierowcow ciezarowek, 3000 zl trudniej zarobic itp.
Z reszta niezadowolony jestes z roboty za kolkiem,to sprobuj "operatorki" i tez nie bedziesz zadowolony.
Atmosfera bardzo podobna

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez pablo12 » 31 Paź 2010 18:00

:D
Ostatnio edytowany przez pablo12, 15 Gru 2015 20:43, edytowano w sumie 1 raz

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Postprzez saint » 01 Lis 2010 22:44

Udalo mi sie zdac kilka dni temu kurs na operatora koparki kl.III :)
w osrodku w Sieradzu. Myslalem ze bedzie ciezko a dodam ze z tego typu mechaniką nie mialem wczesniej stycznosci :)
Bardzo pozytywnie, mila atmosfera na kursie no i nawet najesc sie dali haha :P kawka, ciastka :)
Jedynie do czego sie doczepic mozna to bardzo malo godzin praktyki ... 3 godz. na placu ... no ale do tego co wymagaja na egzaminie praktycznym wystraczy :)
Troche osob niezdalo wiem o 15 osobach na 80 moze pare wiecej :) (tzn. te 80 osob bylo na koparki, koparko-ladowarki i ladowarki razem) no ale to bylo pewne, statystyka musi byc utrzymana :P
Co do egzaminatorow ... trafil Mi sie egzaminator z Łodzi. Bardzo wporzadku, wesoly facet, pare kawalow nawet powiedzial :P drugi z egzaminatorow z Warszawy juz gorzej sie prezentowal podobno ... :)

saint
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Lis 2010 22:24
  • Miejscowość: Sieradz

Postprzez pablo12 » 02 Lis 2010 09:08

:D
Ostatnio edytowany przez pablo12, 15 Gru 2015 20:42, edytowano w sumie 1 raz

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Postprzez saint » 02 Lis 2010 12:27

hmm niewiem dokladnie jak mial na nazwisko ten z Warszawy... ale wiem ze z niego czysty teoretyk. tzn. wymaga na egzaminie regolek czystoteoretycznych tak jak w ksiazce jest napisane. Duzo o silnikach podobno pytal.
Co do pytan na egzaminie jescze to moge dodac ze : klin odlamu, kąt stoku naturalnego i bezpieczna odleglosc od lini wysokiego napiecia to sa pytania na mur beton :)

saint
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Lis 2010 22:24
  • Miejscowość: Sieradz

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej