wibako

Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez wózkowy1 » 13 Cze 2023 08:46

Wita mam prośbę jako całkowity laik w temacie maszyn budowlanych, jaki kurs byście polecili. Obecnie jeżdżę wózkiem widłowym ale zawsze marzyłem o koparkach, biorę pod uwagę jedną z tych maszyn sam nie wiem co wybrać proszę o wszelkie sugestie.

wózkowy1
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2023 18:03

Maszyna: łopata

Firma: inko


Reklama

simmet

Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez rudesmen » 14 Cze 2023 05:17

Nie jestem pewien jaki kurs robi się na "Mecalaca" bo słyszałem, że to wielozadaniowy nośnik osprzętu, ale wydaje mi się że większość pracuje na nim na uprawnieniach Koparki kat. III,
(do 25 ton)

a na koparko-ładowarkę potrzebujesz Koparko-ładowarka kat. III
(koparko-ładowarkami wszystkich typów, bez ograniczeń mocy i masy eksploatacyjnej,
koparkami jednonaczyniowymi do 4 ton masy eksploatacyjnej (w tym minikoparek),
ładowarkami do 8 ton masy eksploatacyjnej,
koparko-spycharkami)


Więc kurs różni się tylko drobnymi niuansami, a większość wiedzy jest taka sama. Wybierz którą maszynę wolisz bardziej lub zrób dwie na raz - w praktyce bywa to tak, że jak robisz jednocześnie dwie to za drugą maszynę płacisz 50% chodzisz tylko na jeden kurs a dwa masz tylko egzaminy.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez wózkowy1 » 21 Paź 2023 07:02

Dzięki za chęć pomocy. Dzwoniłem dzisiaj do kursanta w Wrocławiu no i uprawnienia na wielozadaniowy nośnik osprzętu jakim jest Mecalac trzeba mieć właśnie takie osobne uprawnienia na maszyny tego typu. Moze troszkę źle zadałem pytanie chodzi mi głównie o to że zastanawiam się od czego zacząć swoją przygodę z ciężkim sprzętem jak całkowity laik w tej dziedzinie.

wózkowy1
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2023 18:03

Maszyna: łopata

Firma: inko


Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez elopento » 21 Paź 2023 07:58

Mecalac to marka :) mają koparki kołowe jak i gąsienicowe - teoretycznie każda koparka w której zamiast standardowej łyżki można założyć inne narzędzia jest ''nośnikiem osprzętu'' ładowarki teleskopowe(Manitu)podlega pod UDT a koparki pod IMBIG najlepiej by było zobaczyć co pisze w książce Maszyny Budowlanej do jakiej kategorii została sklasyfikowana . Co do Kursu to u mnie najwięcej ludzi robi go na koparko ładowarkę , trochę mniej na koparkę jednonaczyniową klasa 1 i w tym roku koparka jednonaczyniowa klasa 3 było tylko dwie osoby skierowane z UP po prostu to się nie opłaca lepiej zapłacić 3,3tys i mieć klasę 1 :wink: Egzamin praktyczny to pic na wodę zdawalność 100% jeśli ktoś nie zdaje to z teorii. Jak z pracą po kursie to już zależy od regionu każda firma by chciała kogoś z doświadczeniem , a na Kursie jego nie zdobędziesz praktyki masz 15h no i nie ma sprawiedliwości na tym świecie na koparki czy kategorię C chcą abyś miał doświadczenie a jak zrobisz na autobus to pracę (w moim mieście) masz od ręki i potem bez doświadczenia wozisz ludzi :wall:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez rudesmen » 21 Paź 2023 08:03

Na kursie jest 15h praktyki? :woot:

"W mojej" szkole tylko 3h. Chyba dlatego tak dobrze im się powodzi :crazy:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez elopento » 21 Paź 2023 08:39

W mojej szkole cały kurs na koparki trwa 134h praktyki jest 15h ale mało kto te godziny praktyki wszystkie wykorzystuje - są goście przez mnie zwani ''nawiedzeni'' :roll: przychodzą częściej jak inni a na egzaminie wszystkich zjada panika i robią najgorzej - najgorsi są ''zawodowcy'' którzy ''pracują'' na maszynach bez uprawnień , gubi ich rutyna :wink: na egzaminie liczy się BHP 3 miesiące temu jeden gość nie zdał bo nie wiedział gdzie jest zbiornik oleju hydraulicznego :lol: miałem też 3 dziewczyny :!:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Jaki kurs łatwiejszy koparko ładowarki czy Mecalac

Postprzez Koparkapro » 12 Mar 2024 15:03

Cześć myśle że pomogę w wyborze kursu między koparką a koparko-ładowarką warto rozważyć kilka czynników, które wpłyną na Twoją decyzję. Ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych celów, potrzeb i preferencji.
Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę:

Zastosowanie: Jeśli masz konkretne zastosowanie dla jednego z tych sprzętów, na przykład praca na budowie, to warto wybrać kurs odpowiedni do Twojej przyszłej pracy.

Poziom zaawansowania: Jeśli jesteś początkującym, rozważ kursy podstawowe, które pomogą Ci nauczyć się podstaw obsługi sprzętu. Jeśli masz już pewne doświadczenie, możesz skupić się na bardziej zaawansowanych kursach.

Zdolności i preferencje: Sprawdź, które z tych maszyn bardziej Ci odpowiada. Koparka i koparko-ładowarka różnią się konstrukcją i funkcjami, więc wybór zależy również od Twoich zdolności i preferencji.

Dostępność kursów: Sprawdź, które kursy są dostępne w Twojej okolicy i czy są prowadzone przez renomowane firmy lub instytucje.

Jeśli chcesz uzyskać szybkie kursy i dobre praktyki, firma Spectra może być dobrą opcją. Przed zapisaniem się na kurs skonsultuj się z nimi, aby dowiedzieć się, który z kursów lepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom. Upewnij się również, że kursy oferowane przez Spectra są odpowiednio certyfikowane i uznawane w branży, w której chcesz pracować.

Koparkapro


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej