wibako

zarobki operatorow na swiecie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez prezes85 » 13 Lis 2010 23:07

Klawek napisał(a):
prezes85 napisał(a):jak rozwiązuja wam pracodawcy brak roboty w zimie?

U mnie płaci sie przestojowe i przerwa trwa z regóły od świąt Bożego Narodzenia do 1 marca lub 15 w zależności od pogody. Płaca może nie jest za wysoka ok. 60% sezonowego ale zawsze to jakieś pieniądze.


a odlicza wam to postojowe od pensji w sezonie?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Reklama

simmet

Postprzez Klawek » 14 Lis 2010 00:42

prezes85 napisał(a):a odlicza wam to postojowe od pensji w sezonie?

Nie odliczam

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez mechanior » 17 Lis 2010 01:54

ostatnie lata jasno wykazały że nie występuje BRAK ROBOTY W ZIMĘ, prawie 10 lat pracuję przy maszynach budowlanych i firmy które "stają" na zimę mogę na palcach jednej ręki policzyć...
koparko-ładowarki czy ładowarki przeważnie zimą odśnieżają (czasem nawet kołowe się przydają)
a znam kilka miejsc w naszym kraju gdzie kanalizacji nie dało się kłaść inaczej jak tylko w lipcu i styczniu-lutym ze wskazaniem na zimę bo nawet sprzęt na błotniakach się topił....
no ale to ekstremum jest
głównie infrastruktury się robi, drogownictwo i budowlanka rzeczywiście lekko hamują
generalnie w regionie Śląska nie widzę zimowego wyhamowania... za wyjątkiem świąt :lol:
ale to nie bardzo z totalnym brakiem zajęć jest związane
jako serwis też nie widzę nawału roboty w zimę, co byłoby logiczne...
klienci wcale nie godzą się na dłuższe przestoje, a główne naprawy najlepiej byłoby wykonywać w święta i sylwestra... z wiadomych względów :faja:

ale wracając do tematu...
ostatnio słyszałem kwotę 23 do nawet 28 pln za godzinę netto, mówimy o koparko-ładowarce
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez zbyniek » 17 Lis 2010 11:11

Witam Kolegow, ponad 3 lata pracuje w Angli, na obrotowkach i ladowarkach teleskopowych(zalezy od budowy). Mam tez bilet na walec i dampera. stawki sa naprawde rozne, od 6f :crazy: do ok. 14-15(na reke). chcilbym sie dowiedziec czy angielskie uprawnienia sa wazne w Polsce, tutaj sa 2 kat. na obrotowki ponizej i powyżej 10t.mam jedno i drugie to znaczy moge pracowac na wszystkich koparkach gąsienicowych. To samo teleskopy mam do ok.18m i tyle. zastanawiam sie czy po wymianie tych dokumentow na Polskie zostana mi uznane te kat. z gory dzieki za pomoc, pozdro :wink:
Ostatnio edytowany przez zbyniek, 17 Lis 2010 16:48, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
zbyniek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 Lis 2010 15:59
  • Miejscowość: zamosc/anglia

Maszyna: Hyundai 290LC-7A


Postprzez sanyo28 » 20 Lis 2010 21:39

Odnośnie tematu - zaczynałem w okolicach Rzeszowa pracę za 12 zł (na początku tego sezonu) w firmie kładącej kostkę brukową - nie powiem żebym się przemęczał , bo i nikt mnie nie ścigał , ale we wrześniu z ciekawości popytałem o pracę przy budowanej w pobliżu "S" i okazało się że na dzień dobry 13-14 na rękę , więc szefa pod ścianę :lol: i dostałem 2 złocisze więcej :faja: - w następnym sezonie do 16zł spróbuję dobić :D
Moim zdaniem najważniejsze jest robić co się lubi i cenić samego siebie, bo jeśli wiesz że robisz dobrą robotę i słyszysz to od obcych (postronnych) ludzi to twój szef , szefowa też o tym dobrze wie tylko ci tego nie powie, więc nie będą ryzykowali utratą dobrego operatora za 2 zł podwyżki , a jeśli uważasz że jesteś średniakiem jakich wielu to siedź cicho i się ciesz że ci ktoś płaci tyle co pomocnikowi na budowie. Tyle w temacie
Mieć marzenia, dążyć do nich i je realizować

sanyo28
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 14 Mar 2010 18:15
  • Miejscowość: Łańcut

Postprzez master123 » 20 Lis 2010 22:01

sanyo28 napisał(a):a jeśli uważasz że jesteś średniakiem jakich wielu to siedź cicho i się ciesz że ci ktoś płaci tyle co pomocnikowi na budowie

ja osobiscie jesli mialbym pracowac za te same pieniądze co pomocnik na budowie na maszynie to zegnam taki interes. Jaki jest sens chodzenia na kurs i marnowania wlasnego czasu i pieniędzy tylko po to zeby zarabiac tyle samo co bez tego kursu ( dla mnie bez sensu). Pomocnik na budowie za nic praktycznie nie odpowiada a operator owszem. Jak dla mnie jesli ktos idzie na kurs po to zeby isc i zdobyc uprawnienia a nie ma do tego tzw smykalki lub takich zainteresowan to tez mija sie z celem bo operator a operator to tez roznica. Papierkiem to sobie mozna podetrzec ( pracodawca placi za umiejętnosci a nie za papierek). Tak wiec podsumowując wypowiedz sanyo28 to ten co sie cieszy dlatego ze dostaje tyle samo na maszynie co pomocnik na budowie to jest totalnym kretynem lub nie wiem juz jak to ująć. Mi osobiscie honor i ambicje nie pozwoliłyby na taki układ. Wole juz isc do lopaty bo pieniądze niby te same a odpowiedzialnosc duzo mniejsza (praktycznie zadna)
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ja nie wiem,skad Wy takimi stawkami operujecie

Postprzez Dzikulec » 21 Lis 2010 14:23

Ja juz 2 lata staram sie o normalna ,stala prace na koparkach i co zdazylem zaobserowac ,doswiadczyc na wlasnej skorze,to praca " na czarno", bez wyplacanej delegacji,za 10-14zł /h,
a po otrzymaniu wynagrodzenia i dzieleniu przez przepracowane godziny - 8 - 12zl/h
To,co tu niektorzy przytaczaja,ze tam niby szef prosil potencjalnego pracownika,aby u niego pracowal " na legalu" za 14zl/h i "na czarno" za 20zl/h,ze w gdzies tam w duzym miescie to za minimum 14zl/h,to akurat jest malo prawdziwe.Ja pracowalem i w duzych miastach,i z dala od domu i powyzszego nie zaobserwowalem,aby tak dobrze bylo w Polsce.
Ostatnio przegladalem oferty pracy na koparce w Czechach w krainie morawsko-śląskiej i zauwazylem,ze proponowane podstawowe wynagrodzenie to 14 tys.koron czeskich do 20 tys.koron czeskich ( a mnoznik to 1,6).U nas najnizsze proponowane to niewele ponad 1300zl.
Tu macie przyklad:

http://translate.google.pl/translate?u= ... =&ie=UTF-8

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez master123 » 21 Lis 2010 15:23

Dzikulec napisał(a):Ja juz 2 lata staram sie o normalna ,stala prace na koparkach

Z tego wynika ze od 16 roku zycia starasz sie o prace na koparkach :D :woot: :crazy: Troche tu kitu wciskasz widze ale ok :wink: Ja jestem otwarty na mlodych operatortów bo sam mam 20 lat :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Nie sugeruj się widocznym info

Postprzez Dzikulec » 21 Lis 2010 15:50

La t mam 32,a nie 17,a wpisalem 17,bo w ogole mam taki stosunek do wypelniania formularzy danych,jak widac

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez mechanior » 21 Lis 2010 21:32

też jestem ze Śląska (zakładając że podając miejsce zamieszkania napisałeś prawdę) i w zdecydowanej większości firm które obsługuję stawki przekraczają 15 pln za h
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


..no to ja moze slepy jestem?

Postprzez Dzikulec » 21 Lis 2010 22:14

Ja jestem z okolic Czechowic-Dziedzic i stawki proponowane mi nie przekraczały 15zl/h, a moi znajomi,ktorzy pracuja dluzej,to pracuja za 12,13 do 15zl /h.
Pracowalem w Bytomiu, w Sosnowcu i podobnie nie proponowali mi wiecej niz 14,15zl/h.
W Warszawie proponowali 10,12 do 15zl/h,a znajomi stamtad tez za tyle pracuja
Ciekawe jak to mozliwe,ze komus na koparko-ladowarkach proponuja wiecej niz 15zl/h

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

zarobki operatorow na swiecie

Postprzez mierzej » 08 Maj 2011 10:41

ja pracuje na koparko-ładowarce 2,5 roku i do tego w delegacjach (gdzie po godzinach pracy nie mam w ogóle życia) i zarabiam 11 zł na godzinę do tego w nawet kilku minutowym przestoju muszę wyjść z maszyny i nawet jak niema pracy to zamiatać ulicę a tak po za tym jak jest co robić to się robi wszystko od noszenia gruzu po malowanie (do tego pracuje na minikoparce i na dużej kołowej koparce obrotowej- ale to sporadycznie i ładowaczu teleskopowym) Ciągle myślę o zmianie pracy może ktoś ma jakieś namiary na prace w Angili jakiś link podesłać czy coś był bym wdzięczny

mierzej
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 10:16

Maszyna: JCB 3CX


zarobki operatorow na swiecie

Postprzez kangoor » 08 Maj 2011 11:54

ja teraz zaczolem robic na kop-lad (praktyki caly miesiac) mam stawke miesieczna i po przeliczeniu przez ilosc godzin wychodzi mi 10.5zl/h czyli jak na swierzego calkiem calkiem
a jak wejde w rytm pracy (zyskam troche doswiadczenia) to mozna walczyc o wyzsze zarobki

kangoor
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 06 Maj 2011 19:31

Maszyna: JCB 3CX


zarobki operatorow na swiecie

Postprzez rudesmen » 08 Maj 2011 19:40

Panowie, temat jest o zarobkach na świecie czyli ogólnie rzecz biorąc za naszymi granicami, dlatego głos tutaj mają tylko Panowie z emigracji. Odnośnie stawek na rodzimym rynku pracy jest drugi temat: viewtopic.php?f=6&t=736

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: zarobki operatorow na swiecie

Postprzez zbyniek » 10 Maj 2011 00:02

mierzej napisał(a):ja pracuje na koparko-ładowarce 2,5 roku i do tego w delegacjach (gdzie po godzinach pracy nie mam w ogóle życia) i zarabiam 11 zł na godzinę do tego w nawet kilku minutowym przestoju muszę wyjść z maszyny i nawet jak niema pracy to zamiatać ulicę a tak po za tym jak jest co robić to się robi wszystko od noszenia gruzu po malowanie (do tego pracuje na minikoparce i na dużej kołowej koparce obrotowej- ale to sporadycznie i ładowaczu teleskopowym) Ciągle myślę o zmianie pracy może ktoś ma jakieś namiary na prace w Angili jakiś link podesłać czy coś był bym wdzięczny

Namiary sa, jesli chcesz to i kilka numerow moge ci wyslac.Niewiem czy byles tu wczesniej,bo teraz tu nie jest tak ciekawie, stawki tez spadly a stala prace ciezko jest znalezc.Ja pracuje w okolicach Londynu, tutaj stawki i tak sa wieksze jak w pozostalych regionach i srednio placa 8-10f na reke. Najlepiej byloby sie zaczepic w firmie ktora wynajmuje koparki z operatorem,wtedy masz w miare stala prace. Sa tez rozmaite agencje.. jedne dobre drugie nie, czasem dzwonisz do takiej mowia Ci ze jest robota na kilka miesiecy, nadgodziny blabla, a tu na miejscu okazuje sie ze jednak praca jest na tydzien :woot: Nie wiem co mam Ci jeszcze napisac, poprostu jak masz jakies pytania to pisz.Pzdr

Awatar użytkownika
zbyniek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 Lis 2010 15:59
  • Miejscowość: zamosc/anglia

Maszyna: Hyundai 290LC-7A


zarobki operatorow na swiecie

Postprzez Andrexxxx » 12 Cze 2011 17:26

Irlandzki operator koparki w POLSCE na autostradzie A1 zarabia od 16,000zł w górę miesięcznie. Podaje kwotę od najniższego szczebla. Czyli wychodzi na oko 4,000EURO a ile zarabiają polscy operatorzy na tej samej budowie to nie będę komentował bo wszyscy dobrze wiecie ile zarabiacie. Głównym płatnikiem jest GDDKiA oczywiście kasa z naszych podatków jest dzielona po równo Irlandczykowi wszystko a Polakowi GÓWNO. Mam nadzieję że ten post przeczyta jak najwięcej osób, dlatego żeby wiedzieli kto ich dyma.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Re: zarobki operatorow na swiecie

Postprzez zbyniek » 12 Cze 2011 21:20

Andrexxxx napisał(a):Irlandzki operator koparki w POLSCE na autostradzie A1 zarabia od 16,000zł w górę miesięcznie. Podaje kwotę od najniższego szczebla. Czyli wychodzi na oko 4,000EURO a ile zarabiają polscy operatorzy na tej samej budowie to nie będę komentował bo wszyscy dobrze wiecie ile zarabiacie. Głównym płatnikiem jest GDDKiA oczywiście kasa z naszych podatków jest dzielona po równo Irlandczykowi wszystko a Polakowi GÓWNO. Mam nadzieję że ten post przeczyta jak najwięcej osób, dlatego żeby wiedzieli kto ich dyma.


Podam taki przykład, pracuje praktycznie caly ten czas jak tu jestem na wynajmie w Skanska w tamtym roku rozmawiałem z jednym operatorem co robil w delegacji dla Skaskiej w Szwecji mial on 4800f na mies do banku i dwa przeloty samolotem do domu w miesiacu. Życ nie umierac! także delegacje sie oplacaja, ale to jak mowie bylo w Szwecji ale w Polsce to nie wiem... lecz jesli to prawda to naprawde z nas kpiny robia proponujac 12 zeta za godz i jeszcze nie masz czasu sie po dupie podrapac.

Awatar użytkownika
zbyniek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 Lis 2010 15:59
  • Miejscowość: zamosc/anglia

Maszyna: Hyundai 290LC-7A


zarobki operatorow na swiecie

Postprzez Andrexxxx » 15 Cze 2011 22:40

zbyniek, zastanów sie że szwed nie przyjedzie do polski robić za mniejsą kase
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Re: zarobki operatorow na swiecie

Postprzez arekoperator » 20 Gru 2014 18:29

Witam wszystkich operatorów jestem pierwszy raz na forum piszecie o zarobkach ja mieszkam na Podkarpaciu i pracuje na atlasie 1004 moje zarobki to 15zł na godzinę ale na czarno praca kilka dni w miesiącu żenada osiem lat bez uprawnień teraz zrobiłem uprawnienia na kl.III i szukam pracy na stałe na Podkarpaciu

arekoperator
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Gru 2014 18:11

Maszyna: atlas

Firma: własna działalnosc


zarobki operatorow na swiecie

Postprzez peckiel » 20 Gru 2014 18:31

Witam Kolegę na forum. Mam nadzieję, że zawitasz do nas na dłużej i częściej będziesz do nas zaglądał. Mam tylko jedną prośbę. Zapoznaj się z regulaminem forum. Używaj polskich znaków. Na naszym forum za nie stosowanie się do regulaminu można otrzymać ostrzeżenie.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej