wibako

zarobki operatorow na swiecie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

zarobki operatorow na swiecie

Postprzez w.fubar » 26 Sty 2015 23:36

No to czas na wieści z Norwegii. Przy stałym zatrudnieniu od 300 do 500 tys NOK rocznie według statystyk. Zanim oczka zaczną się świecić; wymóg - język norweski, doświadczenie lub norweski certyfikat (fagbrev). W przeciwieństwie do reszty budowlanki branża mocno norweska i niechętna do obcokrajowców (przynajmniej ta, którą ja poznałem). Wizerunek Polaków psują frajerzy, którzy kradną paliwo... załamka.
Koszty życia wysokie, podatki wysokie (od podanych wyżej kwot - dochodowy; od 35% w górę). W moim regionie klimat uczy charakteru (deszczu tyle, że słońce jest zaskoczeniem niemal jak ufo). W mapach burdel często większy niż w Polsce. Ostatnio światłowód bez HDP-a 3 cm pod krawężnikiem nawet specjalnie mnie nie zdziwił. Jedyny czas kiedy drapie się po tyłku, to czekanie na ciężarówkę (o ile). Praca w 3 koparkach, ładowarce, pod nimi, za nimi i obok nich. Wysoki nacisk na BHP i środowisko.
Cudów i rajów nie ma. Proszę nie wierzyć w mity, że Norwegowie nie potrafią sami wkręcić żarówki i patrzą na Polaków jak na zbawienie. Naród jak każdy inny, tyle że sra kasą. Coraz mniejszą zresztą. To będzie ciężki rok dla wielu branż. Młode pokolenie czuje na plechach oddech inżynierów i fachowców z europy, więc biorą się do roboty. Rynek pełen, ale dla chcącego i pracowitego nic trudnego.
Ostatnio edytowany przez w.fubar 27 Sty 2015 00:02, edytowano w sumie 2 razy

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Reklama

simmet

Re: zarobki operatorow na swiecie

Postprzez czaki » 26 Sty 2015 23:42

Ja tam jakiś czas temu ,tak dla sprawdzenia,napisałem CV do Austriackiej firmy od kompostowania.Szukali wtedy operatora ładowarki,chyba WA-250 (tak z kilkanaście ton).Ku memu zdumieniu odpisali po Niemiecku i nazajutrz zadzwonili.Oczywiście wymaganiem była komunikatywna znajomość j.niemieckiego.Proponowali chyba wtedy 10,4 euro/h

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

zarobki operatorow na swiecie

Postprzez kleinbagger » 29 Sty 2015 15:02

Hello , wiec i wiesci z niemiec ja pracuje na koparce przeladunkowej jestem normalnie zatrudniony przez zeit firme /agencja pracy /11 e na godzine i moja firma wynajmuje operatorow , chlopaki bezposrednio w firmie maja 13 ,50 e na godzine tak to wyglada umnie , wiadomo uprawnienia no i jezyk komunikatywnie .....w innch firmach podobne ogolnie od 10 do maks 15 e na godzine

Awatar użytkownika
kleinbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 21 Cze 2014 17:30
  • Miejscowość: Hamburg
  • Pochwały: 3

Maszyna: Liebherr 924,954 ,Sennebogen 830e ,Volvo L120

Firma: TSR The metal company


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej