wibako

ile dajecie zarobic swoim operatorom...

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez leo_33 » 05 Gru 2010 07:56

Liebherr napisał(a):Jedno jest pewne na tle innych krajow zarobki operatorów w polsce wygladają jak zapomogi, np w Norwegii doswiadczony operator zarabia 140NOK na godzine czyli na nasze jakies 70zł. W kanadzie 25 dolarow kanadyjskich.


Kolego z tym że w Norwegi są znacznie większe ceny w sklepach ;)

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Reklama

simmet

...no i ostatnie posty sa wiarygodne

Postprzez Dzikulec » 05 Gru 2010 13:39

Roznica w zarobkach operatorow a "lopaciarzy" jest na tyle mala,ze warto zastanowic sie nad sensem pracy na koparkach w niedalekiej przyszlosci.
Ja od niedawna znalazlem robote w pewnej b.malej firmie.Wzialem robote przy lopacie,bo wkur..a mnie juz,ze roboty na koparce poza sezonem b.malo (a w takie obecnie zimy w ogóle jej brak), zas w sezonie praca ta wiaze sie czesto z duzymi wydatkami ( glownie koszta dojazdow, brak diety itp.).
Szefowi powiedzialem,choc przepracowalem 2 lata na roznych maszynach:koparki,ladowarki,spycharki etc.,ze nie musze pracowac jako operator,a nawet wole typowa robote przy lopacie.Szef robi na koparko-ladowarce,a ja mu w jego pracy pomagam.Nieraz wsiade do maszyny,aby sobie i kumplowi "lopaciarzowi" troche ulatwic robote,a tak to spokojnie podlubie kilofem i lopata w ziemi ,cos tam przegrabie grabkami,duzo postoje przy koparce,no i widze,ze "lopatologia" to brak zmartwien,problemow,a stawka godzinowa to 10zl.
Poza tym teraz to trudne warunki do dzialania na koparkach.Bardzo latwo mozna zrobic szkode w mieniu.

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Liebherr » 05 Gru 2010 14:29

Ja sie przekonałem na własnej skorze ze lepiej robic w duzych firmach niz jakis pipidówkach. Moj kolega robi w malej firmie z tego co mowil ma placone 10zl na godzinie z tym ze nadgodziny nie sa placone (50% czy 100%) tylko normalnie w soboty tyra , umowa zlecenie, a jak przyjdzie zima brak pracy to moze zapomniec o jakiejs wyplacie. Jednym slowem pracodawcy w malych firmach (no moze nie wszystkich) ruchaja operatorów jak moga. W duzej firmie jak sie maszyna zepsuje dzwonisz i przyjezadzaja mechanicy i naprawiaja bez zadnego ale . A w malej jak sie cos zepsuje przy maszynie to pracodawca od razu nalatuje na ciebie ze to z twojej winy i jeszcze musisz robic za mechanika.W wiekszosci jest tak w malych firmach no moze sa wyjatki.

Liebherr
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 19:18
  • Miejscowość: Polska

Liebherr,racja...

Postprzez Dzikulec » 05 Gru 2010 20:56

Ja wlasnie dotad pracowalem w malych firmach,takich wlasnie biznesach jak "firma kogucik- wyruchał i ucik" i to,co proponowali,to najczesciej 10-12zl/h,a obiecywali umowe ( faktycznie to zadnej umowy nie bylo),diety nie wyplacali,spanie dawali albo w piwnicy,albo w garazu,i jeszcze mieli pretensje,ze nie masz prawa jazdy kat.C+E,nie jestes doswiadczonym mechanikiem.
Pamietam,jak u takiego jednego SZEFA spod Warszawy mialem okazje pracowac koparko-ladowarka.Mowilem mu,ze dawno nie pracowalem na koparko-ladowarce,bo ostatnio to na obrotowkach,ale jak mu pasuje,to moge robic na koparko-ladowarce,bo krotkiego czasu tylko potrzebuje,aby sobie przypomniec,jak koparko-ladowarka robote sie wykonuje.Powiedzial,ze mu pasuje i mam przyjechac pod Warszawe.Przyjezdzam i okazuje sie,ze spanie w smierdzacym od smarow i zastechnialym garazu.Jade na robote koparko-ladowarka,a szef juz zdenerwowany na mnie,ze musi mnie na budowe zaprowadzic,bo Warszawy nie znam i ze rzuca koparka na drogach.Dojezdzam na robote i zaczynam kobiecie na posesji o powierzchni
1/4 hektara podnosic ze spadkiem i niwelowac teren.Robie jej dobrze tak,ze kobieta zadowolona :-) ,a szef marudzi,ze za dlugo to robilem i on nic nie zarobi.Potem jak zaczyna mu sie psuc wywrotka,to marudzi,ze nie znam sie na mechanice praktycznie.
Jak potem nie mam miec zlego zdania o szefach wlasnie takich malutk

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

re:

Postprzez krystek_1986 » 21 Gru 2010 22:52

za 10 zeta na reke to nie warto z chaty sie wynóżać 15 zeta na reke to minimum jak smigasz na koparce i masz I klase to 3 razy robisz kurs jedna klasa to ok 1600 zeta raz 3 to wychodzi 4800 jesli robisz sam uprawnienia wiec wiedza kosztuje do tego dochodzi dowiadczenie a nasi polscy prywaciarze nie biorą tego pod uwage ile to kosztuje czasu i kasy. Cyba że kto szuka operatora tzw z czwartej zmiany z pod sklepu to może i za piwo bedzie robić hehe... panowie nie ma co sie oszukiwać trzeba się cenić i szanować

krystek_1986
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 21:51
  • Miejscowość: cała polska

Trza sie cenic,ale..

Postprzez Dzikulec » 22 Gru 2010 00:29

jedne,dwoch sie ceni,a osmiu zas nie i do czego to prowadzi

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez kamis587 » 21 Mar 2011 21:14

Witam właśnie zaczynam kurs na operatora koparko-ładowarki w gdańsku, troche niemało kasy kosztuje bo 1900zł i chciałbym się dowiedzieć o zarobkach w trójmieście dla takich operatorów, interesują mnie zarobki dla pracowników tyle co po kusie jak i doświadczonych??
przeglądam ogłoszenia i jest dosyć spore zapotrzebowanie na takich operatorów w trójmieście i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego kursu, bo czytając różne fora dowiedziałem się że "troche" ciężko jest zdać taki kurs...
z góry wszystkim uprzejmie dziękuje

kamis587
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Mar 2011 21:04

Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez prezes85 » 22 Mar 2011 10:42

my dajemy brukarzom 12zł na rękę/h plus umowa o dzieło przez 1. miesiąc
jak się sprawdzą to od drugiego miesiąca 12-15zł na rękę/h plus min zus
operator - przekwalifikowany z brukarza też ma 15 zł
chętnie bysmy zapłacli więcej ale nie da sie wygrac przetargu obecnie po normalnych cenach

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


.

Postprzez usser » 10 Sty 2012 02:16

Pewnie, że trzeba się cenić, ale fakt jest taki, że w cenie jest doświadczenie... a z kursami jest tak że po 3kl czekasz min rok na 2kl i potem dwa lata na 1kl (z tego co pamiętam). także operator 1klasy musi mieć co najmniej 3lata doświadczenia. Osobiście nie wsiadłbym na 8-10metrową ładowarkę bez expa.
Na 5metrowej podczas "wysokiego składowania" na sypkim materiale nieraz miałem żołądek pod gardłem...

Z zarobkami... pracuję w zawodzie operatora 2,5roku i jakoś daję radę (żona nie pracuje - 4 dzieci), ale mogło by być lepiej niż 13zł na rękę. (duża firma po 8godzin pn-pt trojmiasto).

Na kopład też troszkę pracowałem i troszkę się napociłem... 10zł dla początkującego na 3miesięcznej maszynie... po 12 godzin 6 dni w tygodniu... ale dzieci prawie nie widziałem.

Pod koniec 2012 rozszeżam do 1 klasy... może będzie podwyżka :faja:
Operator/Konserwator/Imperator... ;]

usser
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 04 Gru 2010 23:04
  • Miejscowość: g'Dynia

Maszyna: Liebherr 556 ; VOLVO 150; Bobcat 773; Terex 880sx


Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez sidleniwiec888 » 10 Sty 2012 16:21

Ja mam 10,70/h po odjęciu podatku zostaje jakieś 8,7 zł ale jest u nas luz na budowach. Przy około 220h z premią zarabiam 2,5k więc nie jest źle. Ale co z tego mam uprawnienia na ładowarki 3 kl, koparko-ładowarkę i 2 kl na koparkę. W lutym idę na pierwszą kl, pytałem prezesa czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie a on na to że nie jest mu potrzebna taka duża koparka, ale powiedział też że nie będzie mi utrudniał. Co z tego że masz uprawnienia, doświadczenie i chcesz się szkolić jeżeli nikt tego nie doceni. Brukarze mają po 6 zł/h ale w akordzie mają nawet po 3,5k na miesiąc a ja tyś. mniej.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez marian94 » 10 Sty 2012 18:00

usser w jakiej ty firmie teraz działasz?
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez Jooras » 10 Sty 2012 20:13

sidleniwiec888 truszkę marnie masz...

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez ArsHeniQ » 10 Sty 2012 20:56

10zł/h zapierdzielania na kop-lad przy bruku, dzisiaj jestem po pierwszym miesiącu pracy, 10-ego powinna być wypłata, jestem wściekły.
odradzam pracy w małych firmach, po okresie próbnym zmywam się do większej...

ArsHeniQ
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 25 Kwi 2009 15:42
  • Miejscowość: Lublin

Maszyna: a

Firma: a


Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez Jarewa » 10 Sty 2012 22:42

Oj nie wszędzie w małych firmach jest źle. Bywają i rodzynki. A po drugie w firmach trzeba się wykazać zarobić na swoje stanowisko długoletnim stażem. A nie skakać z jajka na jajko i marudzić.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2810
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez usser » 11 Sty 2012 00:59

Pewnie, że rodzynki się czasem zdarzają.
Jak Sefowi wpadniesz w oko to nawet na premie możesz liczyć, kolega ma np. złom z rozbiórek dla siebie... czego czasem nawet pół kipra mu się nazbiera żelastwa.
Ale przede wszystkim trzeba expa (doświadczenie) zdobywać.
Operator/Konserwator/Imperator... ;]

usser
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 04 Gru 2010 23:04
  • Miejscowość: g'Dynia

Maszyna: Liebherr 556 ; VOLVO 150; Bobcat 773; Terex 880sx


Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez Jooras » 11 Sty 2012 19:06

ArsHeniQ napisał(a):10zł/h zapierdzielania na kop-lad przy bruku, dzisiaj jestem po pierwszym miesiącu pracy, 10-ego powinna być wypłata, jestem wściekły.
odradzam pracy w małych firmach, po okresie próbnym zmywam się do większej...


napisałeś wiadomość 10 dziś jest 11 więc jeszcze luz jak to prywaciarz to nic nowego że się będą spóźniać

wiele więcej w większych firmach nie dostaniesz po kolei wszędzie 12 zł z doświadczeniem, w Ekbudzie mają po 13 zł ale za to 8h dziennie tylko i weekendy wolne więc też takich kokosów nie ma

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez wyndkorz » 11 Sty 2012 19:39

Można zarobić i w malej firmie, u "prywaciarza":
-18 pln/h
-sobota +50 % podst.
-niedziela +100% podst.
-delegacje
-zakwaterowanie
-samochód służbowy
-telefon
-ZUS
-średnio 220-260 h w miesiącu pracy
-zjazdy do domu co 2 weekend
Fajnie?
Można?
Można!!!

wyndkorz
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 23 Kwi 2010 16:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 4

ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez master123 » 11 Sty 2012 19:56

wyndkorz napisał(a):Można zarobić i w malej firmie, u "prywaciarza":
-18 pln/h
-sobota +50 % podst.
-niedziela +100% podst.
-delegacje
-zakwaterowanie
-samochód służbowy
-telefon
-ZUS
-średnio 220-260 h w miesiącu pracy
-zjazdy do domu co 2 weekend
Fajnie?
Można?
Można!!!

ale to chyba nie na stanowisku operatora koparki :D
Po mojemu te dane to dotyczą jakiegoś kierownika początkującego :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez mietek » 11 Sty 2012 21:54

master123, no na stanowisku operatora ja dostałem ostatnio propozycje pracy w firmie

17zł na godzinę
delegacje zjazdy co weekend
auto służbowe z paliwem
umowa na czas nie określony
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


ile dajecie zarobic swoim operatorom...

Postprzez master123 » 11 Sty 2012 22:02

i skorzystałeś ? Nie spotkałem się szczerze mówiąc z tym żeby operator dostał służbowy samochód i telefon jak pisze kolega wyndkorz. 17-18 zł/h jest możliwe do osiągnięcia bo sam miałem niegdyś okazję zatrudnić się u znajomego za 13zł/h a po okresie próbnym (miesiąc) oferował 17 zł/h ale żeby dostać samochód i telefon służbowy to już niekoniecznie :wink: Jeśli ktoś oferuję takie warunki jak piszę kolega mietek czy wyndkorz to moim zdaniem nie trzeba się długo zastanawiać żeby skorzystać z oferty :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej