wibako

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 11 Cze 2015 20:40

Pewnie ze tak , np w zakopanym twardo to zarobki wieksze , nad morzem piach to płacą marnie bo lekko idzie , w centrum glina to zarobki srednie .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Reklama

simmet

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez kaszmir » 24 Cze 2015 20:11

Dobrze ujęte ja mam płacone w sumie 20 zł na godzine mieszkam na śląsku powiem szczerze że jak na początek moja stawka jest idealna ale może z czasem będę miał więcej na razie raczkuje ale przynajmniej mam zaufanie u pracodawcy. Podejrzewam że idzie więcej wyciągnąć na koparce ale czas pokaże.

kaszmir
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Cze 2015 20:06

Maszyna: Volvo

Firma: ŻukBud


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 24 Cze 2015 20:21

Jakie 20 zł?

I to jeszcze dla początkującego hahahaha.
Robisz u kogoś z rodziny czy coś?

20-7 zł = 13 zł/h to bym uwierzył.

Jeśli Ty masz 20 zł to ja powinienem mieć 40zł/h.

Podaj mi firmę a nawet jutro się przeprowadzam.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 24 Cze 2015 20:52

kaszmir napisał(a):Dobrze ujęte ja mam płacone w sumie 20 zł na godzine mieszkam na śląsku powiem szczerze że jak na początek moja stawka jest idealna ale może z czasem będę miał więcej na razie raczkuje ale przynajmniej mam zaufanie u pracodawcy. Podejrzewam że idzie więcej wyciągnąć na koparce ale czas pokaże.

To co napisałem to bzdura taka sama jak twoje konto i stawka.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Audrius » 24 Cze 2015 22:11

Rozumiem kolego, że te 20 zł to płacisz za godzinę nauki/praktyki?
Bo to nierealne żebyś dostał na starcie taką stawkę, chyba że w międzyczasie dorabiasz pisząc bajki...

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez rado735 » 24 Cze 2015 22:43

niech ma i 25zł, co was boli?

Niech sobie pisze, że zarabia 40zł.

Czyta to forum jeden,drugi, dziesiąty, setny przedsiębiorca, widzi że super operatorzy robią za 11zł-12zł i swoim ludziom da dyche.

Do czego dążycie? Żeby wszyscy mieli mniej? Żeby początkujący musiał robić za najniższą krajową?

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 25 Cze 2015 05:40

Mam gdzieś ile kto zarabia to nie mój interes i reszta też ma na to wyjeb.... chodzi o internetowy bełkot który prześladuje to forum , z forum robi sie toi toi gdzie każdy może nasrać.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Cze 2015 07:47

rado735 napisał(a):niech ma i 25zł, co was boli?

Niech sobie pisze, że zarabia 40zł.

Czyta to forum jeden,drugi, dziesiąty, setny przedsiębiorca, widzi że super operatorzy robią za 11zł-12zł i swoim ludziom da dyche.

Do czego dążycie? Żeby wszyscy mieli mniej? Żeby początkujący musiał robić za najniższą krajową?




Kolego nie denerwuj się bo nie masz czym. Kto Ci da 20zl na godz jak przetargi wygrywają za najniższą cenę? Skąd Ci da pracodawca zarobić? Nawet operatorzy którzy pracują na palownicach mają 18zl/h więc o czym my rozmawiamy? Każdy by chciał dużo zarabiać ale się nie da. Poprostu nie ma z czego dać, póki się nie zmieni mentalność że najniższy przetarg wygrywa to będzie jak będzie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 25 Cze 2015 13:14

Owszem jest bełkot,ale wystarczy pośledzić kto go inicjuje,kto najczęściej jest na forum (śmiało raz dziennie coś tu musi naszkrobać).
Co do tego postu,że niby 20 zł na początek,to na 100% jest to temat mający na celu wywołać burzę w dyskusji :-)
20zł to maja operatorzy najbardziej wprawieni w robotach maszynami.I to nie ładowarkowi, spychowi, czy jacyś tam koparkowi z ogólnego budownictwa,ale np. specjaliści od wyburzeń, specjaliści od głębokiego fundamentowania, a czasem specjaliści od skarp i rowów przy autostradach.Pozostali wcześniej wymienieni mogą mieć te 20zł,ale wtedy zakres obowiązków obejmuje nie tylko operatorkę,ale np. umiejętność wykonywania napraw,regulacji, różnego rodzaju montaży, przede wszystkim przewodniczenia pracom (mistrz, brygadzista)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Bultigermechanik » 25 Cze 2015 14:47

Faktycznie tak czytam wszystkie te posty gościu pojechał po bandzie 20 zł i do tego jeszcze na początek widocznie musi robić u kogoś znajomego albo rodzina. Tak naprawdę nie powinien się tym chwalić. Prawda jest taka, że nie da się zarobić w tym kraju na koparkach nawet jak jesteś zawodowcem. Pracuje w dużej firmie, którą jest TMT wadowice. Duża firma a zarobki są naprawdę żałosne nawet jak ma się 10 lat stażu na koparce tak jak koledzy z mojej firmy.

Bultigermechanik
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Cze 2015 14:38
  • Miejscowość: Wadowice

Maszyna: Volvo

Firma: TNT


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez zakub » 25 Cze 2015 16:40

przecież ten co pisał o 20zł na godzine to jest osoba pisząca z jednego z 10 wczoraj założonych kont o nazwie poldekrolnik itp. która w innych tematach pytała się czy opłaca się zrywać jeszcze czereśnie albo po ile ma sprzedawać ziemniaki :bangin:
można by było te konta usunąć po adresie hosta

zakub
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 30 Mar 2015 00:17
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo EC25

Firma: .


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Cze 2015 16:51

Juz zostały usunięte koło godz 14
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez eliza999 » 25 Cze 2015 20:24

Dziś mam 13 zł na godzinę.Zimą 1-3 miesięcy postoju, zależy od pogody, dostaję wtedy najniższą krajową, składki też mam płacone od takiej, cały rok.Nie opierniczam się, pracuję uczciwie, dbam o sprzęt, smaruję itd. pilnuję wszystkich napraw, wymiany oleju, opon.Nie kradnę ropy!Jak zrobię 200 godzin, to mam 2600.

eliza999
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 17 Cze 2015 13:02

Maszyna: -

Firma: -


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez deadly_man » 27 Cze 2015 11:13

Moi drodzy koledzy.
Powiem Wam jak to wygląda u mnie ze stawkami a pracuje już 8 lat na sprzęcie.
Na początku kariery przy koparce ręcznej miałem 12zł netto
Po miesiącu jak szukali odważnego co chciał robić na szczelinówce (tylko ja sie zgłosiłem) dostałem 13 netto
później doszedłem do stawki 14zł z tym że miałem samochód służbowy bez limitu kilometrów którym jeździłem gdzie chciałem tankowałem i oddawałem faktury do zwrotu. Do tego miałem płatne delegacje wtedy chyba 25zł/dzień. Na święta w grudniu dostawaliśmy bony od 400-600zł na zakupy w oszołomie. Do tego firma opłacała kwatery, obiady i czasami wysyłali na kursy.
Także nawet przy stawce 14zł nie byłem obciążony kosztami dojazdu czy jedzenia i to było super jak na tamte czasy.
Później trafiłem do firmy brukarskiej gdzie dostałem 14 netto na ładowarce bez doświadczenia świeżo zrobiłem glejt. Jednak zrobiłem dużo godzin a szef był burakiem i jak przyszło do wypłaty dostałem wtedy około 4300zł( Miałem dużo godzin) Powiedział że jeszcze nikomu tak dużo nie zapłacił i musi mi zejść ze stawki na 12zł To była praca niewolnicza bo chciał ludzi mieć cały czas na robocie a zapłacić jak za bułki. Także praca została odrzucona.
Byłem później pytać o robotę na ładowarkę w firmie która zajmuje się przetwarzaniem makulatury. Babka patrząc na moje CV powiedziała:
"Raczej Pan nie bedzie zainteresowany pracą u nas"
ja zdziwiony - "Dlaczego?"
"bo z Pana doświadczeniem nie będziemy Panu w stanie zapłacić odpowiednich pieniędzy"
"Czyli ile Pani proponuje?"
"1600zł brutto..."
"Aha to dziękuje do widzenia"
Praca na dwie zmiany od poniedziałku do soboty bez żadnych dodatków ani nic.
Później trochę świrowałem w wojsku na spycharkach za nic nie robienie dostawałem żołd 2200 netto. 8h od poniedziałku do piątku. Trochę postrzelałem i dobrze spędziłem czas z pełnym wyżywieniem i kwaterą na jednostce.
Następnie trafiłem na wynajem koparek za 17,zł netto plus kwatera, obiad i paliwo do samochodu. Później dostałem podwyżkę na 19zł netto.
Mój kolega w innej firmie ma 22 netto na koparce 27 ton. i dodatki. Znowu mój ojciec na skarpach ma 26zł netto. Szwagier na wyburzeniach 19netto.
Dużo jest uzależnione od tego jaka firma, delegacje, dodatki, rodzaj pracy. Jakby nie patrzeć stawki były mocno w dole po euro natomiast teraz widzę wzrost. Dużo pracodawców szuka ludzi z doświadczeniem, kto zrobi im ładną skarpę kto nie zepsuje maszyny a wręcz jeszcze ją umie zdiagnozować lub naprawić. Niestety znam też firmę która operatorowi kop-ład płaci 6netto na godzine najgorsze jest to że za taką stawke znalazł się chetny a to jest poniżej jakiejkolwiek godności. Bo już przy koszeniu trawy w większych miastach masz 12zł netto i pracę bez odpowiedzialności

deadly_man
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 04 Sty 2010 13:12
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Hitachi 520

Firma: fajna


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez mateuszKM » 29 Cze 2015 11:44

To co się dzieje na rynku operatorów, przynajmniej z mojego punktu widzenia staje się coraz mniej ciekawe.

Mam prawie rok doświadczenia( wiem, że nie za wiele), panuje nad maszynami i potrafię sobie poradzić z większością sytuacji, które spotykają mnie na sprzęcie.
Wiadomo nie jestem, wszechwiedzący, ale IMO do laika mi daleko, pomimo tego znalezienie w Kielcach pracy za te 12zł/h jest jak Mission Impossible.
Jak praca za 12zł, ale brutto, to praca na czarno i w większości na maszynach, na których po prostu nie da się robić, zdezelowane złomy, które się rozsypują i nawet stwarzają niebezpieczeństwo.

Niby gdzieś po okolicach przewijają się fajne sprzęty i niby gdzieś ludzie pracują za uczciwą stawkę, ale chyba trzeba mieć spore szczęście by trafić na taką oferte pracy.
Bo tak na prawdę te 10-12zł to pomocnik zarobi, którego mało co obchodzi, więc według mnie takie 12zł to powinno być minimum.

Niby operatorów jest dużo, ale sam znam kilku, którzy po rezygnowali i powracali do swoich starych robót bo jednak te pierwsze kilka miesięcy jest ciężkie- ogarnianie sprzętu i praca za śmieszne pieniądze, z tym, że później w cale nie robi się lepiej (chyba, że nei umiem szukać).
Z drugiej strony też jest masa ludzi, którzy poruszają łyżką jak jakimś toporem, bez żadnego opanowania, więc jakiegoś specjalnego przepychu w zawodzie chyba nie ma, a mimo to tracę nadzieje, że załapie się gdzieś w przyzwoite miejsce.


Obecnie pracuję na 3cx z 2013, ale też pieniądze są nie za ciekawe.
Myślę o przesiadce na koparkę bo kop-ład nie do końca mi podchodzi, niby wszystko ok, ale z moich przygód z koparkami wychodzi, że przyjemniej się pracuje.
Zapisałem się na kurs koparki kat. 2, choć nie wiem, czy to dobry pomysł, bo na dobrą sprawę rynek pracy jest straszni "bidny".

mateuszKM
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 25 Cze 2014 09:00

Maszyna: JCB

Firma: Prywatnie


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez peckiel » 29 Cze 2015 21:20

Niczym szpieg z krainy deszczowców za 3 dni wpier... link z reklamą. :mrgreen:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez zakub » 29 Cze 2015 21:54

To ten od ziemniaków :)
wszędzie wkleja jakieś referaty :bangin:
a podobno te konta zostały usunięte :patyk:

zakub
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 30 Mar 2015 00:17
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo EC25

Firma: .


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Cze 2015 22:47

To że konta usunięte to nie znaczy że nie założy nowego. To że referat szczelił ok miło się go czyta nie to co tamten że na 20 na start więc też tak za bardzo nie ma co robić nagonki. Poczekamy zobaczymy.

Fakt jest jeden jak co roku w dwóch porach roku jest wysyp spamerów i jedno postowców :bangin: :patyk:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 30 Cze 2015 17:21

LUDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM DEBILEM BO TO JEDNA I TA SAMA OSOBA .Zmiencie wreszcie warunki korzystania z forum , puki co wytykacie tylko błędy ort.od tygodnia wchodze w moj ulubiony dział i czytam wypociny jakiego idioty ktury ma 15 nickow , i łamie większość punktów waszego regulaminu.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 30 Cze 2015 17:55

Piotrze zaktualizowałem bazę banów :D

więc

Była robiona czystka z postami bo jeden miał 3 konta tomsonB poldek089 oraz samWdolinieROLNIK. Proszę nie mieć za złe :banan:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej