wibako

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 04 Lip 2015 07:04

No cóż macie rację. Jest jeszcze jedna rzecz, której nie przewidzimy- klimat w firmie i ludzie. Może być tak, że trafi się na debili, których najchętniej powybijało by się skarpówką jak kaczki. I tak jak na dzień dzisiejszy wracam po pracy wkurzony, to wtedy będę wracał mega wkurw...ny. Jednak z drugiej strony chyba w żadnej firmie nie jest idealnie, a co do robienia łopaciarza w operatora - no właśnie to już na prawdę normalne w PL?

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Reklama

simmet

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez w.fubar » 04 Lip 2015 08:50

Nie da się ustawić całego świata pod siebie. Trzeba się nauczyć traktować rzeczy, na które nie masz wpływu z dystansem. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Ci deptal po odciskach. Wyżej nerek nie podskoczysz... Plusem bycia pracownikiem, a nie właścicielem jest to, że po zrobieniu swojego trzaskasz drzwiami i Cie nie ma. W chałupie nie myśl o robocie, bo tylko sobie żołądek zakwasisz. No i stara mądrość, jaki Ty będziesz dla ludzi, tacy oni będą dla Ciebie. Nie dać sobie wejśc na głowę i będzie git, w jakiej firmie byś nie robił..

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Dzięndioł » 11 Lip 2015 11:27

Witam. Jako że jestem nowy tym bardziej jestem nowym operatorem koparek. Znalazłem to forum bo mam kilka pytań ale najpierw chciałbym się zapytać o jedną z ważnych rzeczy. Czy jak na przykład jestem nowym operatorem uczę się kopać to dostanę przynajmniej 10zł na godzinę czy raczej jest na to marna szansa?

Dzięndioł
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Lip 2015 11:20

Maszyna: JCB

Firma: TMT tychy


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez w.fubar » 11 Lip 2015 11:37

Ile wywalczysz, tyle będziesz miał. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 11 Lip 2015 11:40

NO kurcze 10 zł to już chyba w dzisiejszych czasach absolutne minimum, nawet dla zwykłego pracownika "szypowego" ? Powodzenia i wdrażaj się kolego :)

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez dzierzan » 11 Lip 2015 15:33

Do wczoraj pracowałem właśnie w brukarstwie, na umowie miałem kierowca, na początku jeździłem jakiś czas stara ładowarką O&K L4 aż nie rozleciał się rozdzielacz (strasznie zaniedbany i zajeżdżony sprzęt), później pracowałem już właściwie tylko przy łopacie i troszkę pojeździłem wywrotką, a to wszystko za 11zł, gdzie nie płacono nam za dojazd na budowę (80km w jedną stronę czyli +/- 3h dziennie za darmo). Zaakceptowałem takie warunki bo to była pierwsza praca na maszynie, zależało mi na nabyciu doświadczenia i nie zamierzałem długo tam pracować, ale kiedy brygadzista wprost zapytał (już po awarii ładowarki) czy chcę zostać jako fizyczny bo nie ma dla mnie pracy na maszynie to zrezygnowałem. Nowi pracownicy przychodzący do łopaty dostawali 9zł, ale kiedy policzyć rzeczywiście dniówkę przez ilość godzin (po doliczeniu dojazdów) to z moich 11zł robiło się niecałe 9zł :roll:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 11 Lip 2015 16:10

Brukarstwo - jak z reszta te wszystkie roboty drogowe - swą formą przypomina dawne osławione roboty publiczne,gdzie zarobki były niskie i robota była sezonowa,a to wszystko po to,by na pewien czas zająć czymkolwiek ludzi bezrobotnych.
Takie są niestety realia,że niskie stawki dla pracowników są podyktowane dużą ilością chętnych do pracy.Ty swą postawą dałeś wyraz temu,że 11 zł (tak naprawdę prawie brutto, bo to stawka obciążona niepłatnym czasem dojazdu) dla maszynisty ładowarki to zbyt,zbyt malutko.Ale niebawem przyjdzie ktoś,kto się zgodzi zasiąść za stery,a główną jego robotą będzie machanie szpadlem.
Szef dogada się z nim na 11zł,a tak naprawdę na 9zł,a w listopadzie mu powie,że zadzwoni w sprawie przyjęcia do roboty w następnym roku w marcu.Także zmieniać się będą zlecenia na roboty, operatorzy/łopatowi, a stawka 9zł jeszcze długo pozostanie.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 11 Lip 2015 16:19

No i to jest właśnie to :( . To jest właśnie polski operator sprzętu w firmie brukarskiej. Brukarstwo to ciężka robota, a operatorom karzą robić fizycznie i na sprzęcie, bo na sprzęt często nie ma tak dużo pracy, żeby operator mógł sobie siedzieć w maszynie. Moja obecna firma przypomina niestety bardziej bandę pijaków wziętych z lasku z jednej wsi, bo w sumie tak jest. I każdy robi tak, jak szef sobie zażyczy i nikt nie woła o podwyżkę czy wolną sobotę.
U mnie w firmie też jest jedna ładowarka O&K L4, która jest najlepszym odzwierciedleniem kondycji firmy- czyli zajechana, leje się olej z każdego możliwego węża, kopci, jęczy, a operator w niej często pijany ( mimo, że ja zawsze na budowie jestem, to wsiada na nią pijak bez papierów, który co 2 tygodnie robi wojnę o byle co i się zwalnia,a potem szef go bierze spowrotem). Ogólnie panowie: MEKSYK! I to wszystko za 12 zł w moim przypadku na godzinę.

Ktoś powie - się ciesz, że masz robotę. Ktoś inny powie: tyle papierów masz i machasz szypą sporadycznie jeżdżąc koparką?
A ja też jestem du*a, ponieważ boję się wpakować z deszczu pod rynnę. Tu jedno jest ok - wypłata na czas.

Tak jak kolega wcześniej pracuję tu , bo chciałem zdobyć doświadczenie na sprzęcie po zdanych egzaminach na uprawnienia i dopóki stawialiśmy Biedronki takie zdobywałem, aktualnie zdobywam wyższy level nerwicy i frustracji.

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Pisak312 » 11 Lip 2015 17:14

słuchajcie my płacimy 12 zł za godzinę na rękę kierowcy 15 operatorom do tego w delegacji zawsze jakaś fajna kwatera obiad i jeździ auto które wszystkich rozwozi zima naturalnie w domu bezpłatna kierowca robi średnio 100 km dziennie operator pracuje 11 - 12 godzin z tego godzina to płatna przerwa zawsze braliśmy młodych myśleliśmy ze młodzi sprytni itp ... guzik prawda rotacja była ogromna młodzi marudzili ze za mało ze gorąco ze chcą wolne ze dupa ze s...... wzięliśmy kierowców po 50 i operatora tez nie młodego i jesteśmy zadowoleni robią swoje mogę zapomnieć gdzie oni są i co robią przynoszą zyski to jest najważniejsze a i my mamy spokojna głowę bo wiadomo ze są lojalni i nie rzucą roboty za miesiąc ... morał z tego taki ze młodzi operatorzy czy kierowcy sami niewiedza co chcą gdzie by nierobili chcą lepiej ale ktoś kto nie z jednego pieca chleb jadł potrafi docenić warunki

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 11 Lip 2015 17:20

No i mamy drugi punkt widzenia :) U mnie operator na ładowarce w firmie po 50tce jest, ciągle bręczy, jęczy kłóci się z szefem i pijany wsiada doprowadzając wszystkich współpracowników do białej gorączki. ;) . Zależy na kogo się trafi, ja od 4 lat siedzę w jednej firmie i gdyby nie to, że nie mam pracy na sprzęcie i praktycznie wciąż ostatnio gonią mnie do szypy, to bym nie szukał zmian. Tak już mam.

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez w.fubar » 11 Lip 2015 17:24

Mądrze i prawdziwie Pisak312 pisze. W mojej firmie średnia wieku to 50+, a ja tę średnią sporo zaniżam. Nie ma stresu, nie ma spiny. Każdy wie co ma robić. Młyn zaczyna się w czerwcu, kiedy dostaję uczniów na praktyki (tutaj zawód operatora to normalna zawodówka, nie miesięczny kurs).

Nie wiem jak to wygląda u Was z nadgodzinami, ale tutaj system jest bardzo prosty. Wiadomo, że będzie zima i mniej roboty, tak więc to, co się robi normalnie, to jest normalnie a nadgodziny nie są wypłacane w całości, tylko idą do 'banku godzin' (50% wypłacane, a normalna stawka godzinowa nie - ta idzie do banku). W lecie asfalciarze, brukarze itp walą multum godzin, a w zimie siesta i pieniądze są. Proste i skuteczne. Przerwy są niepłatne.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Pisak312 » 11 Lip 2015 18:24

prawda jest taka dobry operator nie szuka pracy praca szuka jego... a takie skoczki "idę tam bo dają złotówkę więcej" i obskoczy taki w ciągu sezony pięć firm to takich jest full ... nigdzie na początku nie jest dobrze żaden szef z miejsca nie dołoży do wypłaty itp ... na wszystko trzeba sobie zasłużyć przetrwać najgorsze i później osiągnąć jakąś stabilizację

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 11 Lip 2015 21:19

"na wszystko trzeba sobie zasłużyć..." - i taka jest mentalność u nas,że od pracownika w większości nie wymaga się pracy,ale służby.Często się słyszy : " zasłużył", "odsłużył", "zapłacił frycowe" itp.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez w.fubar » 11 Lip 2015 22:05

Wydaje mi się, że czepiasz się słówek. Pracując w kraju, gdzie z zasady wszyscy teoretycznie są równi i o premii można sobie pomarzyć trochę z nostalgią wspominam Polskę, w której w głównej mierze moja wypłata zależała od wypracowanej premii, czyli efektywności i zaradności. Tutaj zarabiam tyle samo, co koledzy, których przerasta trzymanie szpadla i każdego dnia odkrywają siebie na nowo w sytuacji, w której 'pierd#lony Polak' czegoś od nich wymaga.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez maksyM » 11 Lip 2015 23:17

KALMAR napisał(a):Też przerzuciłem sporo firm , w większości pracodawca próbował zrobić ze mnie łopaciarza , ale stanowczo odmawiałem. Nie dlatego mam w umowie operator . Dobrze ustalić to sobie na początku . Druga sprawa praca sezonowa - w grudniu pracodawca ci dziękuję i mówi " to będę dzwonił jak coś się ruszy " i tak do marca czekasz . Gościa nawet nie interesuje czy masz za co żyć . Po raz kolejny podkreślę , że zawód operatora nie jest szanowany i doceniany przez pracodawców którzy zapominają że to ludzie na nich robią , a nie maszyny . :wall:
Korzystając z okazji też się wysmętniłem .

Dobra. teraz inny punkt widzenia. Zatrudniam na stałe czterech ludzi. Z doskoku do dziesięciu. Płacę ubezpieczenia, większość ma stawkę 12 zł na rękę ( a to najniższa). Do tego zapewniam posiłki. Pracuję z nimi na sprzęcie, zapier..alam przy łopacie i grabkach. W nocy i w wolne dni piszę papiery.Nie widzę powodu żeby operator siedział w kabinie i nie pomógł innym. Było takich dwóch u nas i zostali szybko wyeliminowani z załogi. Skoro ja się łopaty nie boję to paniska na sprzęcie nie potrzebuję. Uważam że stanowimy jedność, kto się wyłamie może iść gdzie indziej. Może kogoś urażę , ale taki punkt widzenia jak w poście powyżej przypomina czas PRL. Nie wszyscy może pamiętają, ale wtedy operatorzy, kierowcy, tudzież inni funkcyjni mieli pomocników, co pozwalało im się dowartościować bo faktycznie bez nich teraz się obchodzą bez problemu. Tylko mentalność została :wall:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 11 Lip 2015 23:26

Rozumiem punkt widzenia pracodawcy, ale zauważyłem, że kiedy ja nie mam co robić idę do szypy, a kiedy ja jadę po paletę , czy piasek, albo korytuję - często reszta pali papierosa. Stawkę mamy tą samą. Czy słusznie?

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez maksyM » 11 Lip 2015 23:39

Pracowałem u innych, robiłem na sprzęcie i miałem podobne odczucia co Ty. Z innego punktu widzenia. Zsiądź ze sprzętu i stań przy łopacie. Porównasz wtedy czy będzie Ci lżej, czy może wolisz jednak "powajchować" a potem innym pomóc?

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MARIO/MECALAC » 11 Lip 2015 23:41

MaciekSlupca napisał(a):Rozumiem punkt widzenia pracodawcy, ale zauważyłem, że kiedy ja nie mam co robić idę do szypy, a kiedy ja jadę po paletę , czy piasek, albo korytuję - często reszta pali papierosa. Stawkę mamy tą samą. Czy słusznie?



Ja rozumiem to z dwóch stron. I mam to samo zdanie. Operator ma zapieradlac bez wytchnienia, na sprzęcie i przy łopacie. Ale gdy łopaciarze stoją a operator robi to czy to jest sprawiedliwe? Oczywiście że nie!! Operator ma obowiązek przeglądu i smarowania maszyny podczas przestoju, ewentualnie można wsiąść grabki i to tyle co operator ma robić.

Łopaciarze mają robić, a nie 70% czasu stać opartym o łopatę paląc fajkę i wku.ć operatora.

Panowie zapominacie że uprawnienia większość z operatorów zrobiła za własne pieniądze 1300-1500zl w zależności od regionu i ośrodka.

Łopaciarza co kosztowały uprawnienia? NIC czyli kto tu wyłożył kasę na to by być panem i mieć lepszą kasę? Co taki łopaciarz ma za obowiązki i odpowiedzialność? Żadną poprostu żadną.

Dalej dopowiedzcie sobie sami.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez MaciekSlupca » 11 Lip 2015 23:43

Właśnie obecnie tak mam, że większość czasu latam przy szypie, ponieważ obskakujemy małe roboty, gdzie poza małym korytowaniem koparka stoi odłogiem. Poza zrzuceniem paru kilogramów i możliwościom pogadania z innymi w trakcie roboty nie widzę zalet ;) .

Jeżeli jednak stawiamy sprawę tak, że albo tylko łopata, albo "wajchowanie", a w międzyczasie pomoc przy robocie, to wybieram opcję nr.2 .

Natomiast MARIO/MECALAC ma rację - w moim przypadku na papiery na kop-ład., ładowarkę i koparkę poszło już 4300zł, a pozostała część firmy nie ma nawet prawa jazdy. Co więcej - i tak by nie chcieli robić, bo jeszcze nie daj Boże ktoś im będzie kazał busem jeździć...!

MaciekSlupca
Pomocnik operatora

Maszyna: Terex860SX

Firma: JATOM


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez maksyM » 12 Lip 2015 00:00

MaciekSlupca napisał(a):Natomiast MARIO/MECALAC ma rację - w moim przypadku na papiery na kop-ład., ładowarkę i koparkę poszło już 4300zł, a pozostała część firmy nie ma nawet prawa jazdy. Co więcej - i tak by nie chcieli robić, bo jeszcze nie daj Boże ktoś im będzie kazał busem jeździć...!
.
Żądasz sprawiedliwości społecznej bo skończyłeś kursy? Uznaj to za trochę mniej trafioną inwestycję. Mamy człeka po studiach, magistra inżynierii środowiska. Chyba go trochę więcej kosztowało niż 4300 zł. Żeby było śmieszniej za swoją kasiorę zrobił uprawnienia na kop-ład i koparki 3 klasa. Na sprzęt go nie puszczam, bo marny z niego operator, zostaje mu łopata i zgrzewarki ( tu jest dobry)

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej