wibako

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez przemol » 24 Lip 2012 23:42

dajcie chlopu spokoj :) jak potrafi to niech zarabia i tyle. moze brukarstwo to nie gleboka woda ale po co odrazu wypisywac jakies glupoty.

mi sie nie podoba tylko jedno:

sanyo28 napisał(a):tira (16 palet) rozładowuję bez niczyjej pomocy i to bez wyciągania słupków grodziowych w ok 15-20 min


samemu sie rozladowuje to wiadomo i w zaleznosci gdzie sa do rozladowania palety to normalny czas ale nie o to chodzi. po calym dniu zapierdolu nie chcialo by Ci sie bawic ze slupkami i chwalic na forum :) praca przy firmie brukarskiej to odpoczynek :) jak bedziesz kiedys robil na budowie z prawdziwego zdarzenia gdzie szef przyjezdza i robi krzywa mine na ktora nie mozna juz patrzec i potem slyszysz ze z ta budowa jestesmy w plecy z kasa, czasem i h.. wie z czym jeszcze a do tego daje 5 brygad ktore musisz obsluzyc bo termin (jak zawsze) goni, to nie bedziesz mial czasu na mechanike, spawanie i czyszczenie kibla od szefa. w zime jak dobrze pojdzie i nie wyjebia cie na urlop na sile, to pojdziesz malowac futryny i gipsowac sciany bo czas goni i budowa w plecy -wiadomo. po tym calym show jak juz bedziesz chcial zabierac sie za maszyne i okaze sie ze akcja zima ktora obslugiwales zostala juz odwolana to bedziesz chcial wymienic olej i naprawic koparke - ale nagle okaze sie ze mrozy na tyle puscily ze mozna robic dalej a olej wymieni sie na biegu w ktoras sobote (po szychcie) albo zrobi sie to kilkaset motogodzin pozniej. albo wogole pominie sie te wymiane oleju bo koparka przeciez jeszcze jezdzi.
i jeszcze jedna przykladowa sytuacja. od rana na budowie zapiernicz i wiesz ze dzien bedzie ciezki az do szychty. ale w mieszyczasie SNIADANIE - YEEAHH!! pewny odpoczynek bo nikt wtedy nie bedzie nic chcial a tu nagle pojawia sie ciezarowka ktora musisz rozladowac i zaladowac jakims innym gownem - zeby bylo jasno - to cos do rozladunku i zaladunku NIGDY nie jest pod reka ...... po pracy w takiej firmie nie chwalilbys sie tym ze rozladowujesz tira ze slupkami grodziowymi ktore waza tyle co 2 piwa i kierowca sciaga sie je w 3sek....
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Reklama

simmet

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez dawidg2 » 25 Lip 2012 07:37

przemol napisał(a):mi sie nie podoba tylko jedno:

sanyo28 napisał(a):tira (16 palet) rozładowuję bez niczyjej pomocy i to bez wyciągania słupków grodziowych w ok 15-20 min

też mi się w to wierzyć nie chce, sam dużo aut z kostką rozładowywałem i tyle to zajmuje czasu ale ładowarką gdzie widły mam na szybkozłączu i zrzucasz max 50 m od ciężarówki a i jeszcze na utwardzonym placu z miejscem wkoło. A kierowcy słupki wyciągali dla własnego bezpieczeństwa chociaż nieraz zostawiali ale, mocowanie wideł jest tylko nieco szersze od palety kostki, więc się mija, jak ty sanyo28 masz widły na łyżce to wątpię w taką szybkość

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez przemol » 25 Lip 2012 16:10

ja nie pisalem ze nie wierze
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez szakal » 25 Lip 2012 21:00

Kolega poszedl w tym tygodniu do Strabagu na koparke dali mu 13 zloty brutto :crazy: to ile to bedzie do raczki z 8.50 . Taka firma a takie stawki nedzne

szakal
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 11 Lut 2009 19:23
  • Miejscowość: kielce

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez leoś 3cx » 26 Lip 2012 19:16

do wypowiedzi kolego sanyo. Ja robię to co ty za 10 zł na godzinę, albo pójdę do swojego szefa po podwyżkę, i powiem mu tak, kolega z forum robi to co ja i ma 15 zł i ja chce tyle i h... albo pójdę do twojego i powiem że będę robił to co ty ale za 10 xd
Gdzie Pan Bóg nie może tam koparko-ładowarkę pośle :)

leoś 3cx
Młodszy operator

  • Posty: 117
  • Rejestracja: 09 Sty 2012 00:22

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez kysa » 26 Lip 2012 19:23

szakal napisał(a):Kolega poszedl w tym tygodniu do Strabagu na koparke dali mu 13 zloty brutto :crazy: to ile to bedzie do raczki z 8.50 . Taka firma a takie stawki nedzne

Koledzy moi byli na chwilę w motta engil (czy jakoś tak) to na koparkę kl1 dali im 10zł :crazy:

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez sanyo28 » 26 Lip 2012 23:16

Nie walę po 270 godz, bo robię tyle ile roboty i owszem czasem zdarzy się postój, ale nic na siłę średnio 1-2 premie w msc wychodzi i między innymi za takie podejście jestem doceniany, a jak mam możliwość wcześniej zjechać, to wolę mieć parę stówek msc mniej a z rodziną spędzić czas, bo dwa życia to ja nie będę żył.
Co do zapierdolu to uwierz lub nie ale nie przestraszysz mnie i prędzej maszyna padnie niż ja, bo w swoim życiu zapierniczałem łapami po budowach żeby na studia i życie zarobić i nie narzekałem.
Co do rozładunku hmm może i 3 minuty schodzi kierowcy zdemontować słupki o ile nie jest to blisko 20 letnia naczepa bez możliwości demontażu!! :D a ściągam widłami na łyżce, pierwszy rząd to bajka gorzej z tej samej strony przez słupki drugi ściągnąć, jak ktoś próbował, to wie o czym mówię, ale i na to jest sposób. :faja:
a tak zapytam z ciekawości co dla was jest szeroką wodą w życiu operatora - wychodzenie na łyżkach z wykopu (przerabiałem) czy może inne rzeczy chętnie poczytam, a może ciężkie to jest np ładowanie 4ośki na pochyle gdzie trzeba tylnym ramieniem robić przeciwwagę żeby nie fiknąć, a może wspomniana wcześniej jazda na milimetry (w przód to jeszcze bajka jak masz po 10 cm zapasu po jednej stronie, gorzej jak musisz tą samą drogą cofnąć) jest łatwym zadaniem dla operatora
Jak pisałem w poprzednim poście, przez ten okres 2,5 roku miałem przynajmniej 4 postoje kilkudniowe z powodu awarii i w tym czasie za mnie jeździli kopać koparki z wynajmu co rusz to inny - to nie dość że nabijanie godz było normalką (tempo żółwie jazdy/kopania) to jeszcze zazwyczaj jak nie płot stuknięty to elewacja, a to znów chłopaki musieli kopać część ręcznie, bo operator stwierdził że się nie da :crazy: - zaznaczę że zazwyczaj robi się u klientów gdzie koparkę trzeba nawracać na 5 razy, albo na.. hamulcu i po pi.dzie bo miejsca brak
W niedługim czasie będę miał okazję zmierzyć się z nowym nh-115 w kopaniu bo szef się założył z kolegą (który go kupuje) że cat i ja da mu radę, zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:
Mieć marzenia, dążyć do nich i je realizować

sanyo28
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 14 Mar 2010 18:15
  • Miejscowość: Łańcut

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez przemol » 26 Lip 2012 23:31

jak bedziesz kopal kanalize na 3 metrach i urwiesz wodociag to zobaczysz co to jest gleboka woda :D

a jak ladujesz ciezarowke i masz nierowno to sobie podsyp cos :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 27 Lip 2012 00:08

Kolego wyuczyłes sie masz moze chec i umiejetnosci ale przestan sie przechwalac bo to jest przede wszystkim denerwujace, nie mozna twoich słów zweryfikowac, mozesz napisać cokolwiek, zacznij zamieszczac zdjecia z placów budów, ja mam setki zdjec wszystko co robie moge udokumentowac, pospiech??? komu on jest potrzebny, takie zachowanie to domena świerzaka, pamietaj ze odpowiadasz za materiał sprzet i przedewszystkim ludzi, jak dalej sie bedziesz przechwalał to bada sprzeczki.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 27 Sie 2012 20:20

Od miesiąca pracuje w szwecji. Na godzinę 100 koron. Pracujemy 10 dziennie z czego jedna godzina ustawowo odliczana na czas lunchu.
Ogólnie praca wygląda tak: Andre NO stres, powolutku :)
Budujemy place zabaw w szkołach i przedszkolach.
http://www.youtube.com/watch?v=9AXncPP9VL0

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez Jooras » 28 Sie 2012 18:42

No i pieniądz ładny w Polsce nie osiągalny. :?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez lupos » 28 Sie 2012 18:56

Podkarpacie praca przy wodzie i gazie wypłata średnio po 2,5 tyś praca po 8 czasami więcej zależy od metra(np. 5 zł na 3 osoby) 4 miechy doświadczenia

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez owczarekniemiec » 28 Sie 2012 20:53

kurde i jak tu pracować :P jak KOLEGA tak wyobraźnie rozbudził . :) Powodzenia.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez pawelm » 31 Sie 2012 22:06

andrejus napisał(a):Od miesiąca pracuje w szwecji. Na godzinę 100 koron. Pracujemy 10 dziennie z czego jedna godzina ustawowo odliczana na czas lunchu.
Ogólnie praca wygląda tak: Andre NO stres, powolutku :)
Budujemy place zabaw w szkołach i przedszkolach.
http://www.youtube.com/watch?v=9AXncPP9VL0

NO stres NO money :) marna stawka jak na Szwecje no chyba ze po odtraceniu podatku to jeszcze jeszcze. Ja tam jestem zdania ze jak sie nieprzylozysz to niezarobisz, no, ale rozne sa podejscia roznych ludzi. Rozumiem troche kolege sanyo28 po czesci, trzeba jednak pamietac ze niema ludzi niezastapionych, a z szefem to jest dobrze jak jest dobrze.

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez maniocek » 01 Wrz 2012 02:31

Uprawnienia posiadam,ale w Szwecji tylko jako budowlaniec robiłem teraz...

Wiem tyle,za godzinę pracy ładowarki Szwed wziął od nas 550 SEK,co przy dzisiejszym kursie daje 268,4zł :)
Ładowarka nie duża,na 1 kl łapała się spokojnie.

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 02 Wrz 2012 22:20

pawelm napisał(a):
andrejus napisał(a):Od miesiąca pracuje w szwecji. Na godzinę 100 koron. Pracujemy 10 dziennie z czego jedna godzina ustawowo odliczana na czas lunchu.
Ogólnie praca wygląda tak: Andre NO stres, powolutku :)
Budujemy place zabaw w szkołach i przedszkolach.
http://www.youtube.com/watch?v=9AXncPP9VL0

NO stres NO money :) marna stawka jak na Szwecje no chyba ze po odtraceniu podatku to jeszcze jeszcze.Ja tam jestem zdania ze jak sie nieprzylozysz to niezarobisz, no,ale rozne sa podejscia roznych ludzi.Rozumiem troche kolege sanyo28 po czesci,trzeba jednak pamietac ze niema ludzi niezastapionych,a z szefem to jest dobrze jak jest dobrze.


Moim szefem jest mój szswagier. A jaka stawka nie jest marną? bo nie jestem obeznany

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez pawelm » 03 Wrz 2012 20:58

Z tego co wiem to 150-160kr to takie minimum jak na maszynie oczywiscie minus podatek.

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 04 Wrz 2012 08:53

Czyli nie mam takiej złej stawki bo 160kr po podatku to jakies 100 kr

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez pawelm » 04 Wrz 2012 20:52

Ja pisalem w tym sensie bo niepisales od razu ze to masz na czysto :D

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 05 Wrz 2012 08:00

Kobiety które pracują w przedszkolu zarabiają 120 kr przed podatkiem.

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej