wibako

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcos-81 » 18 Mar 2012 13:14

marcin 11 napisał(a): milom chęcią poszedł bym robić nawet za 60-65netto ale robota na stałe na pare miesięcy to czemu nie nikt mi nie wmówi ze na budowie robi sie od 7 do 17 i cały czas petarda na gazie



Nie zgodzę się z Tobą absolutnie zdarza się dzień że kręcę się po budowie i ściemniam ale częściej robota jest i to nie lekka, przy zasypywaniu przyczółków nabierasz urobku na dole i rura na górę uwierz mi że Cat432e pochłaniał ponad 10l/h i tak przez 10-12 godzin dziennie i co Ci zostaję ? :crazy:
Pracuje przy budowie kolei przejazdy pomiędzy budowami to niekiedy 40 km dziś tu jutro gdzie indziej i tak cały czas za te 65 netto to na przejazdy ledwie starcza. To jest właśnie zaniżanie stawek :wall:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Reklama

simmet

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez jedrzej24 » 18 Mar 2012 18:41

marcos-81 napisał(a):uwierz mi że Cat432e pochłaniał ponad 10l/h i tak przez 10-12 godzin dziennie i co Ci zostaję ?

A wiecie co mi się marzy?;Jakaś odgórna regulacja minimalnych stawek z urzędu,bo każdy chce miec robote,ale dlaczego po kosztach???

Ale to są tylko moje nierealne marzenia...
Transport mat.budowlanych,maszyn rolniczych,przemysłowych itp.
Auto z HDS o udzwigu 2ton.
tel. 695 605 329.
viewtopic.php?f=56&t=17336

Awatar użytkownika
jedrzej24
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 Lut 2012 15:59
  • Miejscowość: krasnystaw-lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb3cx,4cx
case695 i kilka innych


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez szejk » 18 Mar 2012 18:44

marcin 11 napisał(a):
nikt mi nie wmówi ze na budowie robi sie od 7 do 17 i cały czas petarda na gazie


kolego na budowie to jest kierownik :D . ja mam w ostatnim czasie to przerwe tylko na sniadaniu, a tak to cały czas "petarda"

szejk
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Mar 2012 17:45

Maszyna: Komatsu


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez Jooras » 18 Mar 2012 18:48

Niedługo minie rok w firmie której pracuje.

Przyjmowałem się i była rozmowa, że na start 12zł/h przez 2 tyg. na czarno żeby sprawdzić czy się nadaje kasa co tydzień do ręki i ciągłość roboty.

Jak zaczynałem ze stawką 12zł/h tak mam ją do dziś, umowy jak nie miałem tak nie mam, wypełniłem tylko formularze ale umowy nie dostałem (pewnie gdzieś leży jakaś lewa w razie czego), jedynie co się zgadza to kasa zawsze w terminie co tydzień i cały czas robota, nawet jak nie ma na maszynę to pójdę coś się pouczę ciesielki czy murowania.

W między czasie zrobiłem uprawnienia na żurawie wieżowe i samojezdne bez ograniczeń tonażowych. I co nadal to samo kasa ta sama i bez umowy. :wall:

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez master123 » 18 Mar 2012 18:57

jedrzej24 napisał(a):A wiecie co mi się marzy?;Jakaś odgórna regulacja minimalnych stawek z urzędu,bo każdy chce miec robote,ale dlaczego po kosztach???

niestety nie ma takiej możliwości w naszym systemie gospodarki wolnorynkowej :D
Każdy chyba ma rozum i wie za ile musi pracować maszyna żeby mogła zarobić dla właściciela, operatora, serwis i po paru latach żeby się zwróciła i zarobiła na kolejna maszynę...
Ci co pracują po 60-65 zł netto za godzinkę to wg mnie albo ściemniają na budowie jak się da, albo kupują paliwo za 3 zł, albo w ostateczności nie mają rozumu.
Za 65 zł ok można podstawić maszynę ale jak stoi przez 50% czasu spędzonego na budowie.
Każdy zresztą pracuję za tyle ile mu się podoba i to każdego z osobna problem.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcin 11 » 18 Mar 2012 18:58

spoko przedstawie ci jak ja to widze
65netto to 79.95brutto paliwo 5,85 =4,76
240 godz x 10l = 2400 x 4,76zl =11424zł koszt paliwa z założenia za odpalisz maszyne o 7 gasisz o 17 i nie lejesz nie jesz i takie tam
240godz x65zl=15600zl
15600-1142=4176zl plus zwrot vatu za paliwo które dajesz w koszta 963zl daje ponad 5tys


w założeniu ze jarasz te 2400l w miesiąc bo ja zebym stanoł na głowie to tyle nie spale i tu jest haczyk bo mi mecalac pali 6-8l i tak zawyżam płace niski zus sam na siebie robie i przy moim spalaniu koszty paliwa maleją o 3tysplus te 5tys był bym głupi gdybym sie nie zgodzil na taką robote oczywiscie na kilka miesiecy zajrzyj w faktury ile miesięcznie wypalasz
to sie nazywa konkurencyjność a nie zaniżanie stawek

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez jedrzej24 » 18 Mar 2012 19:06

Jooras napisał(a):Niedługo minie rok w firmie której pracuje.Przyjmowałem się i była rozmowa, że na start 12zł/h przez 2 tyg. na czarno żeby sprawdzić czy się nadaje kasa co tydzień do ręki i ciągłość roboty.Jak zaczynałem ze stawką 12zł/h tak mam ją do dziś,


Właśnie koszt dojazdu do roboty wzrósł,a zarobki nie...

Ja tak jak Jooras podniosłem kwalifikacje o prawko C+E,bo kiedyś proponowali większe stawki jak byłeś uniwersalny,a teraz z pełną świadomością stwierdzam,że to się nie opłaci...
Transport mat.budowlanych,maszyn rolniczych,przemysłowych itp.
Auto z HDS o udzwigu 2ton.
tel. 695 605 329.
viewtopic.php?f=56&t=17336

Awatar użytkownika
jedrzej24
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 Lut 2012 15:59
  • Miejscowość: krasnystaw-lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb3cx,4cx
case695 i kilka innych


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez master123 » 18 Mar 2012 19:11

kolego marcin11 zapomniałeś o dojazdach, kosztach serwisu (bywają spore nieraz), podatek dochodowy...
Mecalac w końcu też się kiedyś rozsypię i trzeba go będzie wymienić na lepszy sprzęt. Przy takich zarobkach cienko widzę wymianę maszyny po paru latach.
Pamiętaj też że niski zus tez się skończy i będzie po 2 latach wynosił prawie 1000 zł :wall:
Ty pracujesz tak samo jak ja sam na własnej maszynie a zobacz jak wsadzisz operatora jak to by wyglądało :D
Naprawdę za 65 zł netto to jest śmiech dla mnie i tyle. Za tyle to niektórzy mini wynajmują :lol:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcin 11 » 18 Mar 2012 19:47

zgadzam sie sprzet trzeba wymienic sa awarie zus czy operator ale tak samo na budowie nie wciskasz pedału gazu cały czas w podłoge spalanie spada kasy zostaje wiecej robilem naprawde na dużych budowach jak i na małych np przy brukarzach i doskonale zdaje sobie sprawe ja to wygląda master jak byś dostał propozycję od teraz do jesieni za 65netto po 240 miesiąc w miesiąc zastanowił byś sie dobrze
ja nigdy za tą stawke nie odpale maszyny na robote kilku dniową to oczywiste ale innaczej sie lczy zlecenia długoterminowe

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez korba71 » 18 Mar 2012 19:58

marcin 11 napisał(a): master jak byś dostał propozycję od teraz do jesieni za 65netto po 240 miesiąc w

Pewnie by sie opłaciło, nie ma takiej logistyki zeby ci na budowie zapewniali robote non stop mozna sie niekiedy poopierdalac oczywiscie w cudzysłowiu i odchodza koszty dojazdu, nie zawsze jest pełna rura ognia, i spalanie mozna ustabilizowac, u nas jest powiedzonko -robota jak na wynajmie, wtedy kiedy trzeba zapierd... takie długoterminowe wynajmy sa dla was jak złoto, jest stały dopływ kasy rachunki mozna płacić w terminie, odłozyc cos.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez master123 » 18 Mar 2012 20:21

Za 65 zł netto kołówką??? Najmniej ile dostałem to 85 zł netto ale wtedy paliwo było po 3,50 zł netto (2010 rok). Nie zgodziłbym się na pewno. Robiłem 3 miesiące za 90 zł netto i firma która mnie wynajmowała a właściwie jej właściciel zgodził się od razu na moją propozycję bez targowania oraz płacił w terminach.
Niedługo prawdopodobnie też wystartuję na 3-4 miesiące i stawka to około 100 zł netto za godzinę

Najmniej ile mi zaproponowano za kołówkę to 80 zł netto i nie pojechałem na tą robotę...
Jak pisałem każdy robi za tyle ile uważa za słuszne i za ile mu pasuje
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcin 11 » 18 Mar 2012 20:40

fakt nie wiem czemu założyłem ze masz k-l a pisze jak byk moj błąd
ale korba dobrze to określił i o tym właśnie pisze
czasami lepiej wziąć mniej aby zarobić więcej tak dziś działa rynek i to nie tylko maszyn ale i wszędzie czy to transport czy już same przetargi takie są prawa rynku
dlatego u mnie
90netto za 1 godzine zlecenia krótko terminowe
65netto za 1 godzine zlecenia długo terminowe

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez korba71 » 18 Mar 2012 20:45

Sorki panowie ze sie wtrąciłem, nie mam pojecia o kosztach, pracuje u kogos wiec mnie nie dotyczy, ale słysze niekiedy o kosztorysach i wiem ze prace ziemne to ogromne pieniadze, tylko pytanie kto kasuje?

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez Tomek_ » 18 Mar 2012 21:00

kolego Marcin 11 liczysz wszystko w kwotach netto i jeszcze liczysz zwrot Vatu ??? Od kwoty która Tobie wyszła odlicz 1000zł ZUS+ dochodowy+dojazdy+oleje filtry ok 1000zł. Jak na czysto zostanie 1500-2000zł to będzie wszystko nie licząc małych napraw. Kiepski zysk jak za maszynę trzeba wywalić ponad 200000zł

korba71 napisał(a):Sorki panowie ze sie wtrąciłem ,nie mam pojecia o kosztach ,pracuje u kogos wiec mnie nie dotyczy ,ale słysze niekiedy o kosztorysach i wiem ze prace ziemne to ogromne pieniadze ,tylko pytanie kto kasuje?

dobre pieniądze pod warunkiem że wstawisz w kosztorysie normalne ceny , normy rh są ok
Ostatnio edytowany przez Jooras, 18 Mar 2012 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeśli chcesz coś dopisać używamy opcji edytuj zamiast pisać kolejnego posta.

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez czaki » 18 Mar 2012 21:09

Jooras,co sie martwisz tym,ze prywaciarz Cie z lekka wykiwal,wciskajac ci kit,ze musi Cie sprawdzic i dlatego bierze Cie na czarno za 12zl/h.To jest stara sztuczka prywaciarzy,aby dawac pracownikowi tyle,ile daja na poczatku.Ja sie nauczylem,ze primo) nie nalezy dawac do zrozumienia,ze bardzo Ci zalezy na danej robocie, secudno) proponowana stawka jest niska ze wzgledu na rosnace ceny paliwa,zywnosci.Dala mi to do zrozumienia pewna rozmowa ze zwyklym ciesla u mnie w firmie,ktory wykonuja raczej pomocnicze roboty niz wykonawcze.Ow kolega zdradzil szczegoly przyjecia sie do firmy i wyniklo z tego to,o czym Ci wczesniej napisalem.Troche czlowieka krew zalewa,jak sie okazuje,ze Ty jako operator masz nizsza stawke od kogos,ktorego zadaniem jest wypompowywanie wody z wykopu,podawanie plyt,zamkow,zbrojenia.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcin 11 » 18 Mar 2012 21:11

korba najwiecej ten kto wygrywa przetarg później reszta czyli podwykonawcy ale lwią część oni
tomek nie dałem 200000tys nie place 1000 zusu i nie spalam 100l ropy na 10 godz pracy przeczytaj co napisałem dla mnie to opłacalne i nie zostaje 1500-2000

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez jedrzej24 » 18 Mar 2012 21:40

Dobra chłopaki,ale zeszliśmy nieco z tematu zarobków operatorów,na dochody właścicieli sprzętu...
Transport mat.budowlanych,maszyn rolniczych,przemysłowych itp.
Auto z HDS o udzwigu 2ton.
tel. 695 605 329.
viewtopic.php?f=56&t=17336

Awatar użytkownika
jedrzej24
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 Lut 2012 15:59
  • Miejscowość: krasnystaw-lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb3cx,4cx
case695 i kilka innych


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez marcin 11 » 18 Mar 2012 21:56

racja
ja jak zaczynałem miałem 8,30zł brutto plus 30 procent stała premia szału nie było ale ilość godzin robila swoje i jakoś sie żyło z tego co wiem taka stawka obowiązuje do dziś
są różne rejony i tak samo stawki

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez Jooras » 18 Mar 2012 22:40

czaki napisał(a):Jooras,co sie martwisz tym,ze prywaciarz Cie z lekka wykiwal,wciskajac ci kit,ze musi Cie sprawdzic i dlatego bierze Cie na czarno za 12zl/h.To jest stara sztuczka prywaciarzy,aby dawac pracownikowi tyle,ile daja na poczatku.Ja sie nauczylem,ze primo) nie nalezy dawac do zrozumienia,ze bardzo Ci zalezy na danej robocie, secudno) proponowana stawka jest niska ze wzgledu na rosnace ceny paliwa,zywnosci.Dala mi to do zrozumienia pewna rozmowa ze zwyklym ciesla u mnie w firmie,ktory wykonuja raczej pomocnicze roboty niz wykonawcze.Ow kolega zdradzil szczegoly przyjecia sie do firmy i wyniklo z tego to,o czym Ci wczesniej napisalem.Troche czlowieka krew zalewa,jak sie okazuje,ze Ty jako operator masz nizsza stawke od kogos,ktorego zadaniem jest wypompowywanie wody z wykopu,podawanie plyt,zamkow,zbrojenia.

Akurat miałem taką sytuację, że tam gdzie robiłem po prostu była tragedia na tyle, że sprawa skończyła się w sądzie. Nie było patrzeć na zamydlanie oczu jak to cudownie ma w firmie być. Cudownie nie jest ale tragicznie też nie. Szukam czegoś cały czas ale do większych firm nie jest tak łatwo się dostać. Do małych prywatnych to ja już dziękuję. Przekonałem się na własnej dupie jak to jest i więcej do małych firm nie pójdę.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez jedrzej24 » 18 Mar 2012 22:51

Ja zaczynałem od 10zł na wyburzeniach w 2006 roku.
-na jesieni na jcb3cx miałem 15-na czarno oczywiście i maszyna troche rozjeb...
W styczniu tego roku trafiła sie robota za 23zł na godz.ładowarką ł-34 tylko że fakture wystawiałem,ale pszyszły mrozy i robota na ł-ce sie skończyła...
Transport mat.budowlanych,maszyn rolniczych,przemysłowych itp.
Auto z HDS o udzwigu 2ton.
tel. 695 605 329.
viewtopic.php?f=56&t=17336

Awatar użytkownika
jedrzej24
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 Lut 2012 15:59
  • Miejscowość: krasnystaw-lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb3cx,4cx
case695 i kilka innych


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej