wibako

FUCHS ,Jakie uprawnienia?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

FUCHS ,Jakie uprawnienia?

Postprzez łuTANK » 09 Mar 2010 13:27

:mrgreen: Witam forumowiczów ,czy papiery na koparko ładowarke kl.III uprawniaja mnie do obsługi Koparki przeładunkowej fuchs?
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Reklama

simmet

Postprzez lordkubus » 09 Mar 2010 14:11

nie

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez łuTANK » 09 Mar 2010 14:26

Tak też myślałem,ale to dość dziwne gdyż gościu który oferuje prace na opertora(jego zdaniem) koprako ładowarki fuchs (a z tego co mi wiadomo to wyglada ten sprzet na koparke przeładunkowa) jest świecie przekonany ,że potrzebuja operatora koparko ładowarki...Gdyż niema chyba K-ł z fuchsa?Dlatego juz sam jestem zielony i wole sie spytac ludzi obykanych w temacie...Dzieki za pomoc :D
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Postprzez Koparka » 09 Mar 2010 15:20

taka maszyna to koparka tylko ze ma chwytak nie łyżke.stawiam na koparke

Koparka
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 28 Lut 2007 21:13
  • Miejscowość: okolice Krakowa
  • Pochwały: 1

Postprzez lordkubus » 10 Mar 2010 00:00

tzb jest tak jak gość kupił maszyne i na fakturze napisali mu ze to jest koparko-ładowarka to uprawnienia sa potrzebne na kop-ład :P

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez wojtekteleskop » 10 Mar 2010 07:35

lordkubus napisał(a):tzb jest tak jak gość kupił maszyne i na fakturze napisali mu ze to jest koparko-ładowarka to uprawnienia sa potrzebne na kop-ład :P

Nie na fakturze a w DTR. W Bydgoszczy jest tak ze wszystkie koparki przeładunkowe sa traktowane jako żurawie bo UDT jeździ i sie czepia, a wiec IIŻ sam tez musiałem zrobic
Ostatnio edytowany przez wojtekteleskop, 10 Mar 2010 23:31, edytowano w sumie 1 raz

wojtekteleskop
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 29 Paź 2007 20:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez lordkubus » 10 Mar 2010 23:26

a jak kupujesz uzywana zapomnij o dtr jedynym dokumentem stwierdzajacym jaka to jest maszyna jest faktura....

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Łutank,dzwoniles w sprawie roboty za Jastrzebiem?

Postprzez Dzikulec » 21 Mar 2010 21:37

Ja tez tam dzwonilem.Zdaje sie,ze to firma ,ktora siedzi w zlomie i maja koparki przeladunkowe z chwytakami i elektromagnesami.
Po tresci ogloszenia pomyslalem,ze poszukuja operatora koparko-ladowarki,ale nie pasowal mi fakt,ze firma siedzi w zlomie.Na mysl mi wlasnie przyszly przeladunki FUCHSami.Z uprawnieniami na nie to troche tak jak na dzwigi,bo maja tzw.zamki.
Jak w ogole wyglada twe doswiadczenie na koparach?Jak twa sytuacja z robota?
Jestem ciekaw.Ja narazie robie w magazynie i mam spokoj w finansach

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dawidg2 » 22 Mar 2010 12:50

uprawnienia na koparkę tak na kursie mówili. Dodatkowo UDT ma pod sobą tą maszynę więc ma przeglądy tak jak dźwig

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


FUCHS ,Jakie uprawnienia?

Postprzez Nowy2 » 08 Kwi 2018 11:03

Pany, odkopuje. Siedzi ktoś w tym temacie? Bo po raz kolejny słyszałem, że na koparke przeładunkową są potrzebne uprawnienia na żurawie samojezdne. Prawda to jest? Ja myślałem, że wystarczy na koparke jedno naczyniową.

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Re: FUCHS ,Jakie uprawnienia?

Postprzez pablo12 » 08 Kwi 2018 21:34

łuTANK napisał(a)::mrgreen: Witam forumowiczów ,czy papiery na koparko ładowarke kl.III uprawniaja mnie do obsługi Koparki przeładunkowej fuchs?


Tego typu sprzed podlega pod UDT a nie pod IMBIGS wiec uprawnienia takie jak koparki jednonaczyniowe koparko ładowarki nie obejmóją tego typu urządzeń Fuchus jest urządzenie dzwigowym wiec uprawnienia na to robi tylko w UDT i ta maszyna podlega pod ten Urzad Dozoru Technicznego

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

FUCHS ,Jakie uprawnienia?

Postprzez kleinbagger » 19 Maj 2018 17:24

Totalna bzdura......nie kazda maszyna to po raz a po 2 to tylko w polsce....koparka to koparka za granica jest to. Normalnie interpretowane jak byc powinno . tak tylko w polsce ze Jedne maszyny pod utd nastepne pod jeszcze co innego... Z tad wymagania na zurawie...czy koparki...

Awatar użytkownika
kleinbagger
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 21 Cze 2014 17:30
  • Miejscowość: Hamburg
  • Pochwały: 3

Maszyna: Liebherr 924,954 ,Sennebogen 830e ,Volvo L120

Firma: TSR The metal company


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej