wibako

Czy moge w Anglii pracowac na koparce z uprawnieniami na kł?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Czy moge w Anglii pracowac na koparce z uprawnieniami na kł?

Postprzez ArsHeniQ » 08 Kwi 2010 18:19

To bardzo ważne , mam przetłumaczone polskie uprawnienia na koparkoładowarkę, dostałem propozycje pracy na koparce gąsiennicowej, pracodawca kazal mi siasc pokazac co umiem, pokazałem i mówi żebym przyszedł do pracy, ale odpowiedziałem że muszę się zastanowic.. nie wiem czy to bedzie zgodne z prawem, czy te uprawnienia na kop-lad uprawniaja mnie na koparke itp. pewnie nie więc jakie jest ryzyko? jakie konsekwencje ? :roll: pozdrawiam

ArsHeniQ
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 25 Kwi 2009 15:42
  • Miejscowość: Lublin

Maszyna: a

Firma: a


Reklama

simmet

Postprzez kubasieradzki88 » 08 Kwi 2010 22:03

wydaje mi sie kolego ze w anglii jest cos takiego jak uprawnienia wewnatrz zakladowe i w tej firmie mozesz pracowac na czym kolwiek na co kolwiek pracodawca wystawi ci papier. nie mam 100% pewnosci ale uslyszalem to od panow egzaminatorow w polsce. sam zamierzam poszukac pracy na maszynie w okolicach londynu. moze mi podpowiesz jak zaczac bo nie wiem czy od agencji jakiejs zaczac czy po firmach szukac. jakie sa stawki i warunki mniejwiecej.mam upr. na kł kop kl.2 i ład kl.3

kubasieradzki88
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Mar 2009 21:06
  • Miejscowość: kalisz

Postprzez adig » 08 Kwi 2010 22:52

Dokładnie ja tak miałem zero uprawnień z POL tylko mój szef wypisał mi papier ze mogę u niego w firmie pracować na koparce 30ton i na takiej tez pracowałem przez 4 lata Nie było żadnej kontroli wiec nie wiem co ten papier był wart , ale byłem spokojny kasy zarobiłem i doświadczenia nabyłem.

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez zbyniek » 17 Lis 2010 17:02

w Angli sa kat. do 10t i powyżej, jak zdajesz egz. np. 13t koparce masz uprawniena na wszystkie kat. taki egzamin kosztuje ok 350f po zdanym egzaminie dostajesz uprawnienia CPSS(test z BHP) i czerwony bilet wazny ok 2 lata przez ten czas musisz przepracowac minim. 300h i zdac NVQ(swiadectwo kwalifikacji) po czym dostajesz niebieski bilet i stajesz sie Profesjonalnym Operatorem :faja: jesli zas nigdy nie siedziales w koparce :woot: mozna pojsc na caly kurs trwa ok 2tyg. i kosztuje ok 2500f :woot: ale jesli ktos ma troszke praktyki warto jest pojsc prosto na egz. wystarczy znac podstawy zeby zdac :wink: zarobki jak wszedzie zalezy od firmy 10f-15 na godz. tylko troche ciezko jest sie zalapac teraz do dobrej firmy, robi sie jak u nas czyli musi cie ktos polecic :roll: mozna tez pojsc do agencji jak dobrze trafisz dadza 11netto ale przewaznie wtedy praca jest na kilka tyg. te ktore daja prace na dluzej placa ok.9 na reke. Mam tez pytanie, jak jest w naszym kochanym kraju, czy uprawnienia zagraniczne sa u nas uznawane? pozdro :wink:
Ostatnio edytowany przez zbyniek, 17 Lis 2010 17:06, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
zbyniek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 Lis 2010 15:59
  • Miejscowość: zamosc/anglia

Maszyna: Hyundai 290LC-7A


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej