wibako

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez marcos-81 » 02 Kwi 2013 09:37

Niestety w naszym rejonie kruszywa są bardzo drogie, związane to jest z kosztami transportu gruz mielony betonowy w cenie 50-60 zł tona z transportem, na m3 gruzu musisz liczyć jakieś 1,8-2 tony. Posiadam taki gruz betonowy czysty idealnie nadający się do takich rzeczy robiłem u siebie podwórko gdzie wjeżdzają ciężarówki i śmiało daje radę na wierzch sypałem kruszywo łamane najbliżej i w niezłej cenie kupisz je w Pruszkowie.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Reklama

simmet

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez biedron » 02 Kwi 2013 09:41

marcos-81, to ja gruz betonowy z kruszarki kupuje za 22 zł / tonę... :woot:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez marcos-81 » 02 Kwi 2013 10:14

U nas nie ma szans, za takie pieniążki to możesz kupić piasek płukany. U nas drogo jest z jakimikolwiek kruszywami Kamień 16-32 kosztuje 80 zł tona na żwirowni :crazy:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Dj_Francuz » 02 Kwi 2013 10:57

Myślę, że dwie wanny powinny wystarczyć tego towaru, nie wiem jak wam się wydaje ? marcos-81 mógłbyś jakieś ceny na priv podrzucić jaki koszt towaru u Ciebie i w Pruszkowie. Co rejon to rozbieżność cenowa i to jaka....
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez biedron » 02 Kwi 2013 10:58

Żwirek płukany 16-32, to i u nas stoi podobnie, ale to zupełnie inna technologia produkcji. A że popytu jakiegoś mega u nas na beton mielony już nie ma, a takich co kruszą jest sporo, to i tak cena spada. Najdrożej to widziałem czysty mielony beton za 35 zeta za tonę u nas. Jak ktoś ma na hałdzie killkadziesiąt tysięcy ton tego ustrojstwa, to coś z tym robić musi :)
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez skrzatster » 02 Kwi 2013 11:10

Dj_Francuz, ewentualnie niech najpierw spróbuje wydylować drogę. U nas w nadleśnictwie jak robiliśmy drogi przez grząski teren to dylowaliśmy i duże ładunki jeżdżą do tej pory bez problemu : ) Wiem że to koszta dodatkowe ale patent sprawdzony ; )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Dj_Francuz » 02 Kwi 2013 11:18

skrzatster aż do takich rzeczy się nie posuwajmy :D jeszcze trochę wpadniemy na pomysł doprowadzenia drenek jednej studni zbiorczej z podłączeniem do deszczówki a potem wymiana gruntu :D :D
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez skrzatster » 02 Kwi 2013 11:21

Nie no spoko napisałem tylko propozycje ; )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Dj_Francuz » 02 Kwi 2013 11:39

Mówię, jemu chodzi o koszty żeby to zrobić jak najmniejszym kosztem i żeby wytrzymało planowane obciążenia żeby się tłuczeń czy gruz nie wbił w ziemię.
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Fionaa » 15 Kwi 2013 19:43

Mam pytanie odnośnie niwelacji, robicie to metodą książkową, czy może macie już wypracowane jakieś swoje triki ułatwiające robotę?

Fionaa
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Kwi 2013 23:00

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez dawidg2 » 15 Kwi 2013 19:46

Trzeba kupić sprzęt. Inaczej się nie zrobi, można też wypożyczyć jak znajdziesz w wypożyczalni. Sam myślę o Topconie i czujniku na łatę i montażu na ładowarce by sprawniej praca szła. Albo i nawet dwa czujniki, ale to wtedy gdyby była koparka z skosowaną skarpówką.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 26 Cze 2013 18:55

Witam potrzebuje porady i pomocy od doświadczonych Koparkowych.
Moje pytanie brzmi jak skarpować do rzędnych, chciał bym zmienić pracę. W kontakcie telefonicznym dowiedziałem się, że gościu będzie potrzebował operatora koparki na JCB 8080 właśnie do skarpowania pytał się mnie czy skarpowałem ja powiedziałem że tak , skarpowałem rowy i ogólnie niwelacja terenu ale nigdy do rzędnych więc się pytam czy nie można przyjechać i spróbować powiedział mi że tak i koparka będzie na miejscu w piątek tak żebym do niego zadzwonił , więc tu są moje obawy
na co mam uważać, ewentualnie powiedzcie jak to mam zrobić a bardzo zależy mi na zmianie pracy pozdrawiam

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Vitalijek » 26 Cze 2013 21:41

Witam. Mam ściągnąć humus na działce, która jak wszystkie dzisiaj jest nasiąkniętą wodą i przednią łyżką po dwóch wjazdach grzęznę jak cholera. Czas pili i muszę jutro zdjąć. Co doradzicie ? Dzięki !!
Ostatnio edytowany przez peckiel, 26 Cze 2013 21:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Używaj polskich znaków i trzymaj się zasad interpunkcji.

Vitalijek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Cze 2013 19:38

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez bundi » 26 Cze 2013 22:59

Vitalijek napisał(a):Witam. Mam ściągnąć humus na działce, która jak wszystkie dzisiaj jest nasiąkniętą wodą i przednią łyżką po dwóch wjazdach grzęznę jak cholera. Czas pili i muszę jutro zdjąć. Co doradzicie ? Dzięki !!

Robota w takich warunkach, to tylko tyłem na przekładkę. Zero jeżdżenia.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 13 Lip 2013 13:25

Witam nie wiem gdzie napisać ale napiszę tu chciał bym zapytać czy 660 m kanalizacji to dużo w miesiącu (17 dni)jak na koparkę Cat 302.5 praca w glinie, piasku, czasami mokro czasami sucho, czasami w szalunku, przejścia gazów, kabli wody, potoków i innych rzeczy jakie znajdzie się w ziemi. Wiadomo jak to jest raz wąsko raz szeroko raz głęboko i raz płytko, czasami rury 160 czasami 200. Głębokości od 1.20 do 2,20 średnio 1,70 do tego zasypywanie z zagęszczeniem, tak że nie jak bądź bo liczy się czas a czas na poprawki to czas zmarnowany w moim przypadku. Kopać zaczynam tak od 7:30 do 17:00 czasami wcześniej z przerwami no i wiadomo czasami jeszcze jak materiału braknie podjechać czy jakaś herbatka tak ja zwykły dzień. Powiem tak u mnie w firmie nic nie jest zorganizowane tak, że jak jedziesz na budowę to nie wiesz gdzie będziesz kopał, czasami nie ma kto materiału przywieść , albo w ogóle na miejsce pracy dowieść żebym chociaż zaczął maszynę smarować czy sprzątać w kabinie. Wiadomo nie zawsze da się dużo wykopać ale średnio na dzień wychodzi po 40 m no raz udało mi się 50m syknąć gdzie spód rury był przy 2.10 praktycznie cały czas jedna głębokość szalunek trzeba było wkopywać do samego spodu ponieważ od spodu wyjeżdżał tak jak by suchy piasek, a jak się kopało to tak twardo no i oczywiście miejsce na koparko ładowarkę było ale nie mogli oni tam kopać bo sobie na 1,4 m.Szalunek szeroki na metry długi na 3 metry.
No i stąd moje pytanie pracuje na akord w mojej firmie i z dnia na dzień nie jestem zadowolony bo coraz większa dezorganizacja ponieważ a to łącz przewiert a to za kogoś wykop 10 metrów bo koparko ładowarką nie wiedzie bo utonie, przejdź strumyk przecież płytki jest, tam będziesz robił bo gdzie Cię dam i tak w kółko Macieju, Jak z szefem rozmawiam to mówię mnie się nie widzi bym za np. 16 złotych szedł do pracy,( wykop na 40 metrów kabla do tego położenie bednarki, w rowie tak że trzeba wszystko zawalić i jeszcze odtworzyć rów) on na to że tak czasami bywa ja się pytam czy na godziny będzie płacił czy na dniówki mówi że zobaczy, a ja mam już tego dość gdzie wcześniej w dwa tygodnie miałem ponad 1000 zarobiony tak teraz ledwo 500 zł bo tak wychodzi z akordu, w miesiącu czerwcu wykopałem najwięcej metrów z pośród 3 koparko ładowarek a dostałem najmniej a jak się pytam dlaczego to mi mówi że on wypłat nie robił tak że w najbliższy poniedziałek zobaczy, więc pytam czy to dużo czy mało czy jeszcze inaczej. Praca pomiędzy domami. Chcę sprawdzić na ile jemu na mnie zależy bo jak przyszedłem do pracy to nie mógł uwierzyć że da się tak kopać. Ponadto jak kopiemy na dwie koparki czyli koparko ładowarką kopie na 1,8 a ja za niem zawalam to nie może nadążyć z kopaniem ale nie tak od razu tylko tak jak już położy 3 rury bo jak kopiemy w piasku to się wszystko wali no i oczywiście jest tak gdzie najgorsza robota to ja jestem wypychany. Link do youtuba z filmikami z pracy http://www.youtube.com/user/MSZkamil85/videos
A i do tego muszę jeszcze dojeżdżać do pracy 22 km w jedną stronę.

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez skrzatster » 13 Lip 2013 21:22

Kolego taka jedna uwaga zasypywanie zawsze idzie dużo ale to dużo szybciej niż kopanie....

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez czaki » 13 Lip 2013 21:37

Ja już w pewnym temacie pokrótce wspomniałem o szefach wyzyskiwaczach. Po to ten szef wprowadził akord żeby Ci mniej wypłacić, a żeby Cie na starcie nie zniechęcić. Po prostu, by zamydlić Ci oczy, że on stosuje uczciwa politykę: " Zarobisz tyle, ile zrobisz - to proste".

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 14 Lip 2013 08:57

skrzatster napisał(a):Kolego taka jedna uwaga zasypywanie zawsze idzie dużo ale to dużo szybciej niż kopanie....

Zawalić 40 metrów w 1,5 h to dużo ? poza tym jak kopaliśmy tłoczny(piach) na dwie koparki to ja kopałem a koparko ładowarką zawalał( tyłem) to jak pojechał gdzieś coś zrobić no i 20 m byłem do przodu to nie mógł mnie dogonić, fakt wykop na jakieś metr 1,4 no ale cóż piasek i jeszcze to był miesiąc luty-marzec

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez skrzatster » 14 Lip 2013 10:03

. Ponadto jak kopiemy na dwie koparki czyli koparko ładowarką kopie na 1,8 a ja za niem zawalam to nie może nadążyć z kopaniem


zawalić nie ale wykopać to inna postać rzeczy... ale nvm bo nic do tematu nie wnoszę...

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 14 Lip 2013 18:17

skrzatster napisał(a):
. Ponadto jak kopiemy na dwie koparki czyli koparko ładowarką kopie na 1,8 a ja za niem zawalam to nie może nadążyć z kopaniem


zawalić nie ale wykopać to inna postać rzeczy... ale nvm bo nic do tematu nie wnoszę...

ale już nie oto mi chodż tylko w przypadku gdy ja miał bym na 3 m rurę wykopać , zajęło by mi około 10 min tak podejrzewam ponieważ boki muszę wyskarpować a ten z koparko ładowarki może koło 4min zasięg i większa łyżka i praktycznie brak skarpowania ponieważ on zasięgiem nadrabia ja bym musiał na 3 raz podjeżdżać jak już czytałeś nie wiedziałem gdzie napisać ale dalej odbiegamy od tematu ponieważ pytałem się czy to dużo czy mało wykopać 670 grawitacji w miesiącu był długi żeby naświetlić sytuację w firmie

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej