wibako

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez szczepan84 » 25 Mar 2015 20:12

Chcę zrobić sobie łyżkę skarpówkę szer 2m nie zagłeboką chodzi mi o odmulanie rowów przekopywanie tą co mam jest bardzo głeboka i ciężko jest nią profilować skarpy a duża pojemnośc bardzo obciąża maszynę czy ma ktoś może jakieś doświadczenie może jakiś rysunek techniczny.
Myśle zrobić to z rury śr 60-80cm dospawać lemiesz zrobić plecy wzmocnienia w środku
Może ktoś już to przerabiał

szczepan84
Młodszy operator

  • Posty: 172
  • Rejestracja: 31 Sty 2015 06:15

Maszyna: liebherr 902r

Firma: MBM Usługi


Reklama

simmet

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Kwi 2016 21:41

dokładnie tak kolego. Zrobiłem też z takiej rury plus lemiesz 15cm boki z 8 mm blachy do tego w środku dwa księżyce na wzmocnienia. Z góry na rurę gdzie będzie wspawane mocowanie dałem rurę grubościenną fi 60. Naciołem ją w zdłuż i wsunełem na krawędź. Z blachy 20mm wyciełem mocowania do koparki pod sworznie. Pamiętaj aby na plecach łyżki gdzie będzie przyspawane mocowanie podłuż blachę na wzmocnienie grubości łyżki. W innym razie może Ci się tam wyginać i pękać przy nabieraniu. :)
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez mioare » 06 Paź 2016 19:23

Witam

Jak policzyć metry sześcienne do wykopania stawu jak staw ma mieć kształt motyla. Jak taka bryłe ze spadkami różnymi skarpani przykosami przegłebienia i kilka poziomów policzyć

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez slepy101 » 22 Paź 2016 22:20

Udaj sie do kogos to udziela korepetycji z matematyki i daj mu za zadanie obliczyc to co potrzebujesz :) prostszego sposobu chyba nie ma :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez bugowiec126 » 16 Lut 2017 22:30

Witam

Szukam dokładnych zdjęć przedniej łyżki typu krokodyl (otworzonej, zamknietej zamocowania siłowników ) oraz wideł na łyżce zamocowanych ( rozłożonych,złożonych ) ponieważ chcem sę taką dorobić do ostrówka może ktoś posiada takie zdjęcia albo był by wstanie zrobić takie zdjęcia

bugowiec126
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Lut 2017 22:11
  • Miejscowość: Węglewo

Maszyna: Ostrówek k162

Firma: Budowa


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez konrad2007pl » 28 Lut 2017 23:19

Pytanie nie na temat, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Szukam znaczenia słowa 'gallery' w kontekście hydrauliki/sterowania:

Acts as a pressure relief valve in the pump gallery.

The pump regulator setting stated in [P03] is added to the load signal to calculate the maximum pressure in the pump gallery.

The anticavitation valve causes oil to flow from the main tank gallery to the workport side in the event of underpressure in the workports.

The load-signal gallery is connected to the load-signal port (X) on the pump controller.

Czy chodzi tu o kanał, czy coś innego? Z góry dziękuję za pomoc.

konrad2007pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 22:23

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez LeszekPL » 08 Gru 2017 23:59

Podzielicie się swoim doświadczeniem w kopaniu na pochyłym terenie? Kopanie rowu pod kabel SN 15KV czyli 1 m głębokości. Odległość 4 km. Teren na dużym odcinku mniej lub bardziej pochyły. Jakie macie techniki? Na całej długości robić pas poziomy na szerokość mini?

LeszekPL
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Lis 2016 22:36

Maszyna: zamierzam kupić

Firma: prywatnie


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez 23MATTI95 » 09 Gru 2017 00:16

Dostosować zagłębienie do istniejącego terenu?

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez dawidg2 » 09 Gru 2017 12:08

23MATTI95, koledze LeszekPL, chyba chodzi o to czy robić półkę dla mini na zboczu/skarpie. Bynajmniej ja to tak zrozumiałem że ma kopać na jakiś górkach

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez MateuszHyundai290 » 09 Gru 2017 21:20

Ja proponuję zmianę zmianę maszyny na przed się bierną za się rzutna. A tak na marginesie każdy wykop musi być zabezpieczony... Bez względu na to gdzie jest
...
Nie popsuje tylko ten co nic nie robi.

MateuszHyundai290
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 Gru 2017 08:07
  • Miejscowość: Polska

Maszyna: Hyundai 290

Firma: Jak każda


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez LeszekPL » 09 Gru 2017 21:36

MateuszHyundai290 napisał(a):Ja proponuję zmianę zmianę maszyny na przed się bierną za się rzutna. A tak na marginesie każdy wykop musi być zabezpieczony... Bez względu na to gdzie jest
...

Nie chodzi o zabezpieczenie wykopu. Kopiąc na pochyłości minikoparka nie jest poziomo. Żeby wykop był pionowo koparka musi być w miarę wypoziomowana. Żeby tak było najczęściej zbieram część brzegu i robię tz. półkę. Jest to technika pracochłonna bo trzeba przerzucić trochę ziemi. Może macie jakąś lepszą metodę do pracy na pochyłościach.

LeszekPL
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Lis 2016 22:36

Maszyna: zamierzam kupić

Firma: prywatnie


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Gru 2017 21:57

Nie ma.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez LeszekPL » 09 Gru 2017 22:04

Taka maszyna by się sprawdziła. Ale niestety jest tylko mini.
https://www.youtube.com/watch?v=pejM6_ywvAY

LeszekPL
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Lis 2016 22:36

Maszyna: zamierzam kupić

Firma: prywatnie


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez dawidg2 » 10 Gru 2017 01:48

LeszekPL, po to wymyślili koparki kroczące by nimi pracować na zboczach i pochyłościach, ogólnie w trudnym terenie.

Jedynie coś podkładać pod gąskę ale to ryzykowne, zależy też jakie pochyłości masz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez MateuszHyundai290 » 10 Gru 2017 11:02

LeszekPL napisał(a):
MateuszHyundai290 napisał(a):Ja proponuję zmianę zmianę maszyny na przed się bierną za się rzutna. A tak na marginesie każdy wykop musi być zabezpieczony... Bez względu na to gdzie jest
...
nie
Nie chodzi o zabezpieczenie wykopu. Kopiąc na pochyłości minikoparka nie jest poziomo. Żeby wykop był pionowo koparka musi być w miarę wypoziomowana. Żeby tak było najczęściej zbieram część brzegu i robię tz. półkę. Jest to technika pracochłonna bo trzeba przerzucić trochę ziemi. Może macie jakąś lepszą metodę do pracy na pochyłościach.

Do każdego rodzaju robót trzeba dobrać odpowiedni sprzęt, my Polacy robimy wszystko czym się tylko da.... Więc wypożycz sprzęt choćby ten co pokazałeś aczkolwiek praca taką maszyną wymaga doświadczenia więc lepiej z operatorem lub przemecz to na mini...

-- 10 Gru 2017 10:02 --

A skoro zrobiłeś już półkę to z wykopu o głębokości 1 m odkładu starczy na zrobienie poziomu pod mini.... Więc rób półkę inaczej tego nie widzę.... Ale 4 km to potrwa wieczność... Policz czy wynajem się nie opłaci bardziej... Ile kopiesz metrów na dzień robiąc półkę ?
Nie popsuje tylko ten co nic nie robi.

MateuszHyundai290
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 Gru 2017 08:07
  • Miejscowość: Polska

Maszyna: Hyundai 290

Firma: Jak każda


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez 23MATTI95 » 10 Gru 2017 22:36

A no to jeżeli chodzi o poziomowanie mini to tak jak MateuszHyundai290, radzi, kopiąc urobek odkładać za siebie jednocześnie robiąc półę innej lepszej opcji nie widzę...

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez LeszekPL » 10 Gru 2017 22:52

Dzięki za porady. Niestety w górskim terenie nie jest łatwo. Grunt nie dość, że kamienisty, twardy i bez zębów w łyżce "nie podchodź" to jeszcze wszędzie mniejsze lub większe nachylenia. Problem z kopaniem, a później z zasypywaniem.

LeszekPL
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 21 Lis 2016 22:36

Maszyna: zamierzam kupić

Firma: prywatnie


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez MateuszHyundai290 » 11 Gru 2017 20:04

Więc rzuciłeś się z młotkiem na bunkier.... Wynajmij odpowiednią maszynę.... Albo się poprostu mecz... Ale mini w takim terenie dostanie dobrze po dupie... Nie wiem ile kasujesz ale żeby się nie okazało na koniec że dołożysz do roboty....
Nie popsuje tylko ten co nic nie robi.

MateuszHyundai290
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 Gru 2017 08:07
  • Miejscowość: Polska

Maszyna: Hyundai 290

Firma: Jak każda


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Adrinm123 » 26 Sty 2018 08:08

Witam. Dziś pytanie z którym nie spotkałem się na tym forum, na codzień pracuje na koparek, ale od czasu do czasu musze wsiąść na koparko-ładowarkę do rozrownywania żwiru na drogach gminnych, zazwyczaj w ciasnych miejscach gdzie równiraka nie wjedzie bądź ma bardzo ciasno drogi ok. 3-3,5m szerokości. Żwir dosypywany jest z czteroosiek na gromadki od 2-3 tony co kilka metrów i tak to rozpycham przodem, że powstają takie burty po bokach, i cały mój problem w tym, że nie mam pojęcia jak to zrobić żeby nie było tychy buty, macie jakiś sposób?

Adrinm123
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 26 Wrz 2017 16:01

Maszyna: EW180C

Firma: *


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez dawidg2 » 28 Sty 2018 02:03

Zostają Ci chopki takie? Jeśli możesz to na wstecznym łyżka na płask to rozciągniesz a jak nie to rozłóż tylnie ramię i łyżkę ustaw odpowiednio i jedź powoli do przodu jak masz skarpowke.

Tak swoją drogą to w 4 oskach powinni mieć blokadę klapy ze się lekko uchyla i wtedy kiper do góry i jazda do przodu i się samo rozciąga równo.
https://youtu.be/cQrJ2Yh1Oog

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej