wibako

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez peckiel » 30 Lip 2012 19:39

korba71, zależy jaki żwir. Nie każdy się rozjeżdża. Dlatego pisze, że musi być zagliniony wtedy zrobisz jak beton. Wpadnij do mnie to ci pokaże taki żwir co się nie rozjeżdża :wink:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Reklama

simmet

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez korba71 » 30 Lip 2012 19:49

Zeby do ciebie dojechać musiałbym wziąć kredyt :mrgreen: w żadnym wypadku sie z toba nie sprzeczam, masz wiecej doswiadczenia ode mnie, ja tylko pracuje u kogoś, wiec projekty i wybór materiału mnie nie dotyczy, to tylko spostrzeżenia jak to robią u mnie.
Ostatnio edytowany przez korba71, 30 Lip 2012 20:05, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez dawidg2 » 30 Lip 2012 19:54

Żwir na dole będzie jeśli będzie potrzeba, podejrzewam że teraz dlatego się robi dół bo żwir się rozjeżdza pod spodem, na wiosnę są koleiny normalnie, parę razy już wyciagaliśmy z opresji ciężarówki na tej drodze. zbiorę żużel, nasypiemy gruzu i na to żużel, żeby wyrównać i by nie było ostrego gruzu. Myślę że będzie dobrze i w miarę tanio.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez peckiel » 30 Lip 2012 20:14

korba71 spoko, nie ma problemu :D Ja tam też ekspertem nie jestem, ale mam już za sobą parę ładnych km żwirówek, a i wymiany gruntu się zdarzały :D Z tym, że na wymiany dawałem kruszywo łamane i później były robione badania zagęszczenia gruntu.
Wiecie Panowie, najlepiej by było dać kruszywo łamane, ale to jest już koszt zakupu materiału.
Tutaj macie jaki powinno być kruszywo tutaj akurat na drogę leśną:
Załączniki
Bez tytułu1.jpg
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez manitou » 26 Sie 2012 21:26

witam serdecznie:)
mam pytanie do operatorów lub ludzi z branży....
czy jest mozliwe zrobić wykop pod ogrodzenie na głębokość ok 6m i szerokość wykopu ,np 40cm---dlugość to 100mb....
jak tak to jaką maszyne mam wynająć????
najlepiej jak taka maszyna kopałaby nie wjeżdzajac na teren sąsiada, a jak nie to jakos to z nim załatwie
grunt jest stabilny....tzn był kiedyś robiony wykop pod budynek i ściana pionowa wykopu stała przez cały rok...ok 3m wysokości i nic jej nie bylo....tym razem ma to byc 6m ale bedzie max stalo to 3 dni(2 dni zbrojenie 1 dzien zalewanie)
z góry dziekuje za ewentualne porady
wojciech:)

manitou
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Sie 2012 20:59

Maszyna: manitou mlt626


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez gogo0707 » 26 Sie 2012 21:33

6m. Pod ogrodzenie? :woot:
Cos wymiary ci sie pokrecily...
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez manitou » 26 Sie 2012 21:41

tak 6m... za jakis czas obok tego ogrodzenia tzn calkiem przy nim pod ziemia bedzie budynek na jakies 4m glebokosci... i to ogrodzenie ma zabezpieczyc sciane wykopu przed osuwaniem... 4m bedzie odkopane a 2 metery jeszcze w ziemi zeby sie nie przewrocilo... cos jak tymczasowy mur oporowy

manitou
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Sie 2012 20:59

Maszyna: manitou mlt626


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez gogo0707 » 26 Sie 2012 22:48

No to jakas obrotowka z takim zasiegiem i jakies wieksze auto i wieksza czesc ziemi mozna do zyda :mrgreen:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez manitou » 27 Sie 2012 18:33

witam ponownie....
chialem sie upewnić czy praktycznie da sie taki głeboki i długi wykop zrobić...a jak tak to jak go zrobić...na raz tak gleboko kopac czy etapami np po 2-3metry...i czy np trzeba zdjac humus zeby sie nie zesypywala ziemia ,np zrobic półke z jednej strony np na 1metr....
prosze o podpowiedz...

manitou
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Sie 2012 20:59

Maszyna: manitou mlt626


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Jooras » 27 Sie 2012 19:08

Najlepszym wyjściem był by rozkop szerszy, postawienie porządnej ściany przynajmniej z jednej strony w szalunku, zasypanie i zagęszczenie. Nie unikniesz obsypywania się ziemi do wykopu, wszystko fajnie by było gdyby obsypało się na początku ale jak włożysz zbrojenie i się oberwie to robota na nic idzie.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 27 Sie 2012 19:08

Panowie ratujcie jak zasypywać wykop np.wodociąg łyżką do kopania żeby tyle ziemi nie zostawało, i czy jak zasypujecie to cały czas obrotem bo wiecie jak sie pracuje w ogródku to nie chce trawy nadmiernie wyrywać ponadto napiszę że zasypuje wykop na równo z gruntem przejeżdżam gąsienicą i reszta z powrotem do wykopu niestety firma w której pracuję nie jest mi wstanie skarpówki załatwić wiadomo o wiele mniej zabawy
Pracuje na 825 JCB
Pozdrawiam LUK

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez mechanior » 27 Sie 2012 21:18

jak będziesz minikoparką zasypywał cały czas obrotem to zamordujesz silnik obrotu lub wieniec...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Jooras » 28 Sie 2012 18:39

lupos napisał(a):Panowie ratujcie jak zasypywać wykop np.wodociąg łyżką do kopania żeby tyle ziemi nie zostawało

Jak nie zagęszczasz to będzie więcej zostawało, jest coś takiego jak współczynnik spulchnienia. Samo ubijanie łyżką na niewiele się zda.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez lupos » 28 Sie 2012 19:16

Co sądzisz o takim zawalaniu http://zapodaj.net/b6be5f5f203bc.jpg.htmlszczerze, jak będę miał inne zdjęcia to wrzucę

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Jooras » 28 Sie 2012 19:20

Jak dla mnie elegancko. :wink:

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez manitou » 30 Sie 2012 21:40

dzieki za info
pozdrawiam
wojciech

manitou
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Sie 2012 20:59

Maszyna: manitou mlt626


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez przemol » 19 Sty 2013 01:05

lupos napisał(a):niestety firma w której pracuję nie jest mi wstanie skarpówki załatwić


no to niestety pozostaje obrotem. nie wyobrazam sobie inaczej. spytaj ich czy zmieniaja w swoich autach opony na lato czy zarzynaja caly rok zimowe zeby zaoszczedzic


:o dopiero teraz zauwazylem ze to taki stary temat
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez crew1987 » 14 Lut 2013 20:09

Panowie 2 pytania,
1spr ---> odmulalem na lato staw u goscia, caly material ze stawu (muł,błoto) poszedl w taki row, nasypalem tam gdzies z 1,5-2m tego odpadu ze stawu. Teraz gosciu chce robic jakis tor dla koni Extreme Trail Horse :wink: , i trasa ma isc przez ten row co nasypywalem. Chce tam wjechac i dalej dosypywac bo zostalo troche jeszcze urobku ze stawu, ale jak wjezdzam to mi sie cale kolo przednie chowa w tym mule (ziemia jest zmarznieta, ale pod spodem jest dalej miekko). Myslalem zeby dosypywac tam jakiegos materialu (dachowka, cegly, material z rozbiorki starego budynku) moze cos by to utwardzilo?

2spr ---> Robie u goscia juz gdzies 3lata, teren to gory(karpacz) ciezko czasami jest, mam placone za godziny, godzin juz troche narobilem u niego, 350, 200, 120, 50, 70... stawka netto 85zl. Dojazdow nie doliczam ,bo maszyne zostawiam tam i autem dojezdzam 25km x 2. Moje zadania tam, zabawa z kamieniami otoczakami od malych do glazow po 2t, niwelacja terenu, wbijanie sie w gore zeby zrobic półke na domek, kopanie, itp. Myslalem o jakiejs malej podwyzce. co o tym sadzicie ?

wypowiedzcie sie panowie

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez rado735 » 15 Lut 2013 18:52

crew1987 napisał(a):Panowie 2 pytania,
1spr ---> odmulalem na lato staw u goscia, caly material ze stawu (muł,błoto) poszedl w taki row, nasypalem tam gdzies z 1,5-2m tego odpadu ze stawu. Teraz gosciu chce robic jakis tor dla koni Extreme Trail Horse :wink: , i trasa ma isc przez ten row co nasypywalem. Chce tam wjechac i dalej dosypywac bo zostalo troche jeszcze urobku ze stawu, ale jak wjezdzam to mi sie cale kolo przednie chowa w tym mule (ziemia jest zmarznieta, ale pod spodem jest dalej miekko). Myslalem zeby dosypywac tam jakiegos materialu (dachowka, cegly, material z rozbiorki starego budynku) moze cos by to utwardzilo?

2spr ---> Robie u goscia juz gdzies 3lata, teren to gory(karpacz) ciezko czasami jest, mam placone za godziny, godzin juz troche narobilem u niego, 350, 200, 120, 50, 70... stawka netto 85zl. Dojazdow nie doliczam ,bo maszyne zostawiam tam i autem dojezdzam 25km x 2. Moje zadania tam, zabawa z kamieniami otoczakami od malych do glazow po 2t, niwelacja terenu, wbijanie sie w gore zeby zrobic półke na domek, kopanie, itp. Myslalem o jakiejs malej podwyzce. co o tym sadzicie ?

wypowiedzcie sie panowie


1spr ---> Nie jesteś w stanie położyć tam płyt, i ściągać je wraz z postępem prac? Jak później te konie mają biegać w potopionych w błocie cegłach, dachówkach?
2spr ---> co mamy myśleć? Znasz inwestora, jego podejście - zadecyduj. Może on w tym samym czasie zastanawia się, że zarobiłeś u niego już tyle może mu coś opuścisz? nikt na forum nie wie jaki wydajny jesteś, jaką masz tolerancje czasową, itp więc rady Ci sensownej raczej nie da.

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez crew1987 » 15 Lut 2013 19:41

rado735 napisał(a): Nie jesteś w stanie położyć tam płyt, i ściągać je wraz z postępem prac?


O plytach nie pomyslalem. Pogadam z inwestorem i zobacze, bo wiem gdzie sa plyty blisko.

rado735 napisał(a):Jak później te konie mają biegać w potopionych w błocie cegłach, dachówkach?


material ciezki idzie na dol, a bloto i inny material idzie na gore. pozatym to jest tor Extreme Trail Horse, ma byc ciezki dla koni. Jeden odc. toru, sklada sie z samych skal.

rado735 napisał(a):2spr ---> co mamy myśleć? Znasz inwestora, jego podejście - zadecyduj. Może on w tym samym czasie zastanawia się, że zarobiłeś u niego już tyle może mu coś opuścisz? nikt na forum nie wie jaki wydajny jesteś, jaką masz tolerancje czasową, itp więc rady Ci sensownej raczej nie da.


wiem ze nie da, bo to pol niemiec, pol polak. 10min przerwy mojej w dniu na sniadanie i napicie sie czegos, odrazu jest wpisywane w zeszyt, i na koniec podsumowanie i odjecie przerw. ale to juz jest u niektorych standard. Dlatego spytalem z ciekawosci, moze mial ktos podobny przypadek.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej