wibako

Zakup koparki o&k mh city

Zakup koparki o&k mh city

Postprzez Sławekcat » 05 Lut 2017 23:00

Witam wszystkich jestem tutaj nowy posiadam cata 428d2 i chciałbym teraz zakupić koparkę o&k mh city z 2001 r. Chciałbym się zapytać czy taka koparka jest godna uwagi i czy jest ktoś kto pomógł by mi sprawdzić taką koparkę. Jestem z pod warszawy

Sławekcat
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Lut 2017 22:43

Maszyna: Cat 428d2

Firma: AGPOL roboty drogowe i ziemne


Reklama

simmet

Re: Zakup koparki o&k mh city

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Lut 2017 23:07

Chodzi tobie ogólnie czy o jakiś konkretny egzemplarz ? Trochę nie ten dział kolego. A tak ogólnie to dobre maszyny ale dopóki się nie psują. Nie są drogie bo można wiele młodszą kupić koparkę w tych samych pieniądzach co np CAT czy ATLAS ale no niestety maszyny tanie w zakupie = drogie w utrzymaniu. Najgorszy problem to z fachowcami bo ponoć w skali kraju jest ich kilka. Oczywiście rozmawiamy o mechanikach a nie pseudo mechanikach. Nie myślałeś o np ATLAS ? Dużo części zamiennych jest na rynku.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zakup koparki o&k mh city

Postprzez Sławekcat » 05 Lut 2017 23:27

Tak kolego znalazłem taką koparkę z ogłoszenia stoi ok 150km obecnie. Z koparkami nigdy jeszcze nie miałem do czynienia i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Z koparko ładowarki mam do czynienia już od 10 lat mam już z kolei 3 koparko ładowarkę wszystkie kupowałem sam i nigdy się nie przejechałem

Sławekcat
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Lut 2017 22:43

Maszyna: Cat 428d2

Firma: AGPOL roboty drogowe i ziemne


Re: Zakup koparki o&k mh city

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lut 2017 00:09

Ogólnie wszystkie luzy oraz na wieńcu obrotu prędkości jazdy czy ma siłę jechać czy się nie dusi oraz czy osiąga prędkość odpowiednią a nie wlecze się jak żółw. O rzeczach typu czy kopci , siłę w hydraulice nie muszę mówić. . . Sprawdź też luz na zwrotnicach czy nie jest zbyt duży.
Zapomniałem dodać że trzeba sprawdzić czy system PMS jest sprawny. Ja się nie mylę jest to system regulujący wydajnością hydrauliki.(ja to padnie to ciężko o magika aby to naprawić). Gdzieś za fotelem jest jakaś skrzynka i diody od tego . Nie wiem dokładnie co i jak z tym ms być ale doczytaj na forum. Wpisz sobie o tym w wyszukiwarce to znajdziesz jak sprawdzić ten układ.
No i oczywiście wrzuć link z ogłoszeniem, może akurat z forumowiczów ktoś zna tą maszynę albo właściciela co ją sprzedaje czy to przypadkiem nie jakiś czarodziej. Jest tu jeden forumowicz co też długo poszukuje koparki i też właśnie O&k i chyba sobie odpuścił i szuka Atlasa.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zakup koparki o&k mh city

Postprzez Sławekcat » 06 Lut 2017 13:25

Dzięki kolego za odpowiedz daje linka do koparki O&K https://www.olx.pl/oferta/koparka-o-k-m ... j4don.html
Mam jeszcze pytanko znalazłem z ogłoszenia koparkę atlas 1304 z 2001r podsyłam od razu linka do niej https://www.otomoto.pl/oferta/atlas-130 ... ylu3D.html i pytam czy ktoś może powiedzieć czy maszyna jest godna uwagi i ewentualnie szukam osoby która pomogłaby mi zweryfikować stan maszyny

Sławekcat
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Lut 2017 22:43

Maszyna: Cat 428d2

Firma: AGPOL roboty drogowe i ziemne


Re: Zakup koparki o&k mh city

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Lut 2017 09:24

W o&k brak szybkozłącza łyżki. Bez tego przy zmianie łyżki narobisz się jak mały dzik. W takiej dużej maszynie to juz podstawa wgl jak często musisz zmieniać łyżkę. Atlas już to ma, widać że koparki nikt nie pucował i lakier raczej w oryginale ale jak na moje oko wizualnie jest już trochę zmęczona. Za bardzo właściciel o nią nie dbał. Wszystko jednak można by było ocenić dokładnie po próbie w terenie :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej