ketral
BSL TURBO
sunward
apteka
anmar
serwiskop

jaki traktor+ tur do prac ziemnych

O tzw. traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Postprzez ibanezrg1989 » 11 Cze 2017 17:12

Witam
Mam pewien plan nie wiem czy ma sens dlatego pisze tutaj. Z góry proszę o rożne propozycje i pomysły mile widziane nawet te bardzo krytyczne :)
Plan jest taki ze chciałbym zakupić Traktor do tego tur + tandem + koparka 5 ton na gąsienicach. Taki mały zestaw sobie stworzyć żeby świadczyć usługi. Odrazu mówie że koparko-ładowarką nigdy nie jeździłem nie ma doświadczenia jedyne doświadczenie jakie mam to teoretyczne zaczerpnięte z forum i to bardzo płytkie. Jeśli chodzi o Ciągnik to cos człowiek się otłukł na ursusach w życiu :) ale bez tura. Chodzi mi o to żeby ktoś mi doradził jaki typ traktorka z turem do 70 tyś zakupić, model marka itp. Taki żeby dobrze pospychał ziemie i fajnie się nim pracowało przy załadunku ziemi ,żeby nie odstawał od koparko ładowarki . Jakie koła jaki tura jak z hydraulika w takim traktorze czy ona sobie daje z przodu rade jak w koparko-ładowarce. Czy to ma sens w ogóle.

Ponieważ stwierdziłem ze jeśli taki traktor z dobrze dobranym turem miałby sens wielo-zadaniowy transportował bym nim koparkę na roboty , i zawsze można pozapinać rożne maszyny na tył.
Wiem z doświadczenia że koparka jest według mnie do kopania i tutaj czasowo wygrywa od koparko-ładowarki nie pomijając spalania, a najwięcej używał bym koparki do do wykopów pod fundamenty,kable itp. i taka 5 ton to sobie już radzi w różnym terenie.

Bo patrząc to za jakaś koparko-ładowarke na dużych kołach to 100 tys trza dać i wątpienie żeby się Jeszce do tego tandem opłacało dopinać. Ponieważ mając traktor z turem to zawsze ktoś będzie ładował woził a drugi będzie kopał na koparce i robota idzie.

Dzieki z góry za POMOC :)

ibanezrg1989
Nowicjusz

Maszyna: brak

Firma: brak

Reklama

TRAXTAD Traxtad

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Cze 2017 20:05

Wszystko dobrze tylko traktor z turem do pchania ziemi się nie nadaje. Jak będziesz miał rowek wykopane to go tym zepchniesz ale nic nie zrobisz w ciężkim terenie. Sprzęgło w traktorze nie jest przystosowane do takich obciążeń i raz dwa je zjedziesz. Do transportu na bliskich odległościach to się sprawdzi bez problemu koparkę też tym przewieziesz ale aby coś nim pchać to sobie odpuść.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Zeppelin Zm 15, Hanomag 44 C Hanomag 50 E Hanomag 66 D

Firma: Wspaniała

Postprzez Fifi » 11 Cze 2017 20:43

Szukaj zachodniego ciągnika w przedziale 100-130KM, z szybką skrzynią (40km/h), koniecznie mokre sprzęgło (wtedy z tym spychaniem i ładowaniem nie powinno być tak źle jak pisze Zeppelin), jakiś mocny tur (pamiętaj że to nie koparko-ładowarka, został stworzony do ładowania słomy i gnojownika więc min. 1500 kg udźwigu), fajnie gdyby się udało znaleźć łyżkę typu krokodyl (masz wtedy możliwość chwytania, wyrywania i łatwiej się pcha).
Co do przyczepy typu tandem, te niskie wywrotki z najazdami z tyłu (wysokość platformy od podłoża 90-100cm) są bardzo sprytne i mocne ale mają wąskie opony (najczęściej 215/xx). Trochę deszczu albo głębsze błoto i siedzisz tandemem na osiach...

Fifi
Fizol

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Cze 2017 21:05

Tylko jeszcze jedna sprawa jest jaki kolega ma budżet?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 13 Cze 2017 13:05

Czy dobrym wyborem bylby john deere 6910 albo deutz 150 konny . Tak oglnie chialem przeznaczyc na traktor I tur max 60 tys. Poza ta cene bede rozwazal juz raczej koparko ladowarke na poczatek a jak nie to koparko ladowarke starszy model do tego jakis traktor tylko do ciagniecia tandemu I zeby taka koparko ladowarke zaladowac haha

ibanezrg1989
Nowicjusz

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Cze 2017 16:53

W tych pieniądzach nie kupisz dobrego ciągnika do pchania. Musiałbyś mieć lawetę co najmniej 2 osiową. My mamy zetora z przednim napędem. Ciągnie tandema ciężarowego wywrotkę. Ładunek 13 ton na przyczepę i jeździ. Nie robi szału ale do krótkich odcinków się sprawdza. Ponąć renault są w miarę dobre do transportu.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Postprzez Pająk » 13 Cze 2017 20:05

JD -serii 6..10 widziałem kilka,co bez większych scen mają przepracowane po paręnaście do dwudziestu tys mth.
Według mnie do ładowacza czołowego podstawą jest rama,którą JD ma -ładowacz jest mocowany do ramy ciągnika,a nie do korpusu (silnik,skrzynia,most). Model z 6 cylindrowym silnikiem będzie zawsze mniej zwrotny (praca z ładowaczem) niż model z 4 cyl..Atutem będzie na pewno waga,rewers elektro-hydrauliczny,półbiegi zmieniane pod obciążeniem.O sprzęgło nie ma obaw trzeba dobierać takie przełożenie,żeby zawsze prędzej zrywał przyczepność,a nie dymił ze sprzęgła.Jeżeli chcesz kupić zestaw,to zrób przymiarkę: wysokość wyładunku ładowacza-wysokość burty przyczepy,są rolnicze tandemy na które ciężko coś ciągnikiem załadować. Szukaj też ciągnika z pneumatyczną instalacją hamulcową do przyczepy,nie wszystkie modele mają.Przyczepa raczej z hydrauliczną stopą podporową,bo po załadowaniu ciężko ręcznie korygować do wysokości zaczepu ciągnika,lub przy ciągniku zaczep hitch (najlepiej z wysuwanym hakiem -będziesz widział końcówkę haka z kabiny).Piton-fix,albo zaczep polowy jest bardziej upierdliwy,jeżeli ciągle trzeba się rozpinać (transport/załadunek).
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Pomocnik operatora

• Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 4

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga

Postprzez ibanezrg1989 » 13 Cze 2017 21:39

coś teraz już mi sie troche obraz zrobil.Jeśli chodzi o tura to sam sobie uspawam czy zmodyfikuje to nie jest jakas magia dla mnie tylko z innego wymiary zapierdzielic siłowniki też idzie sobie w częściach kupić i złożyć w tedy wychodzą taniej.
Mam pytanie do kolegi kilka postów wyżej co to jest sprzęgło pływające olejem zalane ? Mechanikiem nie jestem muszę się doksztalcic
Tak patrząc po Youtube to koparko ładowarki aż tak głęboko zbitej ziemi nie pchają i tak się zastanawiam czy taki 130 konny traktorek z masywnym turem odstaje od standardowych koparko ładowarki. Wiem że sprzęt huddig, lannen albo volvo 6300 to nie ma porównania do standardowych kop. Ładowarek typu 4cx cat casse i volvo bl I tutaj polka cenową jest inna i sprzęt jest inny zupełnie
Temat rzeka ale najfajniejsze w traktorku to to że co bądź można zapiąć I jest wielko funkcyjny i różne typu usługi można robić od wyciągania drewna z lasu po załadunki transport i nie ma tacho hehe nawet koparko ładowarkę przetransportoje

ibanezrg1989
Nowicjusz

Postprzez Fifi » 14 Cze 2017 13:08

ibanezrg1989 napisał(a):coś teraz już mi sie troche obraz zrobil. Jeśli chodzi o tura to sam sobie uspawam czy zmodyfikuje to nie jest jakas magia dla mnie

może i nie magia, ale dziadostwo na pewno ... :oops:
Tur a'la ZróbToSam nie ma sensu do prac o jakich piszesz, bo zakładam, ze tak jak chcesz oszczędzić na zakupie czegoś oryginalnego, przyoszczędzisz też na gatunkowej stali, siłownikach, rozdzielaczu a po kilku dniach spawania i wycinania wyjdzie coś co może i podniesie i załaduje, ale będzie odbiegać od produktów fabrycznych, nie mówiąc już o spasowaniu elementów do siebie, dokładności wymiarowej poszczególnych części itp. czytaj rozsypie się przy załadunku pierwszych 100 ton materiału.
Samo podejście do tematu tj. ciągnik + tur może i ma sens, ale dobry zachodni ciągnik rokujący nadzieję na kilka lat bez kosztownych usterek to 100-150 tyś zł. Kupujesz i masz spokojny sen, a maszyna zarabia na Ciebie pieniądze. Kupisz trupa (sam piszesz, że nie bardzo się znasz) za 50 tyś, posypie ci się mokre sprzęgło i jesteś lżejszy 5-10 tyś zł (mokre czyli w kąpieli olejowej).
Podsumowując, nie stać Cię na sensowny ciągnik z turem, szukaj koparko-ładowarki.
Na koniec ciągnik z turem mojego pracodawcy.
Załączniki
21122014846.JPG

Fifi
Fizol

Postprzez dawidg2 » 14 Cze 2017 13:30

Jedna podstawowa różnica między ciągnik+TUR a kop-ład to waga, ciągnik taki tam 120KM z turem obciążeniem ma tam pewnie z 6 ton wagi, a kop-ład to już jest 8-9t, fakt że jest osprzęt kopiący.

Fifi, taki ciągnik to już kwota 300+. I za dużo elektroniki do psucia i moce z 4 L 4 cylindrowego silnika pod 170KM i więcej.

Ja bym celował w Deutze starsze, albo w JD serii 6x10, 6x20, 6x30 te ostatnie to kwoty już większe ale i ciągniki młodsze produkowane od 2006 roku.
Są jeszcze wspomniane Renault i późniejsze Claasy.
Niestety też ciągniki z przedziału mocy 90-150KM trzymają cenę bo są bardzo uniwersalne.

dawidg2
Fachoperator

• Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 72

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam

Postprzez ibanezrg1989 » 14 Cze 2017 22:21

Fifi Racja na pieniadzach nie spie bo jakbym tak zaszalał to za sprzety lekko mosial bym wydac 500 tys. To juz bym wolal stacje skp.otworzyc I zeby ludzie na.mnie robily hehe. Wiesz wyrzucajac taka kase to jest dlugi okres odrobic a gdzie podrodze dobra wyplata dla praciwnikow I jak cos sie spieprzy no to juz nie mowie a druga strona rynku nie znam bo mnie w kraju nie ma wiem tylko ze ceny za uslugi w momim okregu typu koparko ladowarka to jesli robisz przodzem to 120 zl a tylem 80 a sa I tacy ze na mini koparce 3 t biora 60 zl z roboczogodzine za kopanie fundamnetow to moje maszyny nie mogly by stygnac. Ale mniejsza o to co do spawania konstrukcji to jest tak jak piszesz stal jest rozna ale.sam w garazu zrobisz przy takim turze 80 procent roboty I tu nie ma.polityki I bedzie wszytsko gralo I pasowalo kwestia jestw twojej glowie rekach
Traktor fajny ale ja jestem za starszym sprzetem z przekonania I jak najmniej elektroniki tam gdzie.nie trzeba.
Dzieki za wszystkie rady I prosze I jakies propozycje z traktorkami

ibanezrg1989
Nowicjusz

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2017 22:26

Ty chcesz ten ciągnik koniecznie do tura? Z tym turem samoróbnym jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Niech się coś urwie i komuś krzywdę zrobi to kryminał.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Postprzez dawidg2 » 14 Cze 2017 22:26

Nie pospawasz tak jak w fabryce a jeśli pospawasz to będzie cięższy o 50% i lipa z udźwigiem. Pozatym układ samopoziomowania. Gra nie warta świeczki jeśli używany tur można kupić za 10-15 tys. Nowe 30-40 tys kosztują na mniejsze ciągniki.

dawidg2
Fachoperator

• Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 72

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam

Postprzez ibanezrg1989 » 14 Cze 2017 22:41

Zawsze drutem mozna podwiazac na 3 razy hhhee. Nie nawidze sie chwalic ale cos powiem u mnie w firmie robimy modyfikacje do sprzetow wlasnych co uzywamy w robocie sa to sprzety,maszyny od 30 ton do 50 mamy tez male maszyny 3 tonowe 7 ,8 itp I sa to maszyny do palowania ,wiernice a do tego rozny osprzet I tez zawsze myslalem ze takie cacka to naprawde jest cos skomplikowanego ,kto to robi itp a jak juz zaczniesz robic przy takich maszynach to zaczynasz rozumiec ze to stworzyl czlowiek I tylko tyle na ten temat tak z grubsza bez magi

ibanezrg1989
Nowicjusz

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2017 22:53

Zgadza się, wszystko robi człowiek. My sami też różne rzeczy robimy przenośniki, przesiewacze, itp. Tylko nieraz nie da się czegoś zrobić jak w fabryce lub po prostu będzie to nie ekonomiczne.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Postprzez ibanezrg1989 » 15 Cze 2017 05:54

JA rozumiem ale jesli chodzi o tura to sama ram nawet sworznie I tuleje gniazd mozna zrobic wymienne doprowadzic smarownice dobrac metal wieksza filozofia z metalem w tym przypadku to np zrobic lyzke typu krokodyl tutaj material wazny reszte rzeczy dokupisz ale to tak z grubsza bo tak jak pisal wyzej kolaga 15 tys za uzywany tur I godny uwagi jak sie trafi na rynku to owszem lepiej kupic ale jak ostatecznie nie mozna by bylo.cos godnego kupic a wydawac 35 tys no to chyba widac roznice jak sobie sam czlowiek to wykona.reszta zostaje na piwo hhhaa. Milego dnia

ibanezrg1989
Nowicjusz

Postprzez Fifi » 17 Cze 2017 01:20

Gdyby było tak jak piszesz, czyli budowa tura to trochę cięcia, spawania i dobierania podzespołów, po co producentom byłyby biura projektowe i całe hale maszyn do obróbki metalu? Przecież pan Mietek umie spawać i obsługiwać kątówke, a pan Zdzisiek po dwóch piwach jest mistrzem mechaniki płynów, zawezmą się i zbudują tura lepszego niż wszystkie firmówki razem wzięte...
Jesteś małorolnym gospodarzem i chcesz sobie ułatwić wrzucanie bel słomy na przyczepę, proszę bardzo ale tur do budowlanki musi być mocny, dobrze wykonany i mieć przemyślane rozwiązania. Chcesz uniwersalności, kup traktor z turem a potem go ew. wzmocnij albo pomyśl o 3-sekcji do otwierania łyżki, ale nie pisz że sam zrobisz to równie dobrze a tańszym kosztem :)
Co do ciągników za ok. 50 tyś, musisz mieć świadomość, że każdy będzie miał ponad 10 tyś mtg. Jeden wytrzyma kolejnych 5 tyś, inny nie. Patrz na JD, Renault, ew. Case IH, Deutz-e mają drogie części i nie są tak pancerne jak 3 pierwsze.

Fifi
Fizol

Postprzez ibanezrg1989 » 05 Wrz 2017 14:23

Co sadzicie o marce massey ferguson pod tura I do ciagniecia tandemu .Jaki model polecacie .zalzey mi zeby byl szybki, mocny

ibanezrg1989
Nowicjusz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

eRobocze

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej