wibako

JCB FASTRAC 3155 czujnik prędkości

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

JCB FASTRAC 3155 czujnik prędkości

Postprzez egls » 10 Gru 2010 20:21

Witam wszystkich, proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny błędów kompa w Fastraku 3155. Mam problemy z prędkością, a mianowicie:
- nie pokazuje mi prędkości i jest strasznie "mułowaty"
- czasami np po przejechaniu przez duże dziury nagle pojawia się prędkość na wyświetlaczu i zaczyna przyspieszać ale na 6 biegu osiąga max 1400 obrotów!!! Gdzie ta jego słynna prędkość. Kolesie z serwisu powiedzieli mi że to wina "brudnego czujnika prędkości w przednim prawym kole - rozebraliśmy wszystko w mak i tam nie ma żadnego czujnika, natomiast ten sam gościu z \autoryzowanego serwisu :wink: stwierdził że jeśli tam go nie ma to jest na wierzchu skrzyni biegów... Na skrzyni jest tylko czujnik włączonego biegu i to wszystko! Pomocy! może wiecie jak to znaleśc a może macie inne pomysły.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez egls, 10 Gru 2010 22:15, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
egls
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 20:07
  • Miejscowość: Trzebiechów

Reklama

simmet

Re: JCB FASTRAC 3155

Postprzez genesis » 10 Gru 2010 22:00

Witam
Czujnik (czasami bywają dwa ) prędkości jest na skrzyni biegów na samym jej końcu z góry (dostęp z tyłu kabiny ) jeśli nikt nie grzebał wcześniej to na kostce tego czujnika powinna być plomba . Z tego co piszesz to ewidentnie masz problem z tym czujnikiem o ile na pozostałych biegach jest wszystko oki .Po sprawdzeniu czujnika należy kilkukrotnie ruszenie do przodu i tyłu aby został zczytany prawidłowy sygnał z czujnika i skasował się błąd w kompie. Pozdrawiam

genesis
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 09 Gru 2009 11:49
  • Miejscowość: Białystok
  • Pochwały: 2

Postprzez egls » 10 Gru 2010 22:40

Dzięki!!! jutro rano zaraz polece sprawdzić bo teraz troszeczkę za śnieżno i zimno. Możesz mi powiedzieć czy ma to również wpływ na jego "mulowatość" na trybie drogowym (zając)? Jeśli jadę nawet solo to przy małej górce muszę schodzić do 4 biegu!!! Jeśli przełączę na żółwia to obroty osiąga do 2000 i sprawia wrażenie że jest troszeczkę żywszy. Jeden z kolegów w serwisie radził mi wylutowanie baterii z licznika i powtórne jej wlutowanie po kilkunastu minutach ale mam pewne wątpliwości czy całe oprogramowanie się nie wykasuje.

Pozdrawiam!!
<a href=http://www.vcq.biz/ >screensavers</a>

Awatar użytkownika
egls
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 20:07
  • Miejscowość: Trzebiechów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej