wibako

MTZ82 problem z odpalaniem

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

MTZ82 problem z odpalaniem

Postprzez ABM » 19 Lut 2011 13:31

Witam
Mam taki dziwny i palący problem przy moim traktorze. Gdy próbuję zapalić, rozrusznik ''cyknie'' i coś jakby blokuje, a rozrusznik chce kręcić (poza tym ma dopiero 3msc) Coś musi blokować na tłokach albo gdzie indziej. Na popych także nie chce palić, jak puszcze sprzęgło, to tak jakby ślizgało, nie przenosiło napędu. Proszę o pomoc lub przynajmniej sugestie.
Jakub

Acha, dodam, że rozrusznik był wyciągany kilka dni temu, potem nie jeździł, ale to raczej nie w tym problem, bo jeszcze na gwarancji. (rozrusznik z przekładnią)
Ostatnio edytowany przez ABM, 19 Lut 2011 21:03, edytowano w sumie 1 raz

ABM
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 16 Lut 2011 22:45
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 19 Lut 2011 18:07

Ma myśl tylko mi to przychodzi (problem ciekawy):
1.Czy po wymianie rozrusznika Ciągnik był odpalany ? Jeśli nie to może jest coś nie tak z rozrusznikiem źle złożony i blokuje po przez koło zamachowe, dlatego na zaciąg też nie zapali.
2.Urwany zawór i tłok nie ma jak się przemieścić, blokuje silnik. Tak sobie myślę, że jeśli to to silnik do tyłu powinien się okręcić o jeden obrót czyli tłok idzie na dół i do góry.
3. Zatarty.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez borex1996 » 19 Lut 2011 18:26

O ile nie jest zatarty, to wystąpił typowy problem dla tych rozruszników produkcji litewskiej, bo takiej są przeważnie montowane w MTZ. Przy wkładaniu rozrusznika na 99% spadła końcówka, która idzie do koła zamachowego i je blokuje. Rozwiązanie:
- odkręcić dekielek od spodu, na szczęście tam jest :roll: i wyciągnąć zębatkę. Ta awaria jest bardzo popularna przy tej produkcji rozr.
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez ABM » 19 Lut 2011 18:58

Dzięki, rzeczywiście była tam końcówka :D Przeraziłem się że zatarty, ale olej na miarce był :roll: Dziwna awaria to była, ale na szczęście już zażegnana.
Wystarczyło odkręcić dekielek na szczęście i wyciągnąć zgubę (10min). To mówicie, że to nie tylko mnie się zdarza...
Pozdrawiam

ABM
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 16 Lut 2011 22:45
  • Miejscowość: Polska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej