wibako

Fastrac 3190

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac 3190

Postprzez adamkołodziej » 10 Lip 2011 14:19

Witam mam pytanie do specjalisty od maszyn Fastrac 3190, rok 2003r. problem polega w trakcie jazdy najczesciej z ładunkiem ok 25 t cały zestaw ciagnik w trakcie jazdy traci moc w sensie zapalenia sie kontrolki miedzy hamulcem recznym (P), swiecą żarową czyli (czerwona kontrolka prawdopodobnie układ silnika) silnik spada do obrotów 1850 po czym ale nie zawsze siłownik pneumatyczny pod kabiną rozłącza zakres skrzyni H. natomiast po przełączeniu na zakres L ciagnik normalnie jedzie na pełnych obrotach (2250) kolejny problem brak zakresu M. Dodając iz po wyłączeniu silnika na ok 10-20 sekund po ponownym zapaleniu wszystko powraca do normalnej jazdy oprócz zakresu M. prosze o szybką pomoc pilna sprawa dziekuje.
podaje tel. 506629277.

adamkołodziej
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 14:01

Maszyna: JCB 3190


Reklama

simmet

Fastrac 3190

Postprzez dawidg2 » 10 Lip 2011 23:42

To jest kontrolka serwisowa, silnik tam jest narysowany. Więcej nie pomogę. mam kilka pyt ale to na pw zadam.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Fastrac 3190

Postprzez serwisant » 15 Lip 2011 09:55

Podstawowa rzecz to nr seryjny twojego fastraka.
W momencie kiedy zapala się kontrolka silnika na centralnym wyswietlaczu powinien pojawic sie kod błędu.
W momencie problemu z biegami także powinien pojawic sie kod błedu.
Na razie zgaduje bo nie wiem jaki to konkretnie fastrak. Nr seryjny
Zwróć na to uwagę.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Fastrac 3190

Postprzez ygrek1977 » 23 Lip 2011 08:14

Nie wiem jaki numer seryjny jest tej maszyny, jedna jeżeli chodzi o silnik to często producenci maszyn z silnikami cumminsa określają taki błąd (świece żarowe i kontrolka silnika) niskie cisnienie na listwie paliwowej (common rail) może być to spowodowane nawet lekkim zapowietrzaniem się silnika i inne... Osobiście miałem taki problem z innym typem ciągnika z silnikiem Cumminsa, problem był z zaworem bezpieczeństwa na listwie paliwowej common rail'a, objawy były bardzo podobne.

ygrek1977
Fizol


Fastrac 3190

Postprzez dawidg2 » 23 Lip 2011 10:30

Dealer mi mówił że raz mieli taki problem że korek w baku nie wpuszczał powietrza i traktor dziwnie chodził i właśnie szalał ten czujnik niskiego ciśnienia na listwie. tylko ten 3190 to chyba na pompie wtryskowej jeszcze.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Fastrac 3190

Postprzez adamkołodziej » 31 Lip 2011 12:29

Witam a wiec numer seryjny podaje SLPFT 178650643102 przypominając ze ten Fastrac niema układu (common rail)
mam jeszcze jedno pytanie czy Fastrak z przyczepa o dopuszczalnej masie calkowitej 18 ton musi miec viatool te czytniki na drogi dziekuje za odpowiedz.

adamkołodziej
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 14:01

Maszyna: JCB 3190


Fastrac 3190

Postprzez adamkołodziej » 18 Wrz 2011 22:00

WITAM PONOWNIE SZUKAM KONKRETNEGO FACHOWCA OD CIAGNIKOW JCB FASTRAC ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT TEL.506629277

adamkołodziej
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 14:01

Maszyna: JCB 3190


Fastrac 3190

Postprzez serwisant » 19 Wrz 2011 20:37

Prosze o podanie kodów błędów jakie wyświetlają sie w czasie kiedy wystepuja objawy o jakich Pan pisze.
Skąd Pan jest jaki rejon Polski
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Fastrac 3190

Postprzez adamkołodziej » 22 Wrz 2011 22:27

Witam podaję kody jakie wyskakują err 002 err do40 dzieki za pomoc

adamkołodziej
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 14:01

Maszyna: JCB 3190


Fastrac 3190

Postprzez serwisant » 27 Wrz 2011 17:28

Witam Pana.
Problem z Pana fastrakiem tkwi prawdopodobnie w czujniku prędkości wału korbowego silnika, lub w wiazce która łaczy ten czujnik ze sterownikiem silnika.
W momencie kiedy sterownik "nie zna" połozenia wału korbowego lub jego pozycji "odcina" dawkę paliwa do wartości domyslnej bezpiecznej. Stąd spadek mocy.
Niestety jest to usterka trudna do zdiagnozowania z uwagi na jej sporadyczne wystepowanie. Jezeli błąd jest aktywny - czyli występuje cały czas , prościej jest wykonac pomiary i na tej podstawie stwierdzić co jest uszkodzone. W tym przypadku pisze prawdopodobnie z przewaga raczej pewne.
Chciałbym unknąc sytuacji , że kupi Pan czujnik ( ok 500 zł) błąd nie ustapi i uzna Pan moja porade za nie trafioną.
Niestety JCB nie podaje parametrów samego czujnika tak więc jedyny sposób sprawdzic wiazke i "podmienić czujnik"
Pozdrawiam
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Fastrac 3190

Postprzez MTechnics » 28 Paź 2011 20:18

serwisant napisał(a):Witam Pana.
Problem z Pana fastrakiem tkwi prawdopodobnie w czujniku prędkości wału korbowego silnika, lub w wiazce która łaczy ten czujnik ze sterownikiem silnika.
W momencie kiedy sterownik "nie zna" połozenia wału korbowego lub jego pozycji "odcina" dawkę paliwa do wartości domyslnej bezpiecznej. Stąd spadek mocy.
Niestety jest to usterka trudna do zdiagnozowania z uwagi na jej sporadyczne wystepowanie. Jezeli błąd jest aktywny - czyli występuje cały czas , prościej jest wykonac pomiary i na tej podstawie stwierdzić co jest uszkodzone. W tym przypadku pisze prawdopodobnie z przewaga raczej pewne.
Chciałbym unknąc sytuacji , że kupi Pan czujnik ( ok 500 zł) błąd nie ustapi i uzna Pan moja porade za nie trafioną.
Niestety JCB nie podaje parametrów samego czujnika tak więc jedyny sposób sprawdzic wiazke i "podmienić czujnik"
Pozdrawiam


Witam

Widzę Panie serwisant że na temat elektroniki to ty za dużo nie wiesz - skoro sprawdzenie sprawności czujnika prędkości wału korbowego w twoim przypadku możliwe jest jedynie na "podmiankę" - z braku parametrów podanych przez producenta :lol: .
Takie rzeczy diagnozuje się w dość krótkim czasie, nawet jeżeli usterka jest sporadyczna, są odpowiednie techniki które to umożliwiają, niestety na wiedzę pracuje się parę lat, a sama dokumentacja serwisowa do maszyny nie zawsze wystarczy. :)
WEDŁUG MNIE CHCESZ NACIĄGNĄĆ KLIENTA NA NIEPOTRZEBNY WYDATEK !!!
Może zaproponujesz klientowi podmianę silnika, naprawiając cokolwiek trzeba mieć elementarną wiedzę na ten temat, a robienie z siebie fachmana tylko dlatego że ma się dostęp do dokumentacji serwisowej trochę nie jest na czasie (dzisiejsze czasy od fachowców wymagają umiejętności myślenia :idea: a nie czytania i wertowania dokumentacji), a co zrobisz jak producent rzeczywiście pominie jakąś poważniejszą procedurę diagnostyczną - powiesz klientowi żeby podmienił maszynę na tę od sąsiada.


Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Fastrac 3190

Postprzez serwisant » 28 Paź 2011 22:06

Zemsta jest słodka
Nie mam zamiaru nikogo naciągnąć bo nie sprzedaję części ani usług
Nie mam zamiaru wchodzić z tobą w polemikę ponieważ twoja odpowiedź do tego tematu nie wnosi nic.
Potraktowałeś to jeszcze raz jako okazje do pochwalenia sie swoją wiedzą ( jak w temacie o resecie łyżki) No i cóz z tej wiedzy skoro ani słowa na temat jak rozwiązać problem. Może posiadasz tylko wiedze teoretyczną?
Moja odpowiedź jest konkretna i w zasadzie rozwiązuje problem.A o to chyba chodziło zakładającemu temat
Chyba jeszcze zbyt krótko pracujesz w tym fachu skoro wszystko dla ciebie jest mierzalne. policzalne i przewidywalne.Chyba jeszcze nie stanąłeś przed poważnym wyzwaniem kiedy wszsystko to czego sie nauczyłeś w szkole nie sprawdza się.
No ale cóż może poprostu jestes genialny w swoim fachu, czego ci życzę.


PS pisanie dużymi literami ni jest zgodne z regulaminem
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej