wibako

Fastrac elektronika hydrauliki zew.

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac elektronika hydrauliki zew.

Postprzez Agred » 23 Lis 2011 00:05

Marka i model maszyny: Fastrac 3190 Plus
Rok produkcji: 2003

Posiadam Fastraka 3190 Plus. Mam kłopot z elektroniką hydrauliki zewnętrznej. Działa obecnie tyko jedno gniazdo. Poszukuję serwisu który zlokalizuje usterkę a nie wymieni cały układ jak do tej pory mi proponowano. Znacie dobrych elektroników z zakresu ciągników rolniczych polećcie.
Pozdrawiam

Agred
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lis 2011 23:37

Maszyna: Fastrac 3190 Plus


Reklama

simmet

Fastrac elektronika hydrauliki zew.

Postprzez serwisant » 26 Lis 2011 09:18

Witam
A co dzieje sie z pozostałymi sekcjami? Nie reagują, jest zbyt mały przpływ? Jakie kody błedów sie wyświetlają?
Może wystarczy tylko kalibracja?
Często układ elektroniczny, który zabudowany jest wewnątrz zostaje potraktowany przez wilgoć zaśniedzieć wręcz nawet potrafi skorodować. wtedy marna szansa na ratunek. Co innego kiedy jest mechaniczne uszkodzenie elementów (suwaki) od tego też sa kody błędów, wtedy mozna próbować ratowac taki element.
Niestety najczęściej kończy się to wymianą całej sekcji.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Fastrac elektronika hydrauliki zew.

Postprzez Agred » 01 Gru 2011 02:20

Dziękuję za odpowiedź. Gdy go kupiłem to hydraulika zadziałała ale po kilku czynnościach coś zaczęło się dziać niedobrego albo sekcje nie działały albo nawet działała inna sekcja niż włączany klawisz. Później przestały działać, teraz działa tylko brązowy ale tylko jedno gniazdo i w nim działa regulacja ilości przepływu. Kalibrację miałem robioną był podmieniony sterownik czyli skrzynka z pod siedzenia pasażera. Były też podmieniane płytki elektroniczne w rozdzielaczach. Efekty były różne czasami coś zaczęło działać później przestawało. Aktualne kody błędów; po włączeniu stacyjki V019 po uruchomieniu V007 i V000, gdy włączy się brązową sekcje to X 016. To są aktualne kody kiedyś były inne ale nie mogę znaleźć zapisków. Do tej pory gdy ktoś przyjechał do naprawy to tylko płaciłem za dojazd i na tym sprawa się kończyła czyli nie było trwałej poprawy. Jeszcze jedno gdy chodzi na wolnych obrotach to są skoki w oświetleniu kabiny czyli żarówka czasami świeci jaśniej lu troszeczkę słabiej. Regulator napięcia w alternatorze był wymieniany.

Pozdrawiam A. Kwiatkowski

Agred
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lis 2011 23:37

Maszyna: Fastrac 3190 Plus


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej