wibako

Ciągnik Ursus

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Ciągnik Ursus

Postprzez Ursus » 09 Kwi 2006 12:32

Witam!!!

URSUS C-45

Image

Jeśli ktoś ma fotki albo gdzieś niedlaeko od niego stoi taki ciągnik to proszę o wklejanie fotek :D
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Reklama

simmet

Postprzez Zenek13 » 29 Kwi 2006 16:08

ty z kąd wziołołeś zdjęcie mojego traktora.
Jak nim w polu oram 4 skibowcem to ludziom gały malo nie powyłażą.
Mam problem żeby części do niego kupić ale narazie chodzi jak burza.

Zenek13
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 29 Kwi 2006 16:06

Postprzez rudesmen » 30 Kwi 2006 09:09

http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi&q=
wchodzisz tam wpisujesz co chcesz i masz full zdjęc :)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez Zenek13 » 30 Kwi 2006 10:16

Ej ludzie nie wieta gdzie kupić panewki do tego sprzęta bo juz mi się znudziło podkładanie foli aluminiowej pod te stare. Chodzi ale szybko sie wycierają.

Zenek13
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 29 Kwi 2006 16:06

Postprzez Ursus » 01 Maj 2006 11:01

Części można nabyć np. na zlocie w Wilkowicach koło Leszna. Jest także parę firm dorabiających to i tamto do tego ciągnika.
Przy okazji - Zenek13 - mógłbyś przesłać mi foteczki Twojego sprzętu??? Bardzo byłbym wdzięczny :D Oto mój email: ursus451@gmail.com
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Postprzez Ursus » 07 Cze 2006 21:02

Szkoda, że ten temat jest tak mało popularny i odwiedzany :( Jeśli ktoś interesuję się ciągnikami rolniczymi starymi i nie tylko to proszę o kontakt :)
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Postprzez rumun19 » 21 Cze 2006 15:05

Witam.Toi jest mój pierwszy post na tym forum.Bede cały czas tylko siedizał w dziale maszyny rolnicze,bo wiem bardzo duzo zeczy na temat maszyn rolniczych.Co do tematu to Ursusy moze nie są najlepsze na świecie ale są troche dobrze.Plusem jest mała cena a minusem hydraulika.Ale i tak wielu polskich rolników kupuje Ursusy z fabryki bo są o wiele tańsze cześci zamienne i serwis jest tani

Awatar użytkownika
rumun19
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 20 Cze 2006 21:44
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Zenek13 » 22 Cze 2006 21:44

No widze że jestes prawdziwy rolnik ale co do ursusów to powiedz mi inny trakitor lepszy od ursusa???

Zenek13
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 29 Kwi 2006 16:06

Postprzez rumun19 » 25 Wrz 2006 12:58

Widziałem w niedziele na targach Agro Show w Bednarach stosiko Ursusa :roll: Z pozoru maszyny wygladały bardzo fajnie,tylko jak sie podezło :lol: Wersja 1934 z tyłu nie miała łaczenia siłownika z tuzem,tylko wolny element do łączenia sobie wisiał,i tez tak było z modelem 1634.Poprostu smiac i płakac sie chce

Awatar użytkownika
rumun19
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 20 Cze 2006 21:44
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Ursus » 18 Paź 2006 22:48

A masz może jakieś fotki z tych targów ?? Może jakichś starych ciągników ?? Jeśli tak to daj znać na GG :)
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Postprzez Bartek » 27 Lis 2006 20:44

U mnie przy wjeździe na stacje paliw stoi taki jako reklama.

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Balbina » 27 Lis 2006 23:42

pod moja szkola stoi taka hybryda lanz-buldoga z ursusem, dziwna maszyna ale ladna i ponoc mozna by ja jeszcze odpalic... tylko lampy zaginely w akcji, ale to maly problem, mozna je przy odpalaniu zastapic czymsis innym :D no i zastanawialam sie zawsze iloma litrami oleju trzeba by ta bestie zalac zeby pojechala :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lis 27, 2006 10:48 pm ]
a swoja droga to sie zastanawiam czy w ogole ktos z was wie jak taka maszyne odpalic :lol: :lol: :lol: kiedys wiedzial to jeden mechanik w pegeerze i nikomu nie mowil jak sie traktor odpala, bo mogl prace stracic, to nie to co dzis ze kazdy idiota wie ze trzeba kluczyk przekrecic... Gadalam z pewnym dziadkiem, ktory swoja kariere zaczynal od podobnych ciagnikow... a nauczyl sie je odpalac podgladajac przez szpare w drzwiach stodoly straszego operatora :) niestety nad silnikiem olejowym trzeba popracowac, aby ruszyl... zreszta czasy maszyn z silnikami olejowymi niestety minely... a szkoda bo chetnie bym sobie posluchala Lanz Buldoga na chodzie, teraz jedyna okazja to zlot w Wilkowicach.

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez Feniks » 28 Lis 2006 20:48

Balbina napisał(a):...
to nie to co dzis ze kazdy idiota wie ze trzeba kluczyk przekrecic...




No wiesz niestety są tacy którzy o tym nie wiedzą. Mój jeden kumpel wsiadł kiedyś do nowego zetora i szkuał startera pod deską rozdzielczą. Myślałem że padne ze śmiechu jak to zobaczyłem. Można jednak gościa wytłumaczyć, bo wcześniej nie widział niczego poza C-330 i C-360.

Awatar użytkownika
Feniks
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 25 Mar 2006 19:13
  • Miejscowość: Piątek

Postprzez Balbina » 28 Lis 2006 23:11

hehe spooko jak to mawia pewna bardzo madra osoba (z gatunku madrosci pegeerowskich) "sa ludzie i parapety ale zeby sie klamka urodzic to naprawde jest przegwizdane" :mrgreen:

no ale ciekawi mnie czy ty bylbys taki wesoly gdybys mial odpalic zabytkowy traktorek :?: podejrzewam ze nie gdzies umknelo by poczucie humoru :lol:

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez Ursus » 14 Gru 2006 20:54

Jeśli chodzi o to czy ktoś wie jak odpalić taki ciągnik to ja się melduje że wiem :) A Balbina mogłabyś może jakieś fotki zrobić tego ciągnika co stoi pod Twoją szkołą?? I najlepiej podesłać na maila: ursus451@gmail.com
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Postprzez Balbina » 15 Gru 2006 12:18

Ursus, no jak dorwe cyfrowke to zrobie, bo nie mam niestety swojej, ale postaram sie pozyczyc od kumpelki i wrzucic fotke na forum. hehe jak sie wkurze to zanim skoncze szkole jeszcze odpalimy z kumplem ten ciagniczek :D byles moze w tym roku w Wilkowicach na zlocie starych ciagnikow :?: bo ja tam przejazdem wlecialam co prawda nic ciekawego nie bylo, ale troszke sprzetu zawsze... mam nadzieje ze teraz latem bedzie wiecej maszyn na tym zlocie

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez Ursus » 16 Gru 2006 22:11

Jak mogło mnie nie być :twisted: Oczywiście że byłem miałem nawet tam na jednym ze stoisk swój model. A czemu Twoim zdaniem nie było nic ciekawego ?? Dla mnie to tam zawsze jest ciekawie :D A w przyszłym roku to mogę Ci zagwarantować, że będzie jeszcze ciekawiej :D
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Postprzez Balbina » 16 Gru 2006 22:53

hmmm no mam nadzije, co prawda ja bylam tam przelotem, smigalismy z ekipa nad jeziorko :D no a na nastepny rok postaram sie dotrzec na 100% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez Ursus » 17 Gru 2006 11:01

Zapraszam serdecznie - jak będę już znał dokładną datę przyszłorocznego zlotu to napewno dam tutaj znać :D
Image

Awatar użytkownika
Ursus
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Kwi 2006 14:24
  • Miejscowość: Oborniki Śląskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej