wibako

Ciągnik na budowe

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Re: Ciągnik na budowe

Postprzez toro0011 » 13 Lut 2012 23:48

Tu musze sie zgodzic, przyznam sie ze nawet nie jechalem jakims lepszym ciagnikiem (bylem operatorem innego typu maszyny) ale automatyka tzw fabryczna w tego typu maszynach jest czesto nie przemyslana pod katem uzytkowym z tego co zauwazylem a ja przyznam sie jestem jej zwolennikiem ale gdy jest produkowana i wdrazana przez firme ktora sie w niej specjalizuje Rexroth, sauer danfoss, parker, linde itd. ja lubie system plus1 danfoss-a - mozna ustawic praktyczne wszystko (gdy zamontuje sie pomiar skoku tloczyska mozna pozycjonowac silowniki np). Pytam gdyz myslalem ze nie lubicie/lubisz tego typu rzeczy - nie kazdy ja kocha zwlaszcza starsi uzykownicy oczywiscie nie generalizuje. Jesli chodzi o ciagniki mi (teoretyzuje gdyz nie jest mi zwyczajnie potrzebny) podoba sie valtra direct T 202 - skrzynia 4 biegowa plus hydrostatyczna przekladnia zwarta linde K2. A ty masz jakiegos faworyta?

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Reklama

simmet

Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 14 Lut 2012 00:05

tak jcb 8310 dalej ;p case quatrack 600 challenger fendt 936 vario jeżeli mówimy o większych maszynach również CASE MAGNUM :wink: jedne z lepszych maszyn według mnie również nowa seria JD seria 8
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Ciągnik na budowe

Postprzez toro0011 » 14 Lut 2012 00:40

Dj_Francuz napisał(a):tak jcb 8310 dalej ;p case quatrack 600 challenger fendt 936 vario jeżeli mówimy o większych maszynach również CASE MAGNUM :wink: jedne z lepszych maszyn według mnie również nowa seria JD seria 8


Jesli dobrze pamietam jcb ma przekladnie cvtm (mozna by ja tak nazwac) - jesli juz mowa o tego typu rzeczach to ja w ramach riposty :) rzucam http://www.youtube.com/watch?v=M139j2WZByo - przekladnia icvd http://www.youtube.com/watch?v=uEeINQCPHG8 (tu w ladowarce ale w rigitrac-u dziala tak samo) a ostatnio zaczeli sie bawic w naped elektryczny http://www.rigitrac.ch/index_htm_files/EWD%20120.pdf
gdyz nie ma rynku silnikow hydrostatycznych wysokomomnetowych o zmiennej w sposb ciagly pojemnosci skokowej - coz i tak musieli zastosowac przekladnie planetarna by uzyskac jakas ludzka wartosc sily napedowej(trakcji)- taki wywod przyszedl mi do glowy :idea:
Ostatnio edytowany przez Jooras, 14 Lut 2012 00:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie zamknełeś znacznika cytatu, edytowałem.

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Re: Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 14 Lut 2012 14:53

maszyną się miło pracuje i nie ma ze np komputer nie pozwoli Ci na ruszenie z taką ilością gazu na takim biegu a w nowszych problem :D

Powiem wam szczerze, że dźwięk Johna pod obciążeniem jak mu przyciśniesz więcej gazu - niezastąpiony :D

Osobiście nie lubię zbytniej ingerencji elektroniki w maszynę. Wolę proste konstrukcje. Miałem okazję niedawno rozmawiać z posiadaczem Claasa Ariona. Znajomy kupił nowego. Pierwszy sezon, wyjechał na łąki. Zaczęło zajebiście padać. Po kolei przepadały mu biegi. Został mu tylko jeden bieg n którym wrócił do domu. Wezwał serwis, bo maszyna na gwarancji. Przyjechali, osuszyli i po sprawie. Okazało się, że zamokły elektrozawory przy skrzyni biegów i dlatego zginęły mu biegi.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 14 Lut 2012 15:35

no widzisz i w nowym ciągniku wysiadła elektronika przy kontakcie z wodą
tak samo jest z terenówkami był test kiedyś
do LR napakowali elektroniki ile wlezie i wysłali w podobną trase do dakaru drugi egzemplarz był bez elektorniki dojechał drugi bo w pierwszym czujniki wariowały komputer pokazywał chore błędy :D
myślicie że dalczego w przeprawówkach wszystko zwiazane z elektroniką ogranicza się do minimum? bo pojazd ma przejechać z punktu A do punktu B a nie robić problemy
http://www.youtube.com/watch?v=Vh64NQvZCQM
i niech ktoś mi powie ze MTZ jest złym ciągnikiem to sie zdenerwuję bo nie chodzi mi tylko o ten film jest za dużo mitów o mtzach a za mało prawdy a najczęściej mity tworzą posiadacze innych ciągników bo wypowiadają sie a moje lepsze tylko z czystej zazdrości i dziwne sie opinią innych, prawdą jest to że nadal produkują BELARUSy i to w coraz lepszych wersjach
http://belarus-tractor.com/en/main.aspx
ciągnik dla prostych ludzi bez zbędnej elektroniki a co do wycieków bo zaraz ktoś zacznie o tym pisać czasami wystarczy mocniej dokręcić śrubki lub zmienić uszczelki na inne
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Ciągnik na budowe

Postprzez toro0011 » 14 Lut 2012 22:01

peckiel napisał(a):
maszyną się miło pracuje i nie ma ze np komputer nie pozwoli Ci na ruszenie z taką ilością gazu na takim biegu a w nowszych problem :D

Powiem wam szczerze, że dźwięk Johna pod obciążeniem jak mu przyciśniesz więcej gazu - niezastąpiony :D

Osobiście nie lubię zbytniej ingerencji elektroniki w maszynę. Wolę proste konstrukcje. Miałem okazję niedawno rozmawiać z posiadaczem Claasa Ariona. Znajomy kupił nowego. Pierwszy sezon, wyjechał na łąki. Zaczęło zajebiście padać. Po kolei przepadały mu biegi. Został mu tylko jeden bieg n którym wrócił do domu. Wezwał serwis, bo maszyna na gwarancji. Przyjechali, osuszyli i po sprawie. Okazało się, że zamokły elektrozawory przy skrzyni biegów i dlatego zginęły mu biegi.

I tu wlasnie jest sprawa o ktorej mowilem - jak zlaczki elektryczne czy cewki mogna zamoknąć??? pozalowali na zlaczki deutsch za kilka zlotych?? Jak dla mnie kupujac maszyne (np nowa) za gruba kase oczekuje ze podwozie jest IP69 i wszystko w temacie - jesli tak nie jest to sie nazywa oszukiwanie klienta. Jesli chodzi o lannen-a - nie raz prace prowadzilismy w terenie mozna powiedziec podmoklym i nic nigdy sie nie stalo a woda siegala na 3/4 wysokosci kola

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 14 Lut 2012 22:30

jesli chodzi o lannen-a

No właśnie. Możesz nam powiedzieć coś więcej o tej marce? Zainteresowała mnie ta maszyna. Przeczytałem pod twoim awatarem, poszukałem po necie i powiem, że zrobiła na mnie wrażenie.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 14 Lut 2012 23:24

kiedyś słyszałem ze jest to tańsza wersja HUDDIG i słabsza ale mam nadzieję ze kolega się wypowie szerzej na ten temat bo maszyna ciekawa nie wątpliwie zachęcająca możliwościami :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez Jooras » 14 Lut 2012 23:42

Panowie ale czy to jest temat o Lännenie czy Huddigu ? No troszkę nie za bardzo, więc nie odbiegajmy od tematu.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Ciągnik na budowe

Postprzez toro0011 » 15 Lut 2012 23:54

Zapraszam do dzialu inne koparki - tam mam swoj temat - postaram sie czesto go edytowac a co najwazniejsze w sposob ciekawy i rzetelny

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Ciągnik na budowe

Postprzez wyspa » 05 Mar 2012 18:28

Koledzy a co myślicie o starym poczciwym Ursusie 16? Może już trochę przedpotopowy ale dość ciężki, mocny, a przede wszystkim tani w zakupie, a i części niedrogie, łatwo dostępne. Problemem może być prędkość bo większość 25km/h, ale jest też szybka skrzynia do 40km/h.
Sprzedaż kręgów i przepustów betonowych.
Usługi budowlane woj. Podlaskie. Tel 603849552

Awatar użytkownika
wyspa
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 15 Maj 2008 13:12
  • Miejscowość: Podlaskie

Maszyna: Cat 434E


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 05 Mar 2012 21:42

ursus? heh ja bym sie w to nie pakował można mieć starszy zachodni ciągnik w którym silnik pracuje elegancko za podobne pieniądze szukaj renault :wink: mało Ci spali a nie tak jak ursus czy zetor komfort pracy inny
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 06 Mar 2012 11:43

Ja też bym się nie pchał w Ursusa czy Zetora 6 cylindrowego. Porażka totalna w komforcie pracy nawet z tą szybką skrzynią. O spalaniu lepiej nie wspominać, bo to smoki aż wir w zbiorniku :D
wyspa Jestem z okolic Dąbrowy Białostockiej i mam tam znajomego, który ma właśnie Zetora 16245 do odśnieżania. Być może znasz tego człowieka. Może ci powiedzieć parę szczegółów na ten temat.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez wyspa » 06 Mar 2012 17:40

Dzięki kolego, ale puki co nie śpieszę się z tematem bo niedawno kupiłem Zetora Proxime 100 z ładowaczem i na razie mi wystarczy, tak tylko sobie gdybam.
Szczerze to nie kojarzę u nas takiego Zetora, tylko JD pewnej dobrze znanej firmy w naszej okolicy odśnieżały tej "mini zimy" w Dąbrowie.
peckiel a czy ty nie jesteś czasem z Suchowoli?
Sprzedaż kręgów i przepustów betonowych.
Usługi budowlane woj. Podlaskie. Tel 603849552

Awatar użytkownika
wyspa
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 15 Maj 2008 13:12
  • Miejscowość: Podlaskie

Maszyna: Cat 434E


Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 06 Mar 2012 21:12

wyspa jestem z Suchowoli. Takiego Zetora ma mniej znana firma :wink: , która robi na drogach wojewódzkich, odcinki Dąbrowa - Lipsk, Dąbrowa - Nowy Dwór, Dąbrowa - Sokolany. Na pw lub gg moge ci napisać o kogo chodzi jak jesteś zainteresowany :D
Ja zimą robię na odcinku Suchowola-Dąbrowa. Nasz John latał trochę w stronę Dąbrowy.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez grzegorz200 » 06 Mar 2012 21:45

..no to panowie...trzeba sie spotkać i temat przedyskutowac na żywo.. :)
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 06 Mar 2012 21:46

grzegorz200 myślę, że nie głupi pomysł :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Mechanik Gwarancyjny » 30 Maj 2012 22:52

zastanow sie nad fendt 515c za te pieniadze znajdziesz cos ladnego i z przednim tuzem to sa mocne maszyny i z czesciami zamiennymi niema problemu

Mechanik Gwarancyjny
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Maj 2012 23:15

Ciągnik na budowe

Postprzez Jooras » 01 Cze 2012 20:41

Ostatnie wpisy były z marca więc ciągnik już pewnie zakupiony. Nie ma co odgrzewać kotleta.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej