wibako

Ciągnik na budowe

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Ciągnik na budowe

Postprzez johnson23 » 11 Lut 2012 15:35

Interesuję sie zakupem ciągnika rolniczego do firmy budowlanej. Potrzebny byłby do ciągania maszyn niskoodwoziówką, wożenia ziemi i materiału. Do tego chciałbym dokupić widły i zamiatarkę. Jaka jest najlepsza firma i jakiej wielkości ciągnik byłby mi potrzebny??

johnson23
Młodszy operator

  • Posty: 113
  • Rejestracja: 21 Lis 2009 21:35
  • Miejscowość: Zach-Pom
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Ciągnik na budowe

Postprzez pawelm » 11 Lut 2012 15:38

A ile waza te maszyny i pod jakia przyczepa mialby chodzic?

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Re: Ciągnik na budowe

Postprzez johnson23 » 11 Lut 2012 15:44

Niskopodwoziówki też nie mam, najciąższa jaka miałabybyć wożono to Okejka ok 15t. Reszta to od 2t do 12t

johnson23
Młodszy operator

  • Posty: 113
  • Rejestracja: 21 Lis 2009 21:35
  • Miejscowość: Zach-Pom
  • Pochwały: 2

Ciągnik na budowe

Postprzez Jooras » 11 Lut 2012 15:53

nowy używany? przedział finansowy?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Ciągnik na budowe

Postprzez pawelm » 11 Lut 2012 16:23

Ja bym szukal cos ok.150koni to jest chyba najbardziej optymalna moc.Ja mam naprzyklad ciagnik 110 koni i z przyczepa 10ton daje sobie rade.Co do marki to zalezy jaki przedzial finansowy.

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 11 Lut 2012 16:26

Do takiej niskopodwoziówki te chociaż 150 KM żeby miał. Sam kupiłem nie dawno ciągnik, który ma służyć właśnie to podobnych celów co u ciebie. Szukałem w wielu markach, przewalałem, jeździłem i oglądałem.
Kupiłem John Deera 7700 z 1995 roku. 6 cyl. moc 150 KM. Waga 7,5 tony. Ciągnik ma bardzo mocną skrzynię biegów Power Quad. Na każdym biegu masz 4 półbiegi, które zmieniasz bez sprzęgła pod obciążeniem. Obowiązkowo TUZ z przodu tylko, że bez WOM-u, a dla ciebie do zamiatarki WOM by się przydał. Skrzynia biegów 40 km/h. Teraz myślę o zakupie do niego tandemu wywrotki. Spokojnie 20 ton pociągnie.
Ciągnik niesamowicie mocny. Składany w oryginale w USA. Części dostępne bez problemu. Ceny nie są wygórowane nawet u Dealerów.
Siła wypróbowana - wyciągam nim wywrotki 35 tonowe. Ostatnio po ciężkim terenie ciągnąłem zestaw niskopodwozie+DAF. Kierowca nawet nie musiał biegu załączać w DAF-ie :D
Jestem zadowolony. Na prawdę polecam.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 11 Lut 2012 23:37

to już wiem kogo jaśka z pługiem widziałem na AF :D no stan ładny nie powiem nie powiem :wink: 150KM to takie minimum bo zależy jaką przyczepę potem zapnie chodź powiem Ci ze te stare JD są bardzo mocne znajomy obok siebie ma spółdzielnie w której pracują są to JD starej seri 8xxx o mocy ponad 200KM jeden ma 18tyś mtg a drugi 16 a roczniki nie są stare w sezonie nie są praktycznie gaszone i awarii w nich nie ma więc jeżeli chodzi o serie JD 8xxx to szczerze polecam maszyny nie do zajechania
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez dawidg2 » 12 Lut 2012 00:20

U mnie latają nowsze 6420 i 6920 i ciągają albo dwie 12 tonowe, albo jeden tandem 20 ton. Lata też Fendt 718 ale to z tridemem 30 tonowym, ale on głównie po drodze.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Ciągnik na budowe

Postprzez johnson23 » 12 Lut 2012 13:12

Dzięki wszystkim za odpowiedz. Budżet to 100-150tys. Sprzęt raczej używany. Mam tylko obawy, że taki DJ 150konny będzie trochę za duży na miasto. głównie będzie potrzebny do wożenia palet kostki i jakiś elementów z rozbiórek, zagęszczarek itp. Większych prac ziemnych raczej nie dam rady jedną przyczepą robić. Lepiej wynająć wozy i raz dwa zrobić robotę. Tylko w sumie tak jak piszecie do ciągania maszyn na niskopodwoziówce potrzebne jest coś większego. Kurde ciężko będzie się zdecydować. To jakie firmy brać pod uwagę, John Deere i co jeszcze??

johnson23
Młodszy operator

  • Posty: 113
  • Rejestracja: 21 Lis 2009 21:35
  • Miejscowość: Zach-Pom
  • Pochwały: 2

Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 12 Lut 2012 13:42

to już wiem kogo jaśka z pługiem widziałem na AF :D no stan ładny nie powiem nie powiem :wink:

Tak, tak zgadza się to moje cacko.

7 i 8 seria JD jest duża gabarytowo, ale najmocniejsza i najwytrzymalsza. A w takim budżecie to w ładnym stanie znajdziesz coś z 7 serii. Jeśli chcesz ciągać niskopodwozie to musi mieć te 150 KM.

Z innych marek Fendt jest dobry tylko, że drogi w zakupie. Stare trupy kosztują sporo, nie mówiąc o nowszych modelach. Z innych marek Case jest dość dobry tylko, że z silnikiem Cumminsa.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 12 Lut 2012 15:27

również RENAULT i NH seria TM myślę że w zasięgu ale TM to najlepsze modele to 165 bo 190 to porażka Renatke można wyrwać za rozsądne pieniądze sprzęt ekonomiczny z częściami nie ma problemu to taki troche fendt w innym kolorze :D
http://otomoto.pl/renault-tx-155-A132369.html
http://otomoto.pl/renault-ares-735-rz-A90376.html
http://otomoto.pl/renault-claas-ares-83 ... 14091.html
http://otomoto.pl/renault-175-74-A136187.html
peckiel chyba nie muszę dużó mówić ze stosunek renault mocy do ceny jest o wiele lepszy niż JD a z awaryjnością podobnie :wink: fakt może i w jd jest minimalnie lepszy komfort
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez grzegorz200 » 12 Lut 2012 16:44

przez kilkanaście ładnych lat pracowałem w serwisach ciągnikowych,rózne marki się przewijałyza i myślę że , takie pieniadze, to mozna pomysleć o Valtrze serii N...ma bardzo dobry uciąg, przekalibrowanie jej na wiekszą prędkość nie stanowi problemu.silniki sisu są naprawdę oszczędne.jest naprawdę mało awaryjna.każda w standardzie ma podgrzewany elektrycznie blok.nie mam złego zdania o renaulcie ,czy JD...używane , a co za tym idzie starsze też maja wiele zalet..przed ewszystkim sa proste w budowie i tez mało awaryjne..chociaż JD nie nalezy do najoszczędniejszych, to z częściami nie ma problemu...Renault zaś to obecny Class..sporo num. kat. części się zgadza..co do ciagania przyczep, to wazne tylko jest aby ciągnik posiadał inst. pneumatyczną, bądz hydrauliczną hamulcową, bo w niektórych przyczepach zwłaszcza z zachodu są hamulce hydrauliczne.do każdego mozna cos takiego dołożyć, ale to jednak dodatkowy koszt, i przy sprzęcie sprowadzanym trzeba na to zwrócić uwagę...
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 12 Lut 2012 18:16

Dj_Francuz, i właśnie ten stosunek ceny Renówki do John Deera wiele mówi o jakości Renówek. :D
Seria 7 to jest John Deere z krwi i kości. Wszystko spod znaku Johna, silnik, skrzynia i wszystkie podzespoły. Renówki to składaki.

Tak jak kolega grzegorz200, pisze. Ważne żeby miał instalację pneumatyczną lub hydrauliczną do hamulców. Do niskopodwozia najlepiej pneumatyka żeby była.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez dawidg2 » 12 Lut 2012 19:49

U mnie skład budowlany ma Valtre i ciąga 3 osiową przyczepę wożą kostkę itp, był raz u mnie po palety od kostki. Model chyba 111 nie powiem dokładnie bo miał ładowacz z przodu. No i Valtra zeszło roczna bo niedawno kupili.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 12 Lut 2012 22:43

hm może nie przesadzał bym z wyższością serii Jd 7xxx bo jednak najsilniejsza i najmniej zawodna jest 8xxx ale to już inna liga jeżeli chodzi o moc i cenę zakupu :wink: a zapytam miałeś styczność z RENAULT co twierdzisz ze gorsza od JD ? :D
http://konedata.net/ można porównać sobie dane zarówno JD jak i reni uwierz mi RENAULT nie są słabe ciągniki moze i składak ale na zajebis..tych podzespołach
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 12 Lut 2012 23:25

Dj_Francuz, miałem styczność z Renówkami. I to w takich warunkach, że ogień dostawały cały dzień. Jeśli chodzi o ich zajebiste podzespoły nie powiedziałbym żeby silnik MWM-a był zajebisty. Częsta ich przypadłość to np. urywające się korbowody.
Sprawa druga to. Silniki montowane w JD 7700, 7800 czyli 7 serii konkretnie model silnika 6076, montowany był także w serii 8 a konkretnie 8100, 8200, 8300 miały silnik, który występował w 7 serii. Kolejną sprawą jest to, że skrzynia biegów Power Shift także montowana była w tych obu seriach.

Dlatego wydaje mi się, że stwierdzenie
nie przesadzał bym z wyższością serii Jd 7xxx bo jednak najsilniejsza i najmniej zawodna jest 8xxx

nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego że to są powiązane ze sobą podzespołami maszyny. Nie stwierdzam wyższości tylko próbuję pokazać, że te serie mają bardzo dużo wspólnego a zarazem pod względem zawodności nie ma co ich porównywać.
Pod względem siły jak najbardziej, ponieważ te maszyny różnią się i to znacznie mocą.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 13 Lut 2012 00:17

ok może trochę przesadziłem przyznaje ale masz racje seria 7 jest mniejszym i słabszym bliźniakiem 8ki, zgodzisz sie na pewno ze mną ze maszyny nie zawodne i nie ma w nich tak jak w tych nowszych tyle plastiku i elektroniki która nie zawsze jest dobra. w tych starszych maszynach czuć moc dźwięk turbiny silnika na wyższych obrotach aż miłe dla ucha
http://www.youtube.com/watch?v=cyc5Yj904rA dźwięk silnika hm przy obciążeniu to jest to fakt ekonomiczność nowszych idzie na + ale czy zawsze chodzi tylko o spalanie?
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Ciągnik na budowe

Postprzez peckiel » 13 Lut 2012 19:48

zgodzisz sie na pewno ze mną ze maszyny nie zawodne i nie ma w nich tak jak w tych nowszych tyle plastiku i elektroniki która nie zawsze jest dobra

W tym się zgodzę w 100%. Właśnie dlatego wybrałem John Deera ze starszych lat. Może i z przebiegiem, ale liczy się jego prosta budowa i minimalizacja elektroniki. Trochę coś tam ma, ale nie trzeba jakiegoś tam wielkiego elektronika do naprawy. Tak samo jest z mechanikiem.

Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi zbytnio na ekonomikę jak szukałem ciągnika. Po prostu ma robić swoją robotę i tyle, a każda maszyna wpierdzieli swoje jak jej dasz w robocie dobrze ognia.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Ciągnik na budowe

Postprzez toro0011 » 13 Lut 2012 23:21

peckiel napisał(a):
zgodzisz sie na pewno ze mną ze maszyny nie zawodne i nie ma w nich tak jak w tych nowszych tyle plastiku i elektroniki która nie zawsze jest dobra

W tym się zgodzę w 100%. Właśnie dlatego wybrałem John Deera ze starszych lat. Może i z przebiegiem, ale liczy się jego prosta budowa i minimalizacja elektroniki. Trochę coś tam ma, ale nie trzeba jakiegoś tam wielkiego elektronika do naprawy. Tak samo jest z mechanikiem.

Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi zbytnio na ekonomikę jak szukałem ciągnika. Po prostu ma robić swoją robotę i tyle, a każda maszyna wpierdzieli swoje jak jej dasz w robocie dobrze ognia.


Mam pytanie czemu boicie sie ogólnie elektroniki - nie mam na myśli kosztów, sterowanie sterowaniu nie równe?

toro0011
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 11 Lut 2012 00:45

Ciągnik na budowe

Postprzez Dj_Francuz » 13 Lut 2012 23:34

toro0011 elektronika w pracach typowo rolniczych ok EHR itd automatyczna skrzynia rewers elektro hydrauliczny ale generalnie w budowlance maszyna ma zasówać lato zima itd a niestety elektronika lubi sie psuć przez co naprawy są częstsze, a serii 8xxx i 7xxx elektroniki jest nie za duzo, powiem tak jest to co być powinno bez zbędnej ingerencji elektronicznej :wink: a maszyną się miło pracuje i nie ma ze np komputer nie pozwoli Ci na ruszenie z taką ilością gazu na takim biegu a w nowszych problem :D
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej