Przełącz do głównego szablonu
O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.
Wyślij odpowiedź

Pytania odnośnie MTZ

21 Lip 2012 12:05

Marka i model maszyny: MTZ
Rok produkcji: 1999

Dzień doby. Sprowadziłem niedawno taki ciągnik i zauważyłem kilka usterek oraz mam pytania.
Jaką pojemność ma zbiornik paliwa w tym ciągniku?
Co to jest? wygląda jakby niby chłodnica przy silniku, jednak jest mniejsza od tej od wody, co to za część poza tym wycieka z niej olej..
Kierowanie nie działa jak powinno, kręci kręci nagle sie przycina. Tak jakby w 1 str lepiej, w lewo. Jak działa en obieg i jak to wyleczyć?
Od czego jest uchwyt z linka obok takiej samej od gaszenia, po prawej.
Sporo tego ale w nie najlepszy stanie jest ten papaj.

Może znacie tu kogoś kto ma taki sprzet lub zna sie na nim, podpowiedzcie... Czekam na odpowiedzi
Dziękuje

Pytania odnośnie MTZ

21 Lip 2012 14:51

Co to jest? wygląda jakby niby chłodnica przy silniku, jednak jest mniejsza od tej od wody, co to za część poza tym wycieka z niej olej..

Zapewne jest to chłodnica oleju.
Ja bym proponował ci poczytaj forum agrofoto.pl Tam jest dużo o MTZ-ach

Pytania odnośnie MTZ

21 Lip 2012 21:16

Zbiorniki 2 każdy po 65 l są pod kabiną. Ta część to chłodnica oleju silnikowego. Kierowanie.. najlepiej wywalić od razu pompę, jest od strony tłumnika, kosztuje ok 100zł chyba, przeczyścić filtry 2 jak dobrze pamiętam, i sprawdzić. Jak nie działa to orbitrol do sprawdzenia. 3. to jest blokada tylnego mostu

Pytania odnośnie MTZ

21 Sie 2012 21:14

W MTZach nie ma orbitrolu, tylko wzmacniacz skrętu (hydrauliczny) - totalna porażka. Wielu użytkowników przerabia na orbitrol - są dostępne gotowe zestawy.

Pytania odnośnie MTZ

04 Wrz 2012 20:37

dlaczego twierdzisz że serwomotor to porażka :?: :?:

Pytania odnośnie MTZ

08 Wrz 2012 21:15

Racja, pomyślałem w 1 chwili o swoim Borexie bo parę dni wcześniej regulowany był orbitrol, te serwa szybko się po prostu wypracowują i nie są dość wydajne, najlepiej przerobić na orbitrol typu Danfoss, jaki w Katowicach montowali i wszystko gra...

Re: Pytania odnośnie MTZ

09 Wrz 2012 16:48

ja mam koparkoładowarke wyrobiła ponad 4000 mh i nic się nie dzieje ze serwem:lol:

Re: Pytania odnośnie MTZ

01 Cze 2013 20:20

Co to jest? wygląda jakby niby chłodnica przy silniku, jednak jest mniejsza od tej od wody, co to za część poza tym wycieka z niej olej.. Moze masz klimatyzacje ostatnio takiego mialem, byl sprowadzony z niemiec

Kierowanie nie działa jak powinno, kręci kręci nagle sie przycina. Tak jakby w 1 str lepiej, w lewo. Jak działa ten obieg i jak to wyleczyć? Mialem kiedys 98r i byl na orbitrolu oryginalnie, to co kojarzę to starsza modele mialy wspomaganie.

Pytania odnośnie MTZ

10 Lip 2013 19:51

z wywalaniem pompy sie wstrzymaj. 99 rok to raczej juz orbitrol ... ja mialem starego mtz 88r i byl na serwie i byla zmiana na orbitrol. proponuje najpierw sprawdzic cisnienie pompy a pozniej ew wywali.. sprawdzenie pompy tansze niz 100 zł.

Pytania odnośnie MTZ

10 Lut 2015 15:25

Jak wcześniej nie sprawdzałem ciśnienia pompy to dam sobie radę, czy lepiej kogoś poprosić o pomoc?

Re: Pytania odnośnie MTZ

11 Lut 2015 20:29

Poproś Ginekologa :!: on jak nikt inny zna się na hydraulice :lol: Przeczytaj regulamin zanim coś napiszesz bo szeryf pałą przywali .

Re: Pytania odnośnie MTZ

23 Lut 2015 22:48

Nasz jest 1999 rocznik i ma seryjnie orbitrol, który co prawda przepuszcza, jak większość, ale da się z tym wytrzmać. Paliwa wchodzi około 120-130 litrów wsumie, chłodnica przed tą wodną to jest chłodzenie oleju, u nas też się poci. W sumie rusek, jak nie cieknie to znaczy, że gdzieś nie ma oleju. Ciągnik ogólnie jest OK jak za te pieniądze które kosztuje :-)
Wyślij odpowiedź