wibako

Fastrac 2135 problem z kontrolkami

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac 2135 problem z kontrolkami

Postprzez Zygi232 » 22 Sie 2012 22:51

Marka i model maszyny: Jcb Fastrac 2135
Rok produkcji: 2001

Witam posiadam Fastrac'ka 2135 i mam problem a mianowicie palą mi się 2 kontrolki od wałka odbioru mocy oraz blokady mechanizmu różnicowego w pozycjach wyłączonych lecz gdy przełączę z blokady wałka odbioru mocy na normalne położenie oraz włączę przedni napęd to kontrolki gasną lecz nie rozłącza mi przedniego napędu i stale jest włączony. Chciałbym zaznaczyć ze jakiś miesiąc temu lekko mi się on zapali ponieważ zblokowało hamulec ręczny i okładziny się zaczęły troszkę smolić ale wszystko zostało w porę ugaszone i nic się nie popaliło i teraz moje pytanie czy może jednak coś się potopiło tylko ja tego nie widzę i nie może tego rozłączyć bądź nie wiem może ten traktor ma jakiś komputer który trzeba zresetować lub coś. Albo może ktoś się zna na takich sprawach i jest z woj. kuj-pom z okolic Bydgoszczy i by mi pomógł. Oraz od dłuższego czasu co jakiś czas wyświetlają mi się 2 błędy T047 i T053 i czy mógł by mi ktoś je rozszyfrować z góry dziękuje za pomoc . :)

Zygi232
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Maj 2012 22:51

Reklama

simmet

Fastrac 2135 problem z kontrolkami

Postprzez lukasz1985a » 24 Sie 2012 09:59

wg mnie to elektorozawór sie przyciął miałem podobnie z napędem w 3cx, a te kody beldów co znalazlem do swojego fastaca moze u Ciebie tez pasuja t 053 HIGH engage, failed switch - check switch operation using a magnet and multimeter, or by using the diagnostics function of the PSion workabout
t 047 - HIGH neutral, wiring faulty, check supply and return wiring between transsmision ECU and switches, refer to wiring diagram
nie jestem mechanikiem ale troche walczylem z bledami T... jak cos mozesz dzwonic 606690643 to moze cos podpowiem

lukasz1985a
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 20 Cze 2010 23:17
  • Miejscowość: podkarpackie

Fastrac 2135 problem z kontrolkami

Postprzez Zygi232 » 26 Sie 2012 14:45

Witam dzięki za jakąś odpowiedź :) też myślałem o elektrozaworze, zobacze rozbiore i się dowiem :) u mnie w książce operatora pisze ze to są błędy układu SELECTRONIC czy coś tylko ze nie wiem co oznaczaja te konkretne symbole bo u mine jest to w przedziale napisane od chyba T023 do T057

Zygi232
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Maj 2012 22:51

Re: Fastrac 2135 problem z kontrolkami

Postprzez Ambrozy » 26 Sie 2012 16:32

Kod: Zaznacz wszystko
Code Description:
T047 H ram neutral switch/ram open circuit fault

Possible Cause:
All these switches appear to be OPEN and should be CLOSED. These codes can also result from attempting to use Selectronic with insufficient air pressure, causing insufficient cylinder movement to operate the switches normally , or air cylinder leaks which also cause slow or weak air cylinder movement. Failed switch (open circuit). Wiring faulty

Action and Remedy:
Check air pressure and operation of the switches. Check for air cylinder leaks. Check switch operation using a magnet and multimeter, or by using the diagnostics function of the WINGST. Check supply and return wiring between Transmission ECU and switches; refer to wiring diagram.

Code Description:
T053 H ram engage switch/ram short circuit fault

Possible Cause:
All these switches appear to be OPEN and should be CLOSED. These codes can also result from attempting to use Selectronic with insufficient air pressure, causing insufficient cylinder movement to operate the switches normally , or air cylinder leaks which also cause slow or weak air cylinder movement. Failed switch (open circuit). Wiring faulty.

Action and Remedy:
Check air pressure and operation of the switches. Check for air cylinder leaks. Check switch operation using a magnet and multimeter, or by using the diagnostics function of the WINGST. Check supply and return wiring between Transmission ECU and switches; refer to wiring diagram.


Wgląda na uszkodzenie czujnika na siłowniku pneumatycznym skrzyni biegów.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Fastrac 2135 problem z kontrolkami

Postprzez Zygi232 » 28 Sie 2012 00:27

Ambrozy dzięki za podanie kodów będe zaraz jutro patrzał bo faktycznie gdy mam rewers na jazde do przodu to przez ten automat ucieka powietrze i nie trzyma. hmm może ktoś wie jak to uszczelnić czy trzeba cały nowy automat?

Zygi232
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Maj 2012 22:51

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej