wibako

Początkujący konstuktor - ładowarka do C360

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Początkujący konstuktor - ładowarka do C360

Postprzez wasabi_ » 30 Wrz 2012 12:12

Marka i model maszyny: URSUS C360
Rok produkcji: 1974

Witam

Wszyscy dobrze znamy starą 60tkę. Chciałbym dorobić sobie do niej osprzęt ładowarkowy z przodu.
Co będzie mi potrzebne:
- ramiona, to sie zespawa coś
- 2 siłowniki, na allegro
- pompa hydr, na allegro
- przewody, allegro
- rozdzielacz, allegro

Może ktoś robił już coś takiego i mi podpowie do czego i gdzie najlepiej podłączyć pompe hydrauliczną?
i jaką żeby był w miare udźwig.

ps. wiem że to troche głupie ale już od jakiegoś czasu nachodzi mnie żeby takie coś zrobić
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Reklama

simmet

początkujący konstuktor

Postprzez peckiel » 30 Wrz 2012 14:28

Mój znajomy robił do C-330. Z tego co wiem to podłączył pod tylne wyjście hydrauliczne w traktorze. Sam wszystko zrobił i powiem ci, że warto bo na pewno masywniej mu wyszło niż te wszystkie TUR-y czy jak tam to zwą, które kosztują po 3 tysie. Najlepiej jakbyś podpatrzył gdzieś takiego fabrycznego tura i po prostu go ulepszył. W C-360 podłącza się pod wyjście na przyczepy i masz wtedy sterowanie turem wajchą od wywrotu. Jakbyś chciał podłączyć pompę dodatkową to popatrz czy nie da się do 60 dodać koła pasowego na wał. Nie wiem czy w 60 da się tak zrobić, ale wiem na 100%, że w Ursusie 5314 da się tak zrobić, bo mój kolega robił dodatkową pompę na pasek od dołożonego kółka pasowego na wał korbowy właśnie do tura.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: początkujący konstuktor

Postprzez gargamel » 30 Wrz 2012 14:54

Siłowniki przynajmniej trzy bo do zamknięcia łyżki też by się przydał i teraz tak czy to będzie dużo pracowało przodem czy tylko okazjonalnie i czy będziesz używał tyłu, bo jak mało to rozsądnym wyjściem wydaje się podłączyć pod hydraulikę ze skrzyni będzie trochę słabe i wolne, jak byś nie używał tyłu to sprawa prosta pompę podłączyć pod wałek, istnieje trzecia opcja pompa z przodu na napęd z wału

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Początkujący konstuktor - ładowarka do C360

Postprzez Dj_Francuz » 30 Wrz 2012 22:20

moje zdanie jest takie www.agrofoto.pl i masz tam duzo ładowaczy czołowych produkcji prywatnej popatrz popytaj tam otrzymasz duzo informacji 2 sekcje są przeważnie chyba ze 3 ale to np do krokodyla czy chwytaka nie wiem czy nie taniej wyjdzie kupić jakiś używany ale jak tam chcesz
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej