wibako

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez Dj_Francuz » 19 Lis 2012 20:24

nie wiem jak seria 6xxx ale 7xxx i 8xxx to maszyny produkowane w 100% w stanach zjednoczonych w kietrzu i w ohz przenczyn zdrój mają jaśki serii 8xxx co mają grubo ponad 30tyś mtg i bez większych awarii a pracują non stop :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Reklama

simmet

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 19 Lis 2012 23:56

Dj_Francuz :dzieki kolego za opinie:)czytalem o tym ze serie 7xxx i 8xxx to sa orginalne ze stanow!a co do serii 6 wlasnie nie moge sie doczytac:)dzisiaj ogladalem 7810 i dla naszych potrzeb troche za duzy ten ciagnik wiec zdecydowanie wolimy mniejszy typu 6810 lub 6910!mam kilka namiarow na jaski wiec od srody zaczniemy jezdzic i ogladac:)

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez Dj_Francuz » 20 Lis 2012 00:05

weźcie dobrego mechanika zwróć uwagę na to czy wszystkie biegi działają peckiel ma racje 7810 to jeden z lepszych serii 7xxx rewers to wygoda ładnego z turem na allegro widziałem tur z solidnym mocowaniem do ramy a nie myślałeś np nad renault ?? np RENAULT ARES 826RZ
Ares 630 RZ czy ares 836 ?
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 20 Lis 2012 00:13

Dj_Francuz: rozumiem kolego ze 7810 jest jednym z lepszych...ale do naszych potrzeb bedzie troche za duzy...nasz jakiek ma jezdzic z tandemem 14 t max i do tego przyczepa hakowa 10-12t,a my obslugujemy generalnie prywatnych klienotw...domki jednorodzinne i nie raz zdarzaja sie ciasne wjazdy...a JD 6910 ma 140 km wiec mysle ze wystarczajacy byl by:).

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez Dj_Francuz » 20 Lis 2012 00:24

ale skoro myślisz o ciągniku zastanawiałeś się nad ładowaczem czołowym do niego?? powiem Ci ,że renault ma dobre silniki w większości (fendt) inaczej renault to tańszy fendt pod inną marką bardzo wielu mechaników tak mówi
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 20 Lis 2012 09:09

nie biore pod uwage ładowacza przy najmniej na ta chwile...i szczerze renault wogole nie bralem pod uwage...wlasnie dzis sie wybieram ogladac JD I FENDTA modele 6910 i 514c!choc wczoraj rozmawialem ze znajomym i najbardziej zachwalal wlasnie fendta ale ja mam ograniczony budzet a z tego co widze to fendty trzymaja mocno cene ...choc wiele osob mowi ze to mercedesy wsrod ciagnikow...

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 20 Lis 2012 15:26

mam pytanko czy ktos ma lub mial do czynienia z JD 6420 120KM?!!Prosze o opinie jak to sie spr bo mam okazje cos takiego kupic i nie wiem czy bedzie to wystarczalana moc do wywrotki tandema 14t!dzieki z gory za pomoc!

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez dawidg2 » 20 Lis 2012 17:58

http://fuhmalepszy.pl/galeria/1.zobacz- ... go-sprzetu oni mają, z tego co wiem palą 12-14l/mth w transporcie. Znajoma firma też ma chyba tylko takiego, trochę w transporcie chodzi i na gospodarstwie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez peckiel » 20 Lis 2012 18:12

sebakr 6420 to jest ciągnik 4 cyl, a ja w takiej mocy takich silników nie popieram szczególnie do transportu. To mija się z celem, bo i tak wpierdzieli ci tyle samo albo i więcej paliwa niż 6 cyl w takiej mocy.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez wujek616 » 20 Lis 2012 20:44

chyba ze ktos z kolegow proponuje zeby kupic cos innego ?i prosilbym o jakas konkretne propozycje!


No więc ja proponuję Deutz-Fahr Agrotron 150, 150KM, do ciągania tandemu 14T bedzie w sam raz,
mam dwa Agrotrony 130KM i 150KM i z obydwóch jestem bardzo zadowolony. bardzo wygodne, duża przestronna kabina z bardzo dobrą widocznością dookoła, siedziałem kiedyś w john deere dwustu konnym (nie pamiętam jaki model ale z tych nowych ok 2010rok) i powiem szczerze że było ciasno a pasażer to już całkiem miał przej... :woot:
w pełni popieram kolegę peckiel, że 120KM z 4 cyl. nie nadaje się do transportu bo spali więcej paliwa niż 6-ka tym bardziej jak chcesz ciągać przyczepę 14-tonową to 120 KM to za mało bo będzie szybciej czuł górkę niż ją zobaczysz :crazy: a co do tandemu to polecam taki który ma osie bardziej z tyłu żeby był ciągnik dociążony i zaczepiany na dolny zaczep.
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 20 Lis 2012 22:19

dzieki panowie za odpowiedzi:)na ta chwile jestem zdecydowany na JD 6910 mysle ze taki byl by optymalny ale wujek666 jestes kolejna oosba ktora mi proponuje DEUTZ-FAHR 150KM i musze sie przyjzec dokladnie tez tym maszynom! w powiedz mi jaka jest dostepnosc czesci do tych maszyn i jakie najczestsze sa usterki w twoich maszynach?pozdrawiam

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez wujek616 » 20 Lis 2012 22:56

dotychczas na szczęście nie miałem poważnych awarii, Agrotrona 130(2005rok) mam dopiero ok półtora roku i odpukać leje tylko paliwo i wymieniam płyn, a agrotrona 6.45TT (jest to poprzednik 150-tki) (1997rok) mam prawie 6 lat i raz wysypało mi się łożysko na wyjściu wałka ze skrzyni biegów do przedniego napędu i wymieniałem pompę hydrauliczną i uszczelniacz piasty przedniego mostu . Z dostępnością cześci nie ma problemu ja np brałem w firmie AGROMARKET z Jaryszek koło Poznania oni również sprzedają nowe maszyny. Także śmiało mogę polecić Deutz-Fahra :mrgreen:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez peckiel » 20 Lis 2012 23:00

A jednosekcyjne pompy wtryskowe w silnika Deutza?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 20 Lis 2012 23:13

nowa maszyna to odpada:)nie chce maszyny gdzie jest naladowana sama elektronika...dlatego biore pod uwage wlasnie JD 2000-2002r!mam nie daleko do nich to sobie podjade do Jaryszek moze maja cos ciekawego w ofercie:)a dlaczego uwazasz ze tandem to do dolnego haka?ja chce tandem standart od wyworotki 3oski taka bedzie mi najlepiej pod czepic...

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez peckiel » 20 Lis 2012 23:21

Przy takich tandemach samochodowych masz słabo dociśnięty tył i będzie ci nosić ciągnikiem i nie będziesz miał odpowiedniej przyczepności na tylnej osi. Jak żeśmy szukali ciągnika to też nie zależało nam na nowości, ale raczej braku elektroniki i stanie technicznym. John Deere z silnikiem 6076 jest na zwykłych wtryskach i pompie wtryskowej rzędowej.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez Dj_Francuz » 21 Lis 2012 15:58

przy zwykłym tandemie typowo do ciężarówki będziesz potrzebował więcej KM żeby uciągnąć dany ładunek bardzo spada przyczepność tylnej osi w ciągniki i zestaw bardziej zamiata nawet z hamowaniem gorzej generalnie im osie w przyczepie dalej tyłu tym lepiej oczywiście na odpowiednio szerokim ogumieniu
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 21 Lis 2012 23:00

Dj_Francuz: dzieki kolego za podpowiedz wezmiemy to pod uwage:)choc u mnie w okolicy jezdzi doutz z tandemem na gorny hak i jest zadowolony!jak by ktos jeszcze mial jakies sensowne podpowiedzi na temat ciagnika i tandemu oraz wszelkich formalnosci typu licencja czy viatol...

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez Dj_Francuz » 21 Lis 2012 23:18

Znam kilka firm budowlanych gdzie ciągniki rolnicze ciężko pracują na budowach. Ciekawy pomysł dla firm budowlanych na ominięcie zakazów weekendowych w sezonie letnim. Zamiast wywrotek, ciągniki rolnicze z przyczepami. dobry sposób na ominięcie ustawy o transporcie drogowym, i taniej i non stop kierowca może jeździć, jedynie na autostrade tym się nie wjedzie. jedyne co moga ci zrobić to zprawdzić czy masz prawo jazdy kat. "T" lub "CE", ważny przegląd techniczny, ubezpieczenie OC, i i nie wiem na pewno ale zestaw nie może być dłuższy niż 22.5 m

'Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. Nr 92, poz. 879 ze zm.) oraz art. 13 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r., zwolnione z obowiązku posiadania tachografu i rejestrowania czasu pracy kierowcy są m. in. przewozy wykonywane:

- pojazdami używanymi lub wynajmowanymi bez kierowcy przez przedsiębiorstwa rolnicze, gospodarstwa rolne do przewozu rzeczy w ramach ich własnej działalności gospodarczej w promieniu do 100 km od bazy przedsiębiorstwa;

- ciągnikami rolniczymi i leśnymi używanymi w działalności rolniczej lub leśnej, w promieniu do 100 km od bazy przedsiębiorstwa, które jest właścicielem lub użytkownikiem takiego pojazdu.

Oznacza to, że powyższe pojazdy nie muszą być wyposażone w urządzenia rejestrujące - tachografy oraz przestrzegać przepisów o czasie pracy kierowców.' :faja:

http://www.gitd.gov.pl/content/ustawa-o ... e-drogowym myślę ,że link i informacje w nim zawarte będą pomocne
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez sebakr » 22 Lis 2012 14:58

Mam pytanko panowie co sadzicie o maszynach CASE I MASSEY FERGUSON?pytam bo jutro jade ogladac kilka maszyn i chce do pn podjac decyzje co kupic...choc na ta chwile biore pod uwage 2 firmy JD i DEUTZ z moca okolo 130-150km!ale nadal czekam za propozycjami i przekonywaniem mnie bo szczerze do tej pory nie mialem doczynienia z ciagnikami tylko wywrotkami 3oski i 2oski dlatego potrzebuje i chetnie wysluchuje waszych rad:)pozdrawiam

sebakr
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 18 Lis 2012 21:32

Kupno ciągnika do transportu materiałow sypkich

Postprzez wujek616 » 22 Lis 2012 16:10

parę lat temu prasował u mnie słomę gość co miał CASE MX150 i DF AGROTRONA 150 i był bardziej zadowolony z CASE ale chyba tylko dla tego że w DEUTZu miał dojechany silnik , ogólnie te dwa modele mają identyczne skrzynie biegów ZF-a ale nie wiem jakiej marki silnik siedział w CASE
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej