wibako

Rozłącza WOM C-360

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Rozłącza WOM C-360

Postprzez kozak-83 » 28 Sty 2013 18:54

Witam.
Mam problem wyłacza wałek pod obciążeniem to znaczy ciągnie dźwignie w dół i zaczyna zgrzytać. Listwa, widełki i zatrzask zostały już wymienione na nowe i dalej to samo. Pytanie czy da się wyciągnąć tuleje łączącą przedni i tylni wałek, odkręcając pompę hydrauliczną od spodu i oczywiście wyciągając wałek do tyłu przekaźnika mocy. Dam rade wyciągnąć przedni wałek po rozpołowieniu ciągnika czy trzeba oddzielać most od skrzyni? Pozdrawiam

kozak-83
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Cze 2009 18:05
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: case580,xcmg,dafcf


Reklama

simmet

Rozłącza WOM C-360

Postprzez zbyszkowlkp » 03 Lut 2013 00:20

mi sie wydaje ze sie nieda...a niemasz jakiego znajomego mechanika?zapytaj sie go moze cos ci poradzi.

zbyszkowlkp
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Sty 2013 22:09

Maszyna: TRAKTOR


Re: Rozłącza WOM C-360

Postprzez kozak-83 » 19 Lut 2013 20:08

W sobotę poradziłem sobie z problemem okazało się ze są zjechane zęby na przednim wałku i tulei łączącej przedni i tylny wałek.
Najpierw wyciągnąwszy tylny wałek WOM po czym odkręciłem pompę oleju ale tulei nie dało się wyciągnąć ponieważ trzymał ja przedni wałek i widełki. Postanowiłem ściągnąć dekiel z ramionami i rozdzielaczem (plecak) żeby odkręcić widełki. Później przez okrągły dekielek z boku skrzyni koło pomp hamulcowych odkręciłem okrągły dekielek osłaniający łożysko i zabezpieczenie wałka z przodu i wtedy było najgorsze wałek nie chciał wyjść z łożyska ale po małej męce w końcu łożysko zlazło. Przedni wałek bez problemu wysunąłem do tyłu i tuleja sama wyleciała na ziemie przez otwór od dekla pompy i wtedy dopiero było widać wytarte zęby na wałku i tulei. Szybko po nowe części i uszczelki i składanie później test przy talerzówce i cyklopie i wszystko gra obeszło się bez rozpoławiania traktora. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

kozak-83
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Cze 2009 18:05
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: case580,xcmg,dafcf


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej