wibako

Massey Ferguson

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Massey Ferguson

Postprzez Feniks » 11 Maj 2006 20:23

Panowie powiedzcie mi, ale tak szczerze co sądzicie o ciągnikach Massey Ferguson, ale tych małych.

Jak dla mnie to one wogóle są za małe i za lekkie, już nieraz widziałem jak te ciągniki leżały na boku. Hamulce w takich ciągnikach to pomyłka, jeździłem trzema różnymi modelami (niestety nie jestem w stanie powiedzieć jakie to były modele) i praktycznie żaden nie miał dobrych hamulcy. sprzęgło jak dla mnie mogło by mieć większy skok, ale za to skrzynia biegów powinna być zaprojektowana jeszcze raz. Obecne ułorzenie biegów jest kompletnie niewygodne. Obsługa podnośnika może i nie jest perfekcyjna, ale da się dobrze pracować. Plusem są też napewno dwie prędkości WOM (przynajmniej w niektórych modelach). Jeżeli miałbym do wyboru Massey Fergusona, a URSUSA C 330 to musiał bym się poważnie zastanowić, gdyż pod wieloma wzglęgami ,,ciapek" jest dla mnie lepszy.

A jeszcze według mnie kompletną pomyłką jest używanie tych traktorów do nauki jazdy, gdyż kabina jest za mała, wspomniane wyżej hamulce szwankują, a co najważniejsze nie ma wspomagania, co przy kilkugodzinnej nauce na placu manewrowym powoduje odpadanie rąk :)

Podsumowując dla mnie Massey Ferguson to niezbyt udana konstrukcja.

Czekam na wasze opinie.

Awatar użytkownika
Feniks
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 25 Mar 2006 19:13
  • Miejscowość: Piątek

Reklama

simmet

Postprzez mtz3 » 13 Maj 2006 10:21

Masz racje Ferguson jest fatalny :cry: , napewno poczciwa 30 :wink: jest od niego duzo lepsza.

mtz3
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Kwi 2006 17:29
  • Miejscowość: Stary Sącz

Postprzez Sir Anthony Bamford » 13 Maj 2006 16:20

Massey Ferguson
hmmm ja nie polecam jak kumpel kupił to ten ciągnik się ciągle psuł i co chwile jego woził do serwisu i ce kupił ursusa c-360

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez mtz3 » 13 Maj 2006 19:03

Widze tu samych zwolennikow URSUSA i bardzo dobrze, ze tak jest :) Ursusy gora!!!!

mtz3
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Kwi 2006 17:29
  • Miejscowość: Stary Sącz

Postprzez Sir Anthony Bamford » 13 Maj 2006 23:24

ja tez powiem ursusy górą

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez Feniks » 14 Maj 2006 13:03

Ferguson to też tak jakby Ursus :D Ale Ursusy czystej krwi są lepsze. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

Chociaż powiem że Zetory też są niczego sobie. Czasami zdaża mi sie pojeździć nim i też jest casłkiem pozytywnie :)

Awatar użytkownika
Feniks
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 25 Mar 2006 19:13
  • Miejscowość: Piątek

Postprzez Zenek13 » 19 Maj 2006 15:58

Ludzie to tak. Fergusson jest szybszy od c330 no i bystrzejszy to znaczy mocniejszy też. Ja mam c-330 i to jest naprawde dobry traktor jest bardzo prosty do napraawy. Mam jeszcze ursus c-360-3p i jestem naprawde zadowolony z tego traktoru. Niedużo pali i jest mocny. Zetor jest zdecydowanie najlepszy z tych traktorów ale strasznie dużo pali ok. 10 litrów a mój c-360-3p mieści sie w 3 litrach.

Zenek13
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 29 Kwi 2006 16:06

Postprzez LUkasz ziom » 09 Lip 2008 23:46

kolega zenek ma racje ja posiadam c-330 i na swoj wiek jest mocny ... tylko musialem wymienic sprerzyny w sprzegle ... jak da gaz do oporu idzie jak burza ... a w polu bardzo dobrze sie sprawuje ...

LUkasz ziom
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Lip 2008 23:34
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez at_horses » 24 Sie 2008 20:12

Witam. całkiem przypadkiem odnalazłem ta stronkę:) w budownictwo dopiero chce się zacząć bawić... w rolnictwo od dawna:)

Co do opinii o fergusonach no cóż... jeśli ktoś jeździł jednym ciągnikiem w szczególności czymś w rodzaju 255 to nie bardzo ma pojęcie o marce... z resztą te "małe" ciągniki z dawnych lat nie bardzo były udane...
Stwierdzenie że ursus lepszy.... hmm trochę śmieszne tym bardziej że "nowoczesne" ursusy w stylu 4512, 4514 etc były produkowane na licencji fergusona z lat '60... zmieniono jedynie maskę, rozbudowali hydraulik obudowę zwolnic żeby można było założyć kabinę i to mniej więcej tyle... a ciągniki produkowane pod koniec lat '90 i prawie do teraz... prawie bo weszły normy spalin i musieli unowocześnić silniki...
jeśli moderatorzy nie mają nic przeciwko to wiele odpowiedzi na pytania dotyczace maszyn rolniczych możecie znaleźć na www.agrofoto.pl www.ppr.pl

pozdrawiam:)

at_horses
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Sie 2008 19:59
  • Miejscowość: małopolskie

Postprzez sceptyq » 21 Lut 2009 13:30

MF 235/255 to bardzo stara konstrukcja, rozwinięcie modeli MF 35/135 z lat 1950/60 czyli tych samych co nasze C 325/330. Co do hamulców to nie mogę się zgodzić, hamulce w mf 235 są dobre chociaż szczękowe ale w mf 255 to już są tarczowe pracujące w oleju i są bardzo skuteczne, przyczepić się można jedynie do pedału hamulca który niewygodnie się naciska, sprawa poprawiona w 3512. W c 330 hamulce to porażka, zablokować koła to raczej jest ciężko.

O c 360 3p chyba słyszał każdy, nie każdy wie że był prototyp c 330 3p z silnikiem perkinsa. Pod linkiem niżej można sobie poczytać
Ursus C 330 3P - zapomniany prototyp

Awatar użytkownika
sceptyq
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 12:27
  • Miejscowość: Orneta

Postprzez Grzesiek1gb » 29 Mar 2010 20:47

Hej A ja koledzy napiszę wam żę posiadam MF 255 od 91r od nowości Śmiga u mnie na 5ha ze wszystkim(prasą, pługiem kosiarką itp) Ostatnio przewożę nim minikoparkę i jest ok. Tylko jest odpowiednio obciążony. Z przodu mam 150kg a na tylnich kołach orginalne obciążniki i chwalę sobie ten ciągnik. Posiadam go 19 lat i ANI RAZU mi się nie popsuł. Spalanie jest bardzo małe. Ja polecam ten ciągnik Jestem w 100% zadowolony.

Grzesiek1gb
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 Lut 2010 23:12
  • Miejscowość: Rzeszów

Postprzez la1996 » 06 Sie 2010 20:35

Massey Ferguson hmm nie jest zły ale także go nie polecam ponieważ ma kabinę ja stary model JD a do tego więcej kasy wyda eis na części niż ten ciągnik jest warty i nie każdy ma klimatyzacje PZDR :Wall:

la1996
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 20:00
  • Miejscowość: wroclaw

Postprzez robson1934 » 19 Lut 2011 00:26

Panowie od 15 lat mam ursusa 3512 i MF 255 którego nie dawno się pozbyłem ponieważ był zbędny. Nie było miedzy nimi żadnej różnicy poza ogumieniem i mth MF miał więcej.
Żaden z tych ciągników nigdy mnie nie zawiódł dosłownie się nie psuły no i zapieczoną blokadą w ursusie bo nie była używana. Sprawa hamulców miała się tak że ursus zawsze hamował na lewe a mf na prawe oddawane były wielokrotnie na serwis nic nie byli w stanie z tym zrobić nie wiadomo dla czego gwarancja minęła i tak zostało do dziś.
Skrzynia biegów nie mam kto tak bezmyślnie ułożył te biegi 3 jest praktycznie nie używana
nawet jadąc z ładunkiem 1 2 i 4 bo 3 trzeba szukać między R a 2 nie dość tego w ursusie wchodzą bardzo ciężko i zgrzytają w MF tego nie było lekko i cicho każdy bieg . Pedały hamulca i sprzęgła też nie są w najlepszej pozycji no żeby jednocześnie je wcisnąć to trzeba wstać z siedzenia i dobrze się kierownicy chwycić. ale po mimo to i tak uważam że żadna C360 nie dorówna 3512 albo 255

robson1934
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 17 Lut 2011 22:23
  • Miejscowość: przasnysz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej