Przełącz do głównego szablonu
O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.
Wyślij odpowiedź

Fastrac przedni napęd ciągle włączony- elektryka

15 Lip 2013 21:51

Marka i model maszyny: JCB Fastrac 185-65
Rok produkcji: 1996

Witam

W Fastracu mam ten problem że przedni napęd jest ciągle włączony. Winny jest brak prądu na elektrozaworze sterującym jego pracą. Gdy udało mi się już przywrócić napięcie w kostce przy elektrozaworze, okazało się że brakuje w niej masy. Gdy wezmę masę z masy ciągnika, rozłącza przekaźnik w kabinie, drugi dolny licząc od drzwi wejściowych. Czy ktoś posiada może schemat elektryczny do tego ciągnika, albo poradzi co zrobić z tym fantem?

Pozdrawiam Tomasz

Re: Fastrac przedni napęd ciągle włączony- elektryka

07 Mar 2014 20:46

Kolego jeśli temat cały czas aktualny, to podzielę się swoją wiedzą na ten temat. Radziłbym sprawdzić masę tam gdzie wentylator jest podłączony, nie wiem czy u Ciebie też tak będzie ale u mnie nie było masy na wentylatorze i cały czas był załączony przedni dopiero jak elektryk coś tam zrobił z tą masą wszystko wróciło do normy.

Re: Fastrac przedni napęd ciągle włączony- elektryka

14 Maj 2014 11:50

U mnie też się napęd nie rozłącza, ale jak przepnę kostki z elektrozaworu do sterowania przednim wałkiem to normalnie rozłącza, prosił bym o jakiś schemat elektryczny na email mrkarza1@gmail.com , ponieważ kabel który powinien być przy kostce jest gdzieś urwany i chcę poprowadzić nowy.
Wyślij odpowiedź