wibako

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez mm773 » 27 Lis 2013 18:54

Marka i model maszyny: jcb fastrac

witam zauważyłem ze nie rozłącza mi przedniego napędu co to może być
A i czy mogę tak jeżdzic?
dzieki pozdrawiam
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Re: nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez tomeczek151 » 28 Lis 2013 21:50

Nie możesz tak śmigać bo coś w końcu strzeli. Jeżeli to nie jest nic mechanicznego, a w to raczej wątpię. To problem leży w elektryce, a konkretnie w tym że elektrozawór rozłączający napęd nie dostaje prądu. Jest to jeden z tych z tyłu ciągnika za kabiną. U mnie w 185/65 jest to ostatni z lewej strony ten gdzie jeden ma zaślepkę na wtyczce. Odkręć wał napędowy przy skrzyni, zapal traktor, podaj z akumulatora na ten elektrozawór prąd. Jak będziesz umiał kręcić ręką to to był problem. Konkretne w elektryce będziesz sam musiał pogrzebać albo dać do elektryka. Ja miałem spalone kable przy tym bo wtyczka się rozpadła i musiałem puścić to na nowych kablach. Naprawa tego z odrobiną wprawy maks godzinka. W razie pytań wal śmiało. Jaki masz model ciągnika?

tomeczek151
Nowicjusz


nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez lukasz1985a » 28 Lis 2013 21:57

Elektrozawór też może być uszkodzony, miałem tak w 3cx-ie

lukasz1985a
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 20 Cze 2010 23:17
  • Miejscowość: podkarpackie

nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez mm773 » 03 Gru 2013 21:36

Model to 1135 jutro zobaczę dzieki panowie
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez mm773 » 06 Gru 2013 18:49

kolego tomeczek151 z tyły u mnie są 2 elektrozawory pacząc z tyłu ten z prawej ma podłączone dwie wtyczki ten z lewej ma podłączoną jedną wtyczkę mimo że dwie wtyczki wiszą luzem nie znam się na elektryce nie wiem czy mogę ją podpiąć a elektryków u mnie nie ma :wall:
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez tomeczek151 » 07 Gru 2013 12:08

Tomasz trochę inaczej niż u mnie w 185-65. Ale jak się położysz pod maszyną i zobacz gdzie do skrzyni rozdzielczej wchodzi wał napędowy od przodu. Do tej buły powinna dochodzić przewód hydrauliczny (u mnie to jest metalowa rura) śledź jej przebieg to dojdziesz który to elektrozawór odpowiada u ciebie za rozłączanie napędów.

Sprawdź też te wtyczki, masz jakiś najprostszy multimetr? wkładasz tylko do środka końcówki, na multimetrze ustaw 12V i włączaj po kolei pokrętła od napędów, blokad i wałka (ów). Jak się pojawi albo zniknie napięcie to będziesz wiedział od czego to jest. U mnie też z tyłu jest kilka wolnych wtyczek z zaślepkami i nie wiem do czego bo traktor mam w najbogatszej wersji i nie wiem do czego by więcej miały być.


OT: Możesz zerknąć dla mnie jakie mają numery kable które dochodzą do czujnika prędkości? zaraz pod kabiną z tyłu na skrzyni rozdzielczej, wygląda jak długi gwintowany pręt, wychodzą z niego dwa kable, biały i czerwony.

tomeczek151
Nowicjusz


Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez mm773 » 18 Gru 2013 22:32

a powiesz mi jeszcze co oznaczają kontrolki na desce 1, 2 i 3 są w kółku a pod i nad strzałki zapaliły mi sie dzisiaj jedynka i dwójka
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez tomeczek151 » 19 Gru 2013 18:01

To są kontrolki od ciśnie powietrza w zbiornikach. Jak się zapalą znaczy że masz mniej niż 4bar i musisz zaczekać aż sprężarka dopompuje.

Zerkniesz mi na te kable?

tomeczek151
Nowicjusz


Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez mm773 » 19 Gru 2013 21:03

tylko ze one palą sie cały czas a cisnienie jest chyba ok
tak wiem przepraszam zobaczę tylko spisze sobie dokładnie gdzie patrzeć
dziękuje
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Fastrac nie rozłacza przedniego napędu

Postprzez tomeczek151 » 20 Gru 2013 00:01

A ile masz na zegarze od ciśnienia? Może masz czujniki walnięte albo kable ci pospadały i masują.

tomeczek151
Nowicjusz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej