wibako

Bielarus Jumz

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Postprzez Bartek » 18 Mar 2007 12:54

Zawór zworotny znajduje się na przewodzie hydraulicznym idącym od rozdzielacza w kierunku siłownika, a pompy domowym sposobem nie da sie zregenerować.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Reklama

simmet

Postprzez Korba » 18 Mar 2007 19:49

Jesteście Panowie w małym błędzie; otóż Bartek podał różnicę między wersją budowlaną a rolniczą. Czym więc różni się ruska wersja od syfiastej bułgarki? Główne pompy hydrauliczne są w tym samym miejscu zarówno w ruskiej jak i bułgarskiej czyli z boku po lewej stronie ciągnika i napędzane są przez przystawkę załączaną dzwignią umieszczoną w kabinie po lewej stronie fotela operatora. Pompy w ruskiej mają obudowę o obłym kształcie natomiast w zasranej bułgarce są kanciaste. Najbardziej rzuca się w oczy inny kształt zbiornika oleju hydraulicznego; w ruskiej jest on zaokrąglony na krawędziach i wygląda estetycznie natomiast w gównianej bułgarce jest kanciasty i ma wygląd wielkiego pustaka w dodatku jego obejmy są dziwnie poskręcane. Siłowniki również są inne; w radzieckiej nakrętki cylindrów są wypuszczone na jego zewnętrznej krawędzi przez co jego rozkręcanie jest o wiele łatwiejsze a w zakichanej bułgarce nakrętki są wpuszczone w cylinder. Tylne rozdzielacze w ruskiej są dwa; jeden do ramienia, wysięgnika i łyżki drugi do obrotu-oba są identyczne i oczywiście zamienne co jest ich dużą zaletą. W zasraniutkiej bułgarce zastosowano dwa różne rozdzielacze; jeden-głowny trzysekcyjny produkcji niemieckiej, drugi jednosekcyjny bułgarski- żaden z nich nie jest dostępny jako część zamienna podobnie jak siłowniki których nie ma. Do ruskiej jest wszystko. Jedną rzecz dziadowska bułgarka ma lepszą; wysięgnik i łyżkę. To tyle. :wink:

Korba
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 29 Lip 2006 23:36
  • Miejscowość: Małopolska

Maszyna: Hitachi ZX40, Mercedes Atego 1217

Firma: Trans-Kop


Postprzez Bartek » 18 Mar 2007 20:11

Obcykany jesteś w tych białoruśkach...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez kaczussman » 27 Mar 2007 23:50

A ja czytałem w Top Agrar polska że pompe idzie zregenerować we własnym zakresie, ale i tak pewnie szlifierka do płaszczyzn oszczędziła by duuużo pracy. Ale ja bym wolał zapłaci te 150-200zł za regeneracje i mieć święty spokój.
Wszystkie okopy w II Wojnie światowej Były kopane ostrówkiem;)

kaczussman
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 25 Mar 2007 01:39
  • Miejscowość: Odolanów

Postprzez ryszard » 04 Kwi 2007 20:51

witam ponownie. z tego co wyczytałem wyżej jestem posiadaczem tej lepszej ruskiej białoruśki hehe. wiem że lepiej jest zregenerować u fachowców pompe, ale mam z tym problem bo takich nie znam, własnie dlatego sie wczesniej pytałem czy ktos wie gdzie na opolszczyznie idzie zregenerować taka pompe. jeszcze mamjedno pytanko. moja kopareczka opuswzcza samocxzynnie stopy do podnoszenia, czy o bedzie wina siłowników czy tez rozdzielacza , jak to mozna sprawdzic. pozdrawiam. :oops:

ryszard
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 Lut 2007 15:24
  • Miejscowość: Prudnik

Postprzez siwy77 » 12 Kwi 2007 21:06

Gdzie zdobyć do MTZa,JUMZa,Białoruśki/rolniczej/-kompletne sterowniki do siłowników /wodziki i wajchy/.Może być używane.Jak Ktoś ma niech dzwoni 602 728 943.;p.

siwy77
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Lut 2007 22:19
  • Miejscowość: olsztyn

Postprzez Bartek » 13 Kwi 2007 21:34

Białystok, Sokóła, Siemiatycze tamte strony tam jest wiele zakładów naprawiających te sprzęty...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Poszukuje rozmiaru częsci do JUMZ-6 z osprzętem bułgarskim

Postprzez hekto15 » 04 Wrz 2007 22:19

Witam,
Mam białorusa z osprzętem bułgarskim. Aktualnie mam założony ładowacz, ale mam też łyżkę, do której brakuje mi jednego elementu. Jeśli mógłbym prosić kogoś kto ma białorusa z osprzętem bułgarskim o zamierzenie rozstawu otworów w złączu łyżki z siłownikiem. Tam są dwa płaskowniki i dwuteownik, który łączy siłownik z łyżka. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

hekto15
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 04 Wrz 2007 22:15
  • Miejscowość: Szczecin

Postprzez piotrkrk25 » 11 Lis 2007 14:14

Witam. Posiadam Jumza 6M typ rolniczy z 1977r. Maszyna jest nie do zakatowania lecz wspomaganie trochę kuleje. Może ktoś wie jak je podrasować i poprawić promień skrętu.

piotrkrk25
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Lis 2007 13:50
  • Miejscowość: sokółka

jumz6

Postprzez ryszard » 23 Sty 2008 22:14

kurcze w twojej jest wspomaganie, a ja mam taki piekny sprzecik ze wspomaganiem ręcznym wiec bez siłowni nie ma sesu wsiadac do niej. hehe :wall:

ryszard
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 Lut 2007 15:24
  • Miejscowość: Prudnik

Postprzez jakson » 30 Mar 2008 18:07

jak sprawdzi stan pomp hydraulicznych w bialorusce rolnczej i gdzie jest filtr oleju hydraulicznego :D

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 7:58 pm ]
czy mozna cos zrobic w bialorusce zeby szybciej kopala bo moja jest za wolna :wall: czy mozna polaczyc pompy w jakis sposob :crazy:

[ Dodano: Sob Maj 03, 2008 10:30 am ]
wie ktos moze dlaczego nie moge wylaczyc walka przekaznika mocy przy wlaczonym silniku w bialorusce (jumz)

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Problem z napędem pomp w rolniczej

Postprzez agrozet » 27 Maj 2008 09:04

witam wszystkich . Mam problem w następującej sprawie .
Mam białoruśkę rolniczą z dwoma pompami z tyłu które nie działają bo podobno urwała się zębatka która je napędza. Czy jest z tym dużo roboty i trzeba wołać mechanika czy jestem w stanie to sam wymienić oraz gdzie kupić tą część .Będę wdzięczny za odpowiedz

agrozet
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Maj 2008 11:00
  • Miejscowość: sucha

Postprzez olowaty » 17 Paź 2008 14:58

Witam serdecznie.
Dołączę się do tematu. Proszę o odpowiedź czy występowały Białoruśki w wersji koparko-ładowarka? Na allegro często można spotkać te maszyny z osprzętem ładowarkowym. Czy jest to przeróbka czy wychodziły takie wersje? Planuję zakup takiej maszyny a uprawnienia robię na koparko ładowarkę (urząd pracy mnie wysłał więc nie kłóciłem się o kurs koparko-spycharki). Zgodnie z przepisami nie mogę pracować Białoruśką w wersji koparko-spycharka. Czy pracując na takiej maszynie w wersji koparko-spycharka posiadacie takie uprawnienia, czy uprawnienia na koparko-ładowarkę? Jak do tego podchodzą organy kontrolne w razie jakiejś kontroli. W moim okręgu ostatnio jest nagonka na firmy i sprawdzają typ uprawnień.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

olowaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 08 Paź 2008 18:21
  • Miejscowość: świdnica

Postprzez mazda323c » 19 Paź 2008 12:15

[quote="olowaty"]Witam serdecznie.
Dołączę się do tematu. Proszę o odpowiedź czy występowały Białoruśki w wersji koparko-ładowarka? Na allegro często można spotkać te maszyny z osprzętem ładowarkowym. Czy jest to przeróbka czy wychodziły takie wersje?
TAK WYCHODZILY TAKIE MASZYNY ALE BYLO ICH MALO POZNIEJ ZASTAPILA JA MASZYNA BOREX (NA MTZ82)

mazda323c
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 22 Lut 2006 23:25
  • Miejscowość: koscian

Postprzez liski13 » 19 Paź 2008 12:44

piotrkrk25, cześć ja osobiści w swojej białoruśce budowlanej założylem orbitrol od stara i pompe olejowom od reno major w której wystarczy zmienić flasze mocującom od tej ruskiej +oczywiście śiłownik do skrentu ,krencisz jednym palcem a skren dużo wienkszy.ale widziałem też że skracają wonsa tego na zwrotnicy co łonczy kolumne z kołami i ałtomatycznie skrent się poprawia tylko wtedy musi być naprawde dobre wspomaganie.a co dokładnie ztym twoim się dzieje :?:

Awatar użytkownika
liski13
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 18:39
  • Miejscowość: kielce

Postprzez olowaty » 20 Paź 2008 10:29

Kolego liski13, wiem że nie wypada mi, ale prosiłbym o poprawę ortografii w poście.
A jeszcze mam pytanie od jakiego Stara pochodził ten orbitrol?

olowaty
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 08 Paź 2008 18:21
  • Miejscowość: świdnica

Postprzez liski13 » 20 Paź 2008 21:14

sory za błendy ale ja już tak mam.a ztym orbitrolem to też pomyłka bo jest od wózka widłowego,od stara prubowałem założyć kolumne ze wspomaganiem ale wpadł mi wręce ten orbitrol reszte już miałem :) .sory za pomyłke.pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
liski13
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 18:39
  • Miejscowość: kielce

Postprzez zwierzu92 » 11 Mar 2009 13:27

opadł mi pług i łapy z tyłu z białoruśce wiecie może co można zrobić żeby to z powrotem działało ??

zwierzu92
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Mar 2009 13:24
  • Miejscowość: chrzanów

Postprzez robert069 » 11 Mar 2009 22:10

Kolego w dziale reszta koparek ludzie napisali chyba wszystko na temat białorusi
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez wacorek0102 » 25 Kwi 2010 13:29

poszukuje jak zamontowac dorobic uchwyty na lyzke do koparki rolniczej bialorus

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 1:33 pm ]
poszukuje jak dorobic mocowanie lyzki do rolniczej koparki bialorus jak to koledzy wyglada prosze o fotki

wacorek0102
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Kwi 2010 13:21
  • Miejscowość: biesna

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej